ВЕЛИКИ КОРАК КА ПЛЕЈ-ОФУ: Фенербахче убедљив против Виртуса

Танјуг

25. 01. 2024. у 22:32

КОШАРКАШИ Фенербахчеа победили су овог петка Виртус у Истанбулу резултатом 88:75 (21:25, 31:22, 19:9, 17:19) у мечу 23. кола Евролиге и начини су важан корак ка плеј-офу.

Почетком друге деонице, иако десеткован изостанцима важних играча, Виртус је имао максималних плус девет (21:30), али је на полувремену ипак водио домаћин (52:47).

Средином треће деонице Фенербахче је стекао двоцифрену предност, а да ће победити било је јасно кад је повео 71:53 у 28. минуту. Све што су гости успели је да смање на минус осам почетком четврте четвртине (65:73), али је тим Шарунаса Јасикевичијуса одбио тај напад и повео 79:67 четири минута пре краја.

У игри гостију осећао се изостанак повређених Огњена Добрића и Торникеа Шенгелије, као и Марка Белинелија који је добио ћерку па је остао у Болоњи.

Домаће је ка победи предводио Џонатан Мотли са 23 поена, Скоти Вилбекин је дао 15, а Марко Гудурић 10. Ифе Лундберг је био најефикаснији у Виртусу са 17 поена, Авуду Абас је дао 12, а Данијел Хакет и Ајзеа Кординије по 11.

Тим из Истанбула сад има учинак 14-9, а Виртус 15-8. Уколико два клуба заврше лигашки део са истим учинком, Фенербахче ће бити бољи у међусобном учинку, јер је у Болоњи у новембру поражен резултатом 79:87.

БОНУС ВИДЕО: БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА