ПАРТИЗАН ПАО У АТИНИ! Црно-бели били близу новог подвига у Евролиги, али...

19. 01. 2024. у 22:18 >> 19:47

КОШАРКАШИ Партизана изгубили су од Панатинаикоса са 84:71 (18:16, 24:24, 16:18, 26:13) у 22. колу Евролиге. Гости су тако остали на три победе до сада у најелитнијем такмичењу.

Дошли су црно-бели у Атину без капитена Кевина Пантера и Алексе Аврамовића. Ипак, борили су се да дођу до важног тријумфа, али то нису успели да ураде.

Обе екипе су стегнуто почели меч, било је изгубљених лопти на обе стране. Такође ни напад није идеално функционисао. Но, било је боље у другој четвртини.

Домаћин је у два наврата имао плус девет (42:33), али гости су серијом 7:0 успели са два поена заостатка да оду на велику паузу - 42:40.

Нису тимови претерано блистали у шуту. Атињани су имали 4/10 за три, док су црно-бели ван линије 6,75 имали 2/8.

Наставила се велика борба и у трећем кварталу што је показао и резултат 58:58 са којим се ушло у последњи део утакмице. Можда и кључни тренутак је био последњи напад овог периода када је Матијас Лесор снажно закуцао.

Панатинаикос је у четвртој четвртини затегао одбрану, разиграо се и бивши центар Партизана који до поменутог закуцавања није играо добру утакмицу. Један од разлога што су црно-бели постигли само 13 поена у овом делу сусрета је тај што нису постигли ниједну тројку.

Занимљиво је то да је тек у последњем минуту један тим дошао до двоцифрене предности. То се десило након што је Џеријан Грент погодио шут за 81:71.

Најефикасинији код Атињана био је Кендрик Нан који је бројао до 21. Констанинос Митоглу је меч окончао са 16 поена. На другој страни Пи Џеј Доужер је постигао 16 поена, док је Џејмс Нанели додао 13.

Панатинаикос сада има учинак 14-8, док су црно-бели на 11-11.

Панатинаикос - Партизан 84:71 (18:16, 24:24, 16:18, 26:13)

Дворана: "ОАКА Арена". Гледалаца: око 15.000. Судије: Хуан Карлос Гарсија, Емин Могулкоч, Максим Бубер.

Панатинаикос: Калаицакис, Мораитис, Слукас 10, Самонтуров, Папапетру, Грент 4, Нан 21, Лесор 14, Адетокумбо 6, Григонис 10, Ернангомез 3, Митоглу 16.

Партизан: Смит 6, Ледеј 4, Копривица 6, Смаилагић 11, Јарамаз, Нанели 13, Трифуновић 2, Анђушић 5, Доужер 16, Понитка, Камински, Кабокло 8.

Четврта четвртина: Панатинаикос - Партизан 84:71

40' - Лесор је дошао до нових лаких поена. То је био последњи кош на утакмици!

40' - Први пут је у последњем минуту један тим дошао до двоцифрене предности. Грент је дошао до првих поена из игре.

39' - Кабокло је био сигуран са линије пенала. Имао је Партизан две торјке да ухвати потпуни прикључак, али промашили су Кабокло и Ненели. На другој страни Митоглу је погодио оба бацања. Нанели је за црно-беле био половичан.

38' - Лако је до нових поена дошао Лесор. Опет је Кабокло изгубио лопту, Бразилац је сада направио грешку у корацима.

36' - Сада је са линије слободних бацања прецизан био Митоглу. Изгубио је Кабокло лопту, али су је гости брзо вратили и погодио је Нанели. Ипак, Панатинаикос је опет отишао на плус девет након нових поена Митоглуа.

34' - Нан је реализовао два пенала. На другој страни је Партизан дошао до лаких поена преко Смаилагића.

33' - Отворио се терен и то је Нанели искористио за лаке поене. Разиграо се Лесор и опет је дошао до поена. Партизан је смањио заостатак на четири поена, али је Слукас погодио прву тројку за домаће у другом полувемерну.

32' - Добар напад домаћих је закуцавањем завршио Лесор. Морао је Обрадовић одмах да реагује минутом одмора.

31' - У првом нападу се за два слободна бацања изборио Слукас кога је на шуту фаулирао Копривица. Грчки племејкер је оба пута био сигуран. Потом је са линије пенала прецизан био и Нан.

Трећа четвртина: Панатинаикос - Партизан 58:58

30' - Смит је погодио оба бацања. Разгрнуо је Лесор одбрану Партизана и снажно је закуцао, иако су поред њега била Копривица и Ледеј.

29' - Анђушић је искористио то што је противник у бонусу и изборио се за два бацања која је реализовао. Истом мером је узвратио Лесор.

28' - Нан се изборио за добру позицију и погодио је флоутер. Истицало је време за напад, али успео је Доужер да погодио тројку. Тек сад је прве поене постигао Грент и то са линије пенала.

26' - Закуцао је Смаилагић. Потом је Понитка украо лопту и кренуо у контру. Ипак, успео је да га стигне Нан и изблокира га.

26' - Искористио је Слукас то што је остао са Копривицом и успео да изнуди фаул за два слободна бацања. Искусни плејмејкер ће их извести након телевизијског тајм-аута.

25' - Погодио је Слукас са полудистанце. Понитка није поентирао, али је на правом место био Корпривица и вртаио је лопту у кош. На исти начин је поентирао Адетокумбо.

24' - Нан се изборио за добру позицију и погодио је са полудистанце. На другој страни ауторитативно закуцавање Копривице.

22' - Нанели је остао сам за три поена и био је прецизан. Био је то први његов погодак ван линије 6,75.

21' - Ледеј је промашио први шут, али јесте Нанели. Закључно са првим полувременом гости су направили серију 9:0. То је прекинуо Митоглу.

Друга четвртина: Панатинаикос - Партизан 42:40

20' - Сјајан продор Нанелија и лаки поени. Врло брзо је Партизан од минус девет успео да смањи на минус два. Атамана ја то натерало да затражи минут одмора. Ни једни, ни други нису искористили последњи напад у првом полувремену.

20' - Сам је остао Митоглу и погодио са полудистанце. Добар напад гостију, сам је Трифуновић остао под кошем и лако поентирао. Успео је Ледеј да поправи промашај Доужера и упише прве поене из игре.

19' - Григонис је украо лопту и поенитрао у контри. Ледеј је на друго страни био оба пута сигуран са линије пенала. То су били његови први поени на утакмици.

18' - Проблем за Партизан је трећи фаул Кобокла, а Григонис наставља да погађа са линије слободних бацања. Искористио је мис меч ситуацију Нан и изборио два бацања и оба је погодио.

17' - Опет су гости избубили лопту, девету од почетка утакмице. У контри је био Григонис и поентирао је под фаулом Анђушића. Литванац је реализовао и додатно бацање. Добро је пробио Доужер и поентирао. Добру утакимцу игра Американац.

16' - Промашио је Нанели тројку, но на правом месту је био Смаилагић и вратио је лопту у кош. Изгубио је Нанели лопту, што је казнио Григонис погођеном тројком.

15' - Веома борбено се игра у Атини. Одбране су за сада у првом плану, а ниједна екипа није имала осетљивију предност. Митоглу је поенима са линије пенала дошао до шест поена.

14' - Смушен напад Партизана који је поенима под фаулом успео да оконча Анђушић. Реализовао је и додатно бацање.

13' - Лако закуцавање за Адетокумба. Остао је сам испод коша ривала, али одговорио је Копривица такође закуцавањем. Нан је направио добру позицију и погодио далеку двојку.

12' - Није била лака позиција за Смаилагића, али успео је да нађе начин да поентира. Сјајно је пробио Нан и дошао до новог коша. Истом мером узвратио је Смит.

11' - Добар први напад гостију на старту другог квартала. Сам је испод коша остао Смит и лако је поентирао. Адетокумбо је први пут ушао на паркет и поентирао је оба пута са линије пенала.

Прва четвртина: Панатинаикос - Партизан 18:16

10' - Оба бацања је промашио Лесор. Нанели није био прецизан, а на другој страни тројку је  погодио Ернангомез.

9' - Са пенала је прецизан Кабокло. Потом је Доужер украо лопту, у нападу проиграо Смаилагића за лако закуцавање. Партизан је из тајм-аута изшао серијом 4:0.

8' - Прецизан ван линије 6,75 био је Нан. Одмах је тајм-аутом реаговао Обрадовић незадовољан игром у последњих неколико минута.

7' - Јарамаз је изгубио лопту. Казнио је то Слукас поенима из контре. Након тога половичан са линије пенала био је Митоглу.

6' - Сјајно је утакмицу отворио Доужер. Сада је погодио после продора. Нан је промашио флоутер, али је Лесор био на правом месту и вратио је лопту у кош.

5' - Доужер је остао потпуно сам на тројци и био је прецизан. Нан је напао Кабокла и успео је да поентира. Трвда утакмица на почетку меча. Доужер погађа другу везану тројку.

3' - Први шту ван линије 6,75 погодио је Митоглу. Кабокло на једној и Лесор на другој страни нису поентирали под кошем.

2' - Кобкло је узео тежак шут на истеку напада и погодио је далеку двојку. Опет је Бразилац дошао до поена.

1' - Доужер је одмах украо лопту, па домаћин није искористио први напад. Кабокло на другој страни није био прецизан. Прве поене на мечу забележио је Нан који је погодио флоутер.

Ова утакмица почела је минутом ћутања у част Дејана Милојевића. Такође, навијачи Панатинаикоса су овацијама поздравили Жељка Обрадовића.

Панатинаикос меч почиње у саставу: Џеријан Грант, Маријус Григонис, Кендрик Нан, Костас Митоглу, Матијас Лесор. Партизан дуел креће са петорком: Огњен Јарамаз, Пи Џеј Доужер, Урош Трифуновић, Зек Ледеј и Бруно Кабокло.

20.04 - КАКАВ ПОТЕЗ КК ПАРТИЗАН! Ево шта су црно-бели урадили у Атини због смрти Дејана Милојевића (ФОТО)

19.45 - Капитен црно-белих на овом мечу је Урош Трифуновић.

Уочи меча:

Црно-бели су пре тачно месец дана остварили последњи тријумф као гости у најелитнијем такмичењу. Сада ће покушати да победе на веома тешком терену и пред пуном халом противничких навијача.

Посао сигурно неће бити лак, али показали су изабраници Жељка Обрадовића да могу да се носе са свима. Ипак, треба имати у виду да трофејни стручњак на овој утакмици не може да рачуна на капитена Кевина Пантера и Алексу Аврамовића.

Са друге стране Ергин Атаман у тиму неће имати Луку Вилдозу, Олександра Балцеровског и Лефтериса Манцукаса.

Партизан је у првом мечу у Београду славио после продужетка са 92:87. Прошле сезоне је успео да тријумфује у Атини (89:91).

Панатинаикос тренутно има учинак 11-10, а "зелени" 13-8.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА