НЕСТВАРАН ПРЕОКРЕТ ПАРТИЗАНА: Црно-бели се вратили из великог минуса и победили Макаби

12. 01. 2024. у 22:37

КОШАРКАШИ Партизан победили су Макаби после невероватног преокрета са 88:79 (11:29, 25:23, 31:15, 21:12) у 21. колу Евролиге у пуној "Арени".

Ни најбољи режисери не би боље режирали оно што се десило ове вечери у Београду. Тим из Тел Авива је као из снова почео меч пошто је повео са 16:0. Домаћин је тек после скоро шест минута преко Бруна Кабокла дошао до првих поена.

Није се стање на паркету много променило у првом полувремену. Успео је тим Жељка Обрадовића у пар наврата да дође до -12, али је гост на одмор отишао са великих +16 - 36:52. У једном моменту је чак било и 24 разлике у корист гостију.

У том делу меча играо је практично само Пи Џеј Доужер који је био једини, уз повремено Нанелија да проналази решења у нападу.

Ипак, друго полувреме донео је потпуно другачију слику. Партизан се растрчао, почео је да игра сјајно на оба краја терена. Предњачио је Џејмс Нанели у трећем кварталу који је Кевин Пантер преседео на клупи.

Није домаћи тим пореметило ни то што је бек морао раније у свлачионицу због два неспортска фаула. Партизан је наставио да

Колико је одбрана црно-белих била невероватна у трећем и четвртом периоду показује податак да Макаби није погодио ниједну тројку (0/16), а у првом полувремену их је дао осам.

Такође, "понос Израела" је постигао само 27 поена у другом делу сусрета, а када је тако тешко је победити Партизан у "Арени".

Најефикаснији код црно-белих био је Пи Џеј Доужер са 23 поена, док је Џејмс Нанели додао 20. На другој страни најбољи је био Вејд Болдвин са 19, пратио га је Роман Соркин са 14.

Партизан сада има учинак 11-10, а Макаби 12-9.

Партизан - Макаби 88:79 (11:29, 25:23, 31:15, 21:12)

Дворана: "Штарк Арена". Гледалаца: 20.066. Судије: Матеј Болтаузер, Јакуб Замојски, Раин Перанди.

Партизан: Смит, Ледеј 7, Копривица, Пантер 5, Смаилагић 9, Јарамаз 5, Нанели 20, Трифуновић 8, Доужер 23, Понитка, Камински, Кабокло 11.

Макаби: Кливленд 5, Веб 7, Браун 7, Болдвин 19, Менко, Соркин 14, Дибартоломио 4, Риверо 9, Коен, Нибо 5, Блат 9, Колсон.

Четврта четвртина: Партизан - Макаби 88:79

40' - Меч је окончан тројком Кевина Пантера. Невероватан преокрет црно-белих и велика победа.

39' - Пропуштају шансе и једни и други. Најпре Трифуновић полагање, а потом Колсон тројку и Браун зицер.

38' - Смаилагић је послао Веба на линију пенала и то је центар Партизана направио неспортски фаул. Веб је оба пута био прецизан.

37' - Нестварна утакмица Доужера. Опет шут са полудистанце и опет погодак. Болдвин је на другој страни поентирао из продора.

36' - Макаби тешко поентира из игре. Дибартоломио је погодио са линије пенала. Са високим луком је шутирао Доужер и успео је да погоди. Игра сјајну утакмицу бек црно-белих.

35' - Уписао се и Кевин Пентар тек сад. Није га било у игри целу трећу четвртину, сада се вратио и погодио са полудистанце.

34' - Добар пик енд рол Дибратоломија и Соркина и закуцавање центра Макабија. На другој страни Доужер је погодио тројку.

33' - Нови погодак ван линије 6,75 за домаће, овога пута прецизан је био Јарамаз. И после два минута игре у четвртој четвртини Одед Каташ је био принуђен да затражи тајм-аут. Нибо је направио кораке, судије то нису виделе, али јесу потом фаул над њим. Он је промашио оба пенала.

32' - Промашио је Смаилагић, али је неко из Макабија дао аутокош. Тим из Тел Авива је потом изгубио лопту пошто је Нибо направио грешку у корацима. Смаилагић је потом погодио и тројку.

31' - Први напад Партизана почео је фаулом у нападу Нанелија. Након гледања снимка досуђен му је неспортски фаул и играч Партизана је због два таква прекршаја завршио утакмицу. Болдвин је погодио оба пенала.

Трећа четвртина: Партизан - Макаби 67:67

30' - Болдвин се изборио за два пенала, али био је половичан. Остало је 3,5 секунде до краја треће четвртине и Болдвин је успео да погоди, па ће се у последњи квартал ући са нерешеним резултатом - 67:67.

30' - Каква секвенца Партизана. Најпре је Кабокло ударио рампу Риверу, да би потом Ледеј закуцао у контри и то под фаулом. Крилни центар домаћег тима искористио је и додатно бацање.

29' - Соркин на једној и Кабокло на другој страни погађају. Риверо је са линије пенала оба пута био прецизан. Идентичан учинак имао је Кабокло на другој страни.

28' - Пробио је Нанели и видео усамљеногЛедеја који је погодио тројку. Потом је Ненели погодио тројку. Феноменална игра црно-белих у другом полувремену.

27' - Остао је сам Трифуновић на шуту ван линије 6,75 и био је прецизан. Техничку је због приговора зарадио Веб, а тај поклон је искористио Нанели да погоди са линије пенала.

26' - У каквом ритму је Нанели. Погодио је тројку и само је минус 5 - 51:56. Меч ће се наставити после телевизијског тајм-аута. После неспортске Нанелија оба бацања је погодио Веб. Болдвин је потом остао заборављен под кошем и дошао је до лаких поена.

25' - Црно-бели су на минус 10 након поена Нанелија. Прошетао се Нанели кроз рекет гостију и после дужег времена домаћин је на једноцифреном заостатку.

24' - Промашио је Јарамаз тројку, али је Кабокло био на правом месту и поентирао је из офанзивног скока. Почео је Партизан све више да спушта лопту на Бразилца што Макабију представља проблем.

23' - Подигао се Болдвин на полудистанцу и погодио. То су шутеви које обично погађа у високим процентима. Кабокло је реализовао два бацања.

22' - Покупио је Трифуновић промашај Нанелија и вратио лопту у кош. Невероватан кош Паритзана. Два пута је претило да лопте оде у аут, али на нестваран начин је на крају поенима Јарамаз завршен напад.

21' - Први напад у другом полувремену Макаби није реализовао, пошто је Лоренцо Браун промашио тројку.

Друга четвртина: Партизан - Макаби 36:52

20' - Одмах пошто је прешао половину терена Блат је погодио тројку. Нанели се потом залетео ка кошу ривала и погодио флоутер, а полувреме је окончано још једном тројком Блата.

20' - Трифуновић је требало да има два бацања, али имаће само једно, пошто се признао кош јер је Соркин дирао обруч. Бек Партизана је искористио и додатно бацање.

19' - Промашио је Доужер тројку, али до Нанелија је стигла који је поентирао за два. Риверо је разгрнуо одбрану Партизана и успео некако да поентира.

18' - Кабокло је изблокирао Брауна, а потом је Нанели успео да погодио другу тројку. Натерао је то на тајм-аут Каташа, већ други о овој четвртини.

17' - Појавио се Доужер и поправио промашај Кабокла, а на другој страни Соркин је поентирао испод коша црно-белих. Остао је против Доужера и искористио висинску предност за лаке поене.

16' - Смаилагић је био половичан са линије пенала. Искористио је Доужер то што је ривал у бонусу и изборио се за два бацања. Бивши играч Денвера је оба пута био сигуран.

15' - Црно-бели су направили серију 5:0 и након поена Доужера минутом одмора је реаговао Каташ. Одбранио се Партизан, али је Макаби некамо дошао до офанзивног скока и на крају је тројку погодио Болдвин.

14' - Остао је сам Нанели на шуту за три поена и био је прецизан. Подигао је Партизан ниво агресивности у одбрани и напад гостију се завшрио грешком у корацима Ниба.

13' - Наставља да погађа Доужер. На другој страни сам је остао Риверо под кошем и само је спустио лопту у кош.

12' - Једини расположен у Партизану је Доужер. Ово је био његов осми поен. Наскочио је на полудистанцу и био је прецизан. Тројку је погодио и Кливленд.

11' - Веб је остао сам у левом углу и погодио тројку. То је четврти погодак гостију ван линије 6,75. Потом је и Риверо у наредном нападу поентирао под фаулом Смаилагића.

Прва четвртина: Партизан - Макаби 11:29

10' - Далеку тројку узео је Блат и погодио. Добар је шутер плејмејкер тима из Тел Авива. Ово му је био први кош на утакмици. У стрелце се уписао и Смаилагић. Глупо је Партизан примио кош у последњим тренуцима прве четвртине. Цео кош је промашио Блат, али лопта је пала у руке Антонијусу Кливленду који остао сам испод коша.

9' - Није Партизан погодио, но лопта се срећно одбила до Доужера који је закуцао. Половичан са линије пенала био је Риверо.

8' - Дотрчао је Болдвин и погодио тројку. Након тога Доужер промашује полагање. Црно-бели тренутно шутирају из игре 2/11. Са полудистанце прецизан је био и Бартоломио. Истом мером узвратио је Доужер.

7' - Коначно се Партизан уписао на семафору. Кабокло је постигао тројку, а онда је Доужер искористио лошу одбрану ривала. Ипак, доста проблема домаћину задаје Соркин који је већ на шест поена.

6' - Први промашај гостију. Браун није био прецизан ван линије 6,75. Соркин је промашио, али је успео да из офанзивног скока врати лопту у кош. Партизан више од пет и по минута није постигао кош. Обрадовић је принуђен да затражи још један тајм-аут.

4' - Нови кош Брауна и "понос Израела" је утакмицу отворио серијом 11:0. Макаби још уевек нема промашај на овој утакмици. Наставља се лош период Партизана. Нибо је поентирао под фаулом, а потом реализовао и додатни пенал.

3' - Трифуновић је промашио тројку, а за тим из Тел Авива је опет прецизан био Браун, бивши играч Црвене звезде. Госте све погађају за сада. У стрелце се уписао и Соркин.

2' - Макаби је иницирао контру који је тројком завршио Браун. Већ после непуних минут и по Жељко Обрадовић троши први тајм-аут.

1' - Партизан први напад није реализовао, пошто је истекло 24 секунде. Смит је погодио далеку тројку, али она није важила. На другој страни Нибо је снажно закуцао после додавања Болдвина.

Петорке су на терену. Партизан креће у саставу: Џејлин Смит, Кевин Пантер, Урош Трифуновић, Зек Ледеј и Бруно Кабокло. Одед Каташ је од старта на паркет послао Лоренца Брауна, Вејда Болдвина, Бонзија Колсона, Романа Соркина и Џоша Ниба.

Уочи меча:

Црно-бели не блистају у последње време у елитном такмичењу, али дуел са "поносом Изреала је идална прилика да се упише победа. Изабраници Жељка Обрадовића изгубили су четири од последњих пет сусрета. Тријумфовали су само против Асвела (90:77).

Са друге стране тим Одеда Каташа је славио на три од последње четири утакмице. Једини пораз претрпео је од Фенербахчеа (109:74).

Познато је да Макаби мечеве као домаћин игра у Београду, а занимљиво је да једини меч у Тел Авиву ове сезоне одиграо у 1. колу баш против Партизана. Тим из Израела је тријумфовао са 96:81.

Црно-бели ће овај меч играти без повређеног Алексе Аврамовића, док би у тим требало да се врати Ален Смаилагић. Ван екипу су и Тристан Вукчевић и Данило Анђушић.

Макаби тренутно има учинак 12-8, а Партизан 10-10.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА

АМЕРИ У ШОКУ: Српски монах им открио како је Дарко Миличић успео, а он - зашто се одрекао кошарке, купио 10.000 риба и нокаутирао коња

Дарко Миличић је једна од најзанимљивијих личности у нашој кошарци. Сврставан својевремено међу највеће таленте на свету, изабаран је чак као други пик на НБА драфту, испред многих потоњих звезда. У НБА лиги, међутим, није успео. У Америци му се и данас многи подсмевају због тога. Али… Управо је екипа највећег америчког спортског медија, ЕСПН-а, не тако давно допутовала у Србију да сазна нешто више о нашем некадашњем репрезентативцу. Оно што су открили – запрепастило их је.

07. 05. 2023. у 19:16