ОВО ЈЕ МЕЧ О КОМЕ ПРИЧА ЦЕЛА ЕВРОПА: Реал и Ефес одиграли историјски дуел који ће тешко поново бити виђен! (ВИДЕО)

Танјуг

06. 01. 2024. у 10:21 >> 11:00

КОШАРКАШИ Реала у спектакуларном мечу победили Ефес после четири продужетка

Кошаркаши Реала су у спектакуларном мечу синоћ победили Ефес у Мадриду после четири продужетка резултатом 130:126 (111:111, 102:102, 91:91, 81:81), док је Барселона великим преокретом у финишу савладала Басконију (89:85) у утакмицама 19. кола Евролиге

Ефес је водио 10 разлике средином треће деонице (53:43), али је Реал успео да се врати у меч.

Шут за победу Ефеса у регуларном току није погодио Шејн Ларкин, па се отишло у, испоставиће се, први продужетак.

У њему је Марио Хезоња промашио шут за победу Реала, па се меч одужио на 50 минута.

У другом продужетку Ефес је на 2 минута и 18 секунди водио 102:93, али је Реал серијом 9:0 успео да избори трећи продужетак, поенима Хезоње уз звук сирене.

У трећем додатном делу Валтер Таварес је пет секунди пре краја изједначио, а затим је Ларкин поново промашио шут за победу уз звук сирене, па се отишло у четврти продужетак.

У њему је Реал коначно сломио отпор гостију и стигао до 17. победе у сезони.

Џанан Муса је предводио Реал са 40 поена, 31 је дао Хезоња (плус 12 скокова), 25 је дао Факундо Кампацо (уз 11 асистенција), а 20 Таварес. Код Ефеса је најбољи био Ларкин са 32 поена, Даријус Томпсон је дао 21, Мајк Даум 15,  Дан Отуру 14, а Тибор Плајс и Елајџа Брајант по 13.

Кошаркаши Барселоне победили су Басконију 89:85 иако су осам минута пре краја били у минусу од 11 поена (62:73). Каталонски клуб је ка преокрету и победи предводио феноменални Јан Весели са 23 поена и индексом корисности 28.

Џабари Паркер је дао 17, Вили Ернангомез 16, Жоел Пара 13, а Томас Шаторански 10 поена. Никола Калинић је 31 минут на терену постигао осам поена без промашаја (2/2 двојке, 2/2 бацања). Маркус Хауард је постигао 21 поен за екипу Душка Ивановића, Тадас Седекеркис је дао 14, док је Вања Маринковић постигао седам поена.

Панатинаикос је поеном Матијаса Лесора са линије слободног бацања победио као гост Валенсију резултатом 82:81 и тако прекинуо црну серију од 18 узастопних пораза у Шпанији у Евролиги. Лука Вилдоза је предводио чету Ергина Атамана са 19 поена, Џерајан Грант је дао 13, Лесор 12, а Маријус Григонис и Константинос Митоглу по 11.

Код Валенсије су двоцифрени били Семи Оџелеје са 13, Џаред Харпер са 12 и Брендон Дејвис и Крис Џонс са по 10 поена. Стефан Јовић је постигао пет поена (1/2 двојке, 1/1 тројке) и имао три скока за 13 минута.

Кошаркаши Олимпије су код куће савладали Бајерн резултатом 76:62. Девон Хол ње предводио Олимпију са 19 поена, Ђордано Бортолани је дао 12, а Алекс Појтрес 10.

У Бајерну су двоцифрени били Серж Ибака са 16 и Карсен Едвардс са 10 поена. Капитен Бајерна Владимир Лучић је постигао седам поена за 24 минута (0/3 двојке, 1/2 тројке, 4/4 слободна бацања).

Кошаркаши Виртуса победили су у гостима Албу са 83:68. Најефикаснији код Виртуса били су Торнике Шенгелија и Брајант Данстон са по 12 поена, Ифе Лундберг је додао 11, а Данијел Хакет 10. Код Албе су двоцифрени били Матео Спањоло и Јоханес Тиман са по 13 поена.

ТАБЕЛА: Реал 17-2, Виртус 14-5, Барселона 13-6, Панатинаикос, Фенербахче, Макаби, Олимпијакос 11-8, Монако, Партизан, Валенсија, Басконија 10-9, Олимпија, Црвена звезда, Бајерн, 8-11, Ефес 7-12, Жалгирис 6-13, Асвел и Алба 3-16.

Наредно 21. коло Евролиге, игра се већ у уторак и среду, а 22. одмах затим, у четвртак и петак.