"ИДЕМ СА СИНОМ НА ВЕЧИТИ ДЕРБИ!" Легенда Звезде упрла прстом у једног човека, од њега све зависи
КОШАРКАШИ Црвене звезде дочекаће вечерас Партизан од 20 часова у Штарк арени у 19. колу Евролиге.
Фото: Nebojsa Parausic
Биће то четврти дуел вечитих ривала у елитном такмичењу, а тренутни скор је 2:1 за црно-беле. Партизан је боље пласиран на табели. Црно-бели су тренутно осми са скором 10-8, док је Звезда 14. и има седам победа и 11 пораза.
Зоран Славнић, један од највећих играча у историји наше кошарке, играо је и за Црвену звезду и за Партизан и седео је као тренер на клупама оба вечита ривала. Због тога је вероватно најинтересантнија личност пред данашњи дерби, узгред једно је од заштитних имена црвено-белих чије утакмице прати из првог реда.
"Наравно да ћу гледати дерби, ићи ће и син са мном јер се то не пропушта, али ово више није дерби какав је некада знао да буде. Некада је имао мирис и укус и био је нешто специјално за играче и навијаче. Штета што неће бити гостујућих навијача на утакмици, јер то даје посебан доживљај и украс дербију какав смо сви волели", сматра Славнић, који веће шансе за тријумф даје црвено-белима.
"Партизан иде добрим путем, још увек траже игру, али имају велики потенцијал који увек могу да искористе, али сматрам да је Звезда ближа победи и да ће велику улогу имати огроман број навијача који ће дати свој допринос. Брејком над Макабијем и Фенербахчеом су направили велики корак и улили доста самопоуздања које уз моментум у добру енергију могу да искористе у дербију", изјавио је за "Спортски журнал".
Као кључну фигуру у "вечитом дербију" истиче Звездиног плејмејкера Милоша Теодосића.
"Код њега је најбитнија физичка спремност, он је креативац који има страховит преглед игре и фантастичан је асистент који ће имати велику улогу у исходу меча ако буде био физички спреман, али у супротном Звезда неће имати много користи од њега", закључио је Славнић.
БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан
Препоручујемо
"ТРИБИНЕ?" Кошаркаши Партизана се огласили пред дуел са Звездом у Евролиги
03. 01. 2024. у 20:57
ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ПАРТИЗАН: Жељко Обрадовић открио у ком саставу ће на мегдан Звезди
03. 01. 2024. у 19:44
ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН - НОВИ ОКРШАЈ: Зашто је важан овај вечити дерби у кошарци?
04. 01. 2024. у 07:50
КАПИТЕН ЗВЕЗДЕ БРАНКО ЛАЗИЋ ПРЕД ДЕРБИ: "Имамо одговор на тај Партизанов потез!"
03. 01. 2024. у 18:58
КЕРИК ЈЕ ПРЕПОРОДИО ЈУНАЈТЕД: Манчестер има прилику да се учврсти на четвртом месту, али "карамеле" се неће предати без борбе
ВАЖАН понедељак у Премијер лиги доноси дуел на "Хил Дикинсон" стадиону где Евертон жели да по први пут после сезоне 2013/14 упише две победе над разизграним Манчестер јунајтедом у истом шампионату.
23. 02. 2026. у 08:00
РУСИ СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ: Пола Русије бесно због оног што се десило у Београду (ВИДЕО)
Најновије вести везане за Русију - везане су и за Београд, Србију.
23. 02. 2026. у 20:02
ПОРЕКЛО ВАСИЛИЈА КОСТОВА: Рођен у Београду, али његови родитељи НИСУ одатле - славе Светог Луку
ВАСИЛИЈЕ Костов одавно више није само млада нада Црвене звезде. Никако! Он је један од мотора и покретача црвено-беле чете, а то показују и голови које даје на великим мечевима.
22. 02. 2026. у 18:50
Коментари (0)