НЕМА МИЛОША, НЕМА ШАНСЕ: Како је Панатинаикос угушио Теодосића и савладао Црвену звезду

В. Прерадовић

29. 12. 2023. у 07:50

ТРЕНЕР Панатинаикос Ергин Атаман није поновио грешку свог неискуснијег колеге на клупи Макабија Одеда Каташа. После једне од најбољих партија Милоша Теодосића у евролигашкој каријери, употребио је сва средства да угуши мотор ове мањкаве екипе Црвене звезде и осигура Панатинаикосу рутинску и на крају убедљиву победу - 82:65.

М. Вукадиновић

Чврсте одбране обележиле су прво полувреме у крцатој и изузетно бучној „ОАКА арени“, али то не аболира нападачку безидејност и црвено-белих и домаћих зелених. Очекивано, Атаман је фокус дефанзиве свог тима усмерио ка Теодосићу, константним притиском цедио снагу Звездином главном креатору. Млади Топић, који би требало да преузме део тог терета, остао је ван састава, док је Дос Сантос одиграо солидних седам минута у првом делу меча. Можда је могао и који минут више.

Црвено-бели су резултатски били у игри упркос скромном нападу, углавном је поентирала из транзиције. Напади на постављену одбрану личили су на тежак рударски посао, у којем су се најбоље сналазили Митровић, Боломбој и Недовић, некадашњи играч Панатинаикоса кога су домаћи навијачи срдачно поздравили. Заостатак од седам поена на одмору могао је да буде мањи, али и већи да је атински тим боље искористио чак девет офанзивних скокова.

Сферопулос је друго полувреме започео са Теом и Јагом у петорци, са очигледном намером да тиме оживи умртвљени напад. То је донекле уродило плодом, али је поремећен баланс дефанзиве и офанзиве. Такве појаве су неминовне када немате распложене играче у изобиљу, а Звезди их је у овом мечу озбиљно мањкало. Без икакве нападачке улоге Тобија, Гедраитиса, Ханге, Симоновића и Теодосића, Панатинаикосу није било потребно да одушевљава игром своје навијаче да би се читавим током треће четвртине клацкао на двоцифреној граници.

НАПАДАЧКЕ МУКЕ

ТРЕНЕР Црвене звезде Јанис Сферопулос није могао ништа позитивно да извуче из 11. пораза на средини регуларног дела Евролиге.

- Нападачки смо се мучили, нисмо могли да нађемо решења, поготово у другом полувремену утакмице. Дозволили смо Панатинаикосу да постигне неке лаке поене и ту смо изгубили шансу да се вратимо у меч.

Стратег Панатинаикоса Ергин Атаман није скидао осмех са лица након четврте узастопне победе своје екипе.

- Одиграли смо сјајну одбрану против нападачки изузетно талентованог тима. Не заборавите да је Звезда против Макабија постигла 98 поена, сада само 65. На почетку смо користили Калаицакиса да избацимо Теодосића из игре, Грент је урадио одличан посао у одбрани на Недовићу. Четврти смо на половини лигашког дела, не бих имао ништа против да тако буде и на крају.

Средином тог периода на повреду колена пожалио се Митровић после једног доскока и затражио измену. Више се није враћао на паркет. Покушао је да га одмени Симоновић, али боље да није, па је грчки стручњак дигао са клупе Давидовца, још једног у низу играча без нападачког доприноса. Боломбој практично није излазио из игре. Да јесте, питање победника у оваквим околностима било би решено знатно раније. Тео је дуго био на одмору у последњој четвртини, по повратку није провео на терену ни два минута пре него што је и он тражио измену. Свима у дворани било је јасно да је питање победника решено, преостало време протекло је у имитацији такмичарске утакмице.

ПАНАТИНАИКОС - Ц. ЗВЕЗДА 82:65 (20:17, 18:14, 23:19, 21:15)

ДВОРАНА „ОАКА арена“. Гледалаца: 19.000. Судије: Лотермозер, Бисан, Мајкић.

ПАНАТИНАИКОС: Калаицакис 2, Вилдоза 2, Балцеровски, Слукас 9 (7 ас), Грент 14, Нан 6, Лесор 13 (4/5 за два, 4 ск), Адетокумбо 8 (6 ск), Григонис 9, Ернангомез 4, Митоглу 15 (5 ск), Манцукас.

Ц. ЗВЕЗДА: Лазаревић, Теодосић (0/2 за три, 3 ас), Ханга 6, Давидовац 2 (7 ск), Митровић 12 (6/9 за два, 6 ск), Лазић, Симоновић, Тоби 2, Боломбој 15 (5/6 за два, 5 ск), Недовић 15 (4/5 за два, 1/4 за три), Гедраитис 1, Дос Сантос 12 (3/6 за два, 2/4 за три, 4 ас).

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48