ДА ЛИ СУ СУДИЈЕ ПОГРЕШИЛЕ? Због овога је искључен Никола Јокић (ВИДЕО)

13. 12. 2023. у 07:56

Кошаркаши Денвера победили су вечерас у гостима Чикаго са 114:106, у мечу америчке НБА лиге.

Фото АП

Српски репрезентативац Никола Јокић је након друге техничке грешке минут пре краја првог полувремена зарадио искључење. Ово је други пут ове сезоне да је Јокић меч завршио пре времена због искључења.

За 16 минута на паркету, Јокић је уписао четири поена, девет скокова и шест асистенција.

Бројна српска дијаспора у Чикагу није имала прилику да ужива у бравурама магичног Сомборца, јер су им угођај поквариле срамне судије, које су из само њима познатих разлога у финишу првог полувремена одлучиле да пошаљу Јокића у свлачионицу.

Никола је у Чикагу доживео једну од највећих неправди од доласка у НБА. Нешто више од минут пре краја полувремена престрого је добио техничку и искључење, па је морао да напусти терен.

И на овом мечу противнички играчи користили су прекомерну силу како би га зауставили, али судије то нису санкционисале. У финишу полувремена, након једног дуела са Вучевићем испод коша, упутио је шут и промашио, али је био фаулиран, међутим, судије су остале неме. Док се враћао у одбрану Никола је тражио објашњење од судија, а уместо тога добио је техничку и искључење на запрепашћење свих присутних.

Да ли су судије погрешиле процените сами?

ДЕНВЕР = ЧУДО: Како је тајна вечера Нагетса на коју није позван само Јокићев омиљни саиграч спасила сезону Николи и НБА шампионима

Денвер и Никола Јокић су били понижени у прве две утакмице са Минесотом. И то понижени пред сопственим навијачима, у мечевима на "миљу надморске висине", у хали која представља најтеже НБА гостовање, али у којој су Тимбервулфси разнели Нагетсе. Са 0:2 као претешким теретом на леђима требало је путовати на два меча у гостима, где је могла да се заврши Денверова сезона, али... све се променило. Сада, после нестварних Јокићевих бравура, Денвер води са 3:2. И, изгледа да је за то крива - вечера. На коју су позвани сви играчи Нагетса, осим једног - Јокићу можда и најдражег. Оног који је летос допутовао у Србију да би се дружио са нашом и светском кошаркашком звездом.

15. 05. 2024. у 22:43