уживоЗВЕЗДА ПАЛА НАКОН ВЕЛИКЕ ДРАМЕ: Валенсија славила у невероватној завршници

А. И.

06. 12. 2023. у 22:35 >> 22:40

КОШАРКАШИ Валенсије дочекали су у 12. колу Евролиге Црвену звезду, Шпанци су прекинули пост од пет мечева без тријумфа, док црвено-бели морају још да чекају на победу на гостовању, резултат је био 85:81

ЗВЕЗДА ПАЛА НАКОН ВЕЛИКЕ ДРАМЕ: Валенсија славила у невероватној завршници

Домаћа екипа је знатно боље отворила утакмицу, лакше су долазили до шута, док су добром тимском одбраном одлично бранили обруч и мучили црвено-беле које је мучио и шут са пенала.

Велики проблем правио је Брендон Дејвис и Крис Џоунс. Успео је тим Јаниса Сферопулоса да дође до поена позиционим нападима и смање заостатак на 25:19.

Валенсија највише проблема Звезди прави игром из пик енд рола који за сада гости не могу да бране поготово када су на паркету заједно Мајк Тоби и Шабаз Нејпир.

Домаћа екипа играла је најбољу шутерску утакмицу од почетка сезоне. Убацили су осам од 16 шутева за три поена, док су јако добри били и у игри под кошем. Кошаркаши Валенсије заслужено су водили на полувремену у "Ла Фонтети" 56:40.

Пријало је полувреме Звезди. Заиграли су изабраници Јаниса Сферопулоса знатно боље, а захваљујући серији 6:0 гостију, црвено-бели су се вратили у меч у трећој деоници, успели су да се спусте на минус седам.

Боломбој, Лазић и Теодосић били су кључни у игри гостију. Док је домаћин бирао лоше шутеве и тешко стизао до поена. До краја деонице успели су црвено-бели да анулирају предност гостију, тројком Гедраитиса спустили су се на 62:61 два минута пре краја деонице.

Упркос томе што су Шпанци направили серију 8:0, уследио је одговор Звезде која је поенима Лазића и Гедраитиса пред последњих 10 минута имала 72:65.

Уследила је у завршници драма, Недовић је тројком крунисао серију 5:0 за изједначење 81:81 на минут до краја.  Ипак, у завршници је домаћин успео да приведе меч крају и не дозволи изненађење.

ВАЛЕНСИЈА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 85:81  (25:19, 31:21, 16:25, 13:16)

Валенсија: Харпер 8, Клавер 10, Пуерто 5, Реуверс, Аростеги 4, Џонс 10, Инглис, Јовић 8, Туре 2, Хермансон, Дејвис 21. Оџуле 17.

Звезда: Лазаревић, Теодосић 11, Давидовац 5, Митровић 6, Лазић 6, Симоновић, Нејпир 14, Тоби 7, Боломбој 12, недовић 14, Гедраитис 5, Дос Сантос 1

40' Харпер је побегао дефанзивцима Звезде и поентирао преко боломбоја.

39' Лаки поени Боломбоја на проигравање Теодосића 81:78.

38' Два пенала убацио је Милош Теодосић за 81:76.

37' Клавер је погодио један од два.

36' Два пенала Дејвиса, па Недовића и Митровића 80:74. Потом не успева Недовић да поентира.

34' Нејпир погађа за три, потом још једном у наредном нападу, био је непрецизан, Звезда поново на -5 - 75:70

33' Још једном Оџулеј у паду погађа уз фаул и реализовано слободно бацање - 75:65

31' Митровић поенима отвара трећу деоницу - 72:67.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 16:25

30' Гедраитис је фаулиран при шуту за два. Погодио је под кошем Туре за два - 70:63, серија 8:2 домаћина. Харпер је хитро прошао и погодио уз звук сирене за 72:65.

29' Таман када су се цврвено бели вратили у меч уследила је серија 6:0 Валенсије. Клавер погађа за три, а потом и Џоунс - 68:61

28' Вратили су се тројком Гедраитиса црвено-бели у меч - 62:61.

27' Тек што се вратио Нејпир у игру, фаулиран је на шуту за три, Остао је да лежи на земљи након фаула Џоунса. Смогао је снаге да устане и настави меч Американац. Погодио је два од три за 62:58.

26' Наставља се агонија гостију са пенала, промашио је један од два са линије бацања Митровић - Дејвис је погодио за два пре тога.

24' Четири поена везали су гости. Боломбој је закуцао, а пре њега Лазић је погодио два пенала - 60:51.

22'  Погодио је тројку Теодосић, са пенала је био сигуран Боломбој, а Дејвис је погодио за два на другој страни 60:47.

КРАЈ ЧЕТВРТИНЕ 31:21

20' Поигравају се домаћи сада, Џоунс је сјајно проиграо Дејвиса који је традиционално мотивисан против Звезде. Нова тројка Џоунса

19' Недовић погађа, па Јовић. Потом бек Звезде прави фаул у нападу, а Валенсија долази до 51:37.

17' Погађа сада и Јовић убацила је Валенсија шест тројки из тринаест покушаја, а поенима српског репрезентативца долазе Шпанци на 12 поена предности, а Тоби одговара 46:35.

16'  Искупио се Оџелеј, повисио на плус 10, одговорио Недовић, а онда Клавер показује да је наместио руку 44:33.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: "НИЈЕ МИ ПРИЈАТНО": Јовића преплавиле емоције пред меч са Црвеном звездом

15' Много је сада хтео Оџелеј, након контре налетео је на Тобија у покушају да положи, одлична одбрана Тобија, који је спрешио "слепе мишеве" да оду на +10.

14' Прецизни су били Теодосић и Тоби, а онда је досуђен црвено-белима неспортски фаул. Прецизан је био Оџелеј - 36:31, а потом Клавер погађа тројку, за до сада максималних 39:31.

13' Разиграо се Нејпир, још једном је погодио - 31:27. Невероватно, Оџелеј је погодио из немогуће ситуације уз одличну одбрану Лазаревића, погодио је и пенал - 34:27.

12' Погађа тројку и Нејпир, његов седми поен до сада. Одговорио је Семи Оџелеј - 31:25

11' Крис Џоунс само са пенала погађа вечерас, а Тоби погађа тројку 28:22

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 25:19

10' Сјајна блокада под кошем Звезде, Давидовац је спречио закуцавање. Џоунс погађа за 25:19, а последњи напад имају домаћи.

9'Лопез погађа, а онда Теодосић сјајно проиграва Нејпира, а знатно је Звезда подигла ритам, сада тројком Давидовца долазе на 20:19. Одговорио је истом мером Џоунс.

8' Брендон Дејвис уписао је осми поен, прве након тога и Шабаз Нејпир, а Теодосић са два успешно изведена пенала спушта Звезду на 18:14.

6' Лука Митровић половичан је био са пенала, 8 од 13 Звезде, тројка Јовића, па нови поени Боломбоја.

5' Брендон Дејвис је одлучно отворио меч +6 за домаће. Фаулиран је у наставку напада Боломбој, два пенала за играча црвено-белих. Убацио је оба, а одговорио новим лаким поенима Дејвис за Валенсију.

4' Убацио је нешто лакшу двојку Недовић, а потом пети поен у низу Порта - 7:4. После је половичан са пенала био Јаго дос Сантос, а Боломбој под кошем Звезде "лупио" је блок, да би Гедраитис промашио једно од два такође - 9:5.

Црвена звезда данас игра свој 600. меч у европским такмичењима.

3' Два пенала погодио је Харпер, потом Јосеп Порто уз тројку увећава предност Валенсије на 7:2

2' - Прве поене на мечу постигао је Боломбој, одговорио је Дејвис - 2:2

1' Први напад на мечу за црвено-беле. Тимском одбраном Валенсија је одузела лопту Боломбоју, покушали су гости да брзом транзицијом лопте отворе простор, али не успевају. Међутим, већ у наредном нападу поново губе црвено-бели лопту. Недовић је препустио  лопту Јовићу.

Занимљива фотографија објављена је на Икс налогу Црвене звезде.

УОЧИ МЕЧА

Звезда се тренутно налази на 15. месту у Евролиги са скором од четири тријумфа и седам пораза, док Валенсија заузима 13. позицију и има пет победа и шест пораза.

Црвено-бели од почетка сезоне у Евролиги нису забележили два везана тријумфа, те ће против Валенсије имати прилику да након позитивног резултата против турског Ефеса убележе победу и над екипом из Шпаније.

Екипа Валенсије је одлично започела сезону у елитном кошаркашком такмичењу, а на последњих пет дуела није уписала ниједан тријумф. Последњи пут су савладали екипу Албе 2. новембра.

Звезда ће против Валенсије тражити први тријумф на гостовању у досадашњем делу Евролиге, црвено-бели уједно почињу и дупло коло елитног европског такмичења. Након овог меча играће у Виторији са Басконијом.

Тренер кошаркаша Црвене звезде Јанис Сферопулос пред дуел са Валенсијом рекао је да очекује тешку утакмицу и да ће за победу бити потребно да екипа одигра паметно у одбрани и нападу.

- Мораћемо да будемо концентрисани. Да играмо паметно офанзивно и дефанзивно и да искористимо све што прочитамо у нападу и да зауставимо све оно што они буду радили у нападу како бисмо имали шансу да победимо, истакао је Сферопулос.

БОНУС ВИДЕО: Топ 10 најбољих поентера у НБА