ГРЦИ ПИШУ: ''Панатинаикос је био невероватан 36 минута, а онда се појавио страшни Кевин Пантер''

02. 12. 2023. у 12:17

Партизан је у четвртак славио против Панатинаикоса у оквиру 11. кола Евролиге након продужетака (92:87) а најзаслужнији за тријумф црно-белих био је Кевин Пантер који је преузео одговорност на себе и решио овај меч.

ГРЦИ ПИШУ: Панатинаикос је био невероватан 36 минута, а онда се појавио страшни Кевин Пантер

Популарни грчки портал СДНА објавио је анализу Таноса Цимоса који је на почетку нагласио да је Панатинаикос ''невероватно играо 36 минута''. Али, то није био довољно за победу.

- Панатинаикос је, после серије победа, морао да оде у госте Партизану и потврди тимски напредак и развој. У том погледу је добио добру оцену, јер је већи део утакмице био бољи, играо своју кошарку, али није успео да 'убије' ривала када је требало.

'Зелени' су погодили сваку слабост коју има лоша одбрана Партизана, хранили Лесора под кошем на правим местима, добро шутирали, што је само Григонис искористио, али су имали несрећу да су Слукас и Митоглоу имали лошу ноћ. Зато морамо да разговарамо о вођењу игре.

Ергин Атаман је годинама познат да иде са играчима за које зна да могу да ураде посао уместо њега, чак и ако морају да играју 30-35 минута. Јуче смо отишли у другу крајност и ово је нешто што је Панатинаикос платио. Турски тренер је оставио Лесора, Митоглуа и Григониса у целом другом полувремену и продужецима, док је Грант, после једног минута продужетка, такође играо у континуитету.

Било је евидентно од једног тренутка па надаље, око 36. минута, да је играчима попут Гранта, Нана, Григониса, Митоглуа и Лесора понестало енергије, помутило им ум и да су напади постајали све гори и гори како је утакмица одмицала. Притисак терена је био 'загушљив' и Панатинаикос је препустио лопту Нану, момку који, колико год да је добар, нема искуства у таквим ситуацијама. Ипак, Грантовом невероватном тројком (опет из лошег напада), Панатинаикос је у последња два минута ушао са 7 поена разлике.

Тамо се као други Мајк Џејмс појавио страшни Кевин Пантер. Американац, који се вратио након повреде, био је очигледно ван ритма, али је на крају решио меч. Са нула поена у првих 36 минута, завршио је са 13 у продужетку. Американац је искористио уморне ноге својих противника, уз коришћење индивидуалних способности и своје личности. Урадио је то стотине пута, више не чуди.

С друге стране, 'зелени' су имали веома лоше изборе и ужасан недостатак бистрог ума. Овде се поставља питање о присуству Слукаса. Грчки бек је, заиста, био веома лош док је играо, али у последњим минутима није битно шта се догодило раније. Постоје посебни услови и ситуације кроз које је Слукас настао и стекао име. Не може а да не буде на паркету када екипа крстари, не само да доноси исправне одлуке, што му је јача страна, већ зато што у тим тренуцима зна да добије фаулове и да замрзне темпо. У продужецима, када је улазио у игру, једини рационални напади били су после његових креација.

Овакви порази су део еволутивног процеса тима, јер се не могу симулирати на тренингу. Мора да патиш да би научио. Битно је да је 36 минута Панатинаикос играо добру кошарку и одвео утакмицу где је желео. Следећи пут ће знати шта да уради да је и добије - наводи се у анализи.