ПАРТИЗАН ПОБЕДИО ПАНАТИНАИКОС! Тотално "луда" утакмица у Арени, "гробари" прошли од неверице до делиријума

30. 11. 2023. у 22:56

КОШАРКАШИ Партизана остварили су јако важну победу у Евролиги. Црно-бели су у 11. колу после продужетка и велике борбе савладали Панатинаикос са 92:87.

ПАРТИЗАН ПОБЕДИО ПАНАТИНАИКОС! Тотално луда утакмица у Арени, гробари прошли од неверице до делиријума

Screenshot / EuroleagueTV

Овај меч је био посебан за Матијаса Лесора који је постао љубимац "гробара" током сјајних игара прошле сезоне. Он је на старту утакмице добио пригодан поклон од клуба, а и дочекан је великим овацијама са трибина.

Луда утакимца одиграна је у препуној "Арени". Изабраници Жељка Обрадовића су у једном моменту били на конопцима и чинило се да ће доживети други пораз на домаћем паркету, али "парни ваљак" се није предавао и успео је да направи велики преокрет и дође до новог тријумфа у најелитнијем такмичењу.

Вратио се Кевин Пантер на терен после 35 дана и показао је колико је недостајао Партизану. Дао је капитен кључне кошеве у четвртој четвртини и омогућио је екипи да упише тријумф.

Што се меча тиче био је изједначен три периода. Потом су гости искористили велики пад у игри црно-белих и отишли на 10 разлике - 54:64. У још једном наврату су имали такву предност, али домаћин је ношен подршком са трибина одбио да се преда и успео је да избори продужетак.

У додатних пет минута екипа из Београда је изгледала сјајно. Имала је много више енергије од противника, с обзиром на то да је Ергин Атаман готово цело друго полувреме играо са пет исих играча. Делује да је Партизан искористио умор ривала и сломио га у додатних пет минута.

Најефикаснији код победника био је Зек Ледеј са 23 поена, док је Пи Џеј Доужер додао 16. Кевин Пантер ја за 26 минута постигао 13 поена. На другој страни најбољи је био Кендрик Нан са 19, пратио га је Матијас Лесор са 16.

Партизан је сада на учинку 5-6, док Атињани имају 6-5. Црно-бели су домаћини и у наредне недеље када је на програму дупло коло. У "Арену" у уторак најпре долази Монако, а два дана касније и Армани.

Партизан - Панатинаикос 92:87 (20:21, 19:17, 15:18, 24:22, 14:9)

Дворана: "Штарк Арена". Гледалаца: 20.079. Судије: Емин Могулкоч, Олегс Латишевс, Ђорди Алијага.

Партизан: Вукчевић 2, Ледеј 23, Аврамовић 5, Пантер 13, Смаилагић 7, Јарамаз, Нанели 7, Анђушић 2, Доужер 16, Понитка, Камински 5, Кабокло 12.

Панатинаикос: Калаицакис, Вилдоза, Гај, Балцеровски 7, Слукас 6, Грент 14, Нан 19, Лесор 16, Адетокумбо, Григонис 12, Митоглу 13, Манцукас.

Продужетак: Партизан - Панатинаикос 92:87

45' - Каква акција црно-белих. Закуцао је Ледеј из алеј-упа. Домаћин ће добити утакмицу у препуној "Арени".

45' - Лесор се изборио за два пенала. Бивши центар црно-белих је био половичан. Доужер је изгубио лопту и потом је фаулирао Слукаса за два бацања. И он је погодио само једно.

44' - Покупио је Анђушић офанзивни скок и поентирао. Нан је на другој страни био прецизан ван линије 6,75.

43' - Опет је Доужер успео да поентира. Потом и сјајна одбрана црно-белих. Пантер погађа веома важан шут и црно-бели иду на +6 - 86:80. Тајм-аут је затражио Атаман.

42' - Вратио је Доужер вођство Партизану. Још један лош напад је одиграо гост, но Митоглу је некако успео да се избори за два пенала. Сада је оба промашио. Ипак, лопта ће бити за Атињане јер ју је у аут избацио Доужер.

41' - Промашио је Пантер полудистанцу, али је промашај прикуцао Кабокло. На другој страни је некако успео да поентира Митоглу.

Четврта четвртина: Партизан - Панатинаикос 78:78

40' - Узео је Пантер ствари у своје руке и донео је изједначење. Партизан је имао напад за победу, али је Пантер изгубио лопту, па ће се играти продужетак.

39' - Пантер је погодио тројку преко Лесора за ерупцију у "Арени". Тајм-аут је затражио Атаман. Страшну одбрану је одиграо Кабокло. Успео је да изблокира Нана.

38' - Митоглу се изборио за два бацања након фаула Анђушића. Грк је оба пута био прецизан. И он игра добру утакмицу. Доужер је погодио тројку са кораком уназад. Али још невероватнију је погодио Грент.

37' - Лесор је најпре добио техничку због симулирања, а потом је и направио фаул над Кабоклом. Партизан је на тај начин из једног напада постигао три поена. Кабокло је покупио Ледејом промашај и враћа црно-беле на пет поена минуса - 68:73.

36' - Митоглу је промашио тројку, али Лесор је био на офанзивном скоку и успео је да поентира. У стрелце се уписао и Пантер. Митоглу на другој страни долази до лаких поена.

35' - Погодио је тројку Нан. Игра веома добро бивши НБА ас. Ледеј је успео да се избори за позицију и поентира. Нан је изнудио фаул Пантера и погодио је оба слободна бацања.

34' - Тројка Доужера. Ово може бити јако важан кош за домаћи тим. Потом је и Кабокло снажно закуцао у контри. Сада минут одмора зове Атаман.

33' - Украо је лопту Нан и снажно закуцао. Први пут је +10 на утакмици - 54:64. Још један тајм-аут је потрошио Обрадовић.

33' - Смаилагић није погодио, да би Митоглу поентирао под фуалом. Ипак, није реализовао бацање.

32' - Изборио се Лесор за добру позицију и снажно је закуцао. Одмах је тајм-аут затражио Обрадовић не би ли тргао екипу.

Жељко Обрадовић/ФОТО: Танјуг

31' - Јарамаз је изгубио лопту, док је на другој страни прецизан са полудистанце био Григонис. Вратио се Кевин Пантер, али му не иде. Још увек није постигао ниједан кош.

Трећа четвртина: Партизан - Панатинаикос 54:56

30' - Уз звук сирене је погодио Митоглу и ПАО са +2 иде на паузу пред последњу четвртину - 54:56.

30' - Какав продор Нана и нови кош Американац. Ледеј се изборио за два пенала. Малочас је оба промашио крилни центар црно-белих. Сада је био прецизан оба пута.

29' - Ледеј погађа свој шут једном руком. Узвратио је Нан који је погодио веома тежак шут пошто је константно уз њега био Јарамаз.

28' - Оба бацања је сада погодио Грент. Потом се за два пенала изборио и Митоглу након фаула Каминског. Био је Грк половичан.

27' - Матијас Лесор је снажно закуцао и то под фаулом. Погодио је и додатно бацање. И једни и други лоше шутирају ван линије 6,75.

24' - Добро игра Партизан у нападу и то успева да материјализује у нападу, али не у толикој мери колико би требало.

23' - Смаилагић је добро ушао у друго полувреме. Над њим је направљена неспортска, али са црте је био половичан.

22' - Изборио се Лесор за позицију и закуцао је за прве поене "зелених" у другом полувремену. Партизан наствља да погађа у овом кварталу.

21' - Панатинаикос је лопту у првом нападу. Украо ју је Смаилагић, потом је Нанели погодио флоутер. Она је и Доужер украо лопти и снажно закуцао.

Друга четвртина: Партизан - Панатинаикос 39:38

20' - Страшан потез Смаилагића. Залетео се ка кошу и снажно закуцао. Лесор је на исти начин прекинуо серију домаћег тима. Последњи напад имали су Атињани, али Вилдоза није погодио шут за три поена, па црно-бели имају минималну предност после 20 минута кошарке - 39:38.

19' - Погодио је Ледеј преко Лесора. Партизан је стигао до изједначења и у серији је од 8:0. Техничку је добио Атаман због бурне реакције према судији.

19' - Промашио је тројку Анђушић, али је Смаилагић био на правом месту и поентирао је из офанзивног скока. Одмах тајм-аут тражи Атаман.

17' - На једној страни Грент, а на другој Доужер били су прецизни са полудистанце. Балцеровски је био прецизан са линије пенала. Тројку под фаулом је погодио Ледеј и подигао публику на ноге.

16' - Партизан се мучи у нападу. Можда ће минут одмора који је затражио Атаман нешто променити. Добар напад домаћег тима и поени Нанелија на други обруч.

15' - Балцеровски прави доста проблема центрима црно-белих. Поентирао је под фаулом. Погодио је и додатно бацање.

14' - Видео је рупу у одбрани Нан и поентирао је после снажног продора. Тајм-аут је затражио Жељко Обрадовић.

13' - У стрелце се уписао и Нан. Погодио је флоутер бивши НБА ас. Лаки поени за Аврамовића у контри након укдарене лопте.

12' - Другу тројку на утакмици погодио је Григонис. Вукчевић је са линије пенала постигао прве поене због неспортског фаула који је направио Митоглу.

Прва четвртина: Партизан - Панатинаикос 20:21

10' - После офанзивног скока поентирао је Белцеровски. Кабокло изгледа добро од уласка на терен. Поентирао је уз фаул, али није реализовао додатно бацање.

9' - Украо је Кабокло ногом и снажно је закуцао у контри. Аврамовић се у меч увео тројком за ерупцију на трибинама.

7' - После 35 дана на терен се вратио Кевин Пантер. У игри је и Алекса Аврамовић. Грент је поготком са полудистанце вратио ралзику на шест - 13:19.

6' - Врло добро је у меч ушао Григонис. Литванац је већ на седам поена. Камински је на другој страни поентирао са линије пенала.

Маријус Григонис/ФОТО: Танјуг

6' - Веома квалитетна утакмица од почетка. Домаћин има мало дефанзивних проблема, па ће то покушати да промени Жељко Обрадовић после телевизијског тајм-аута.

5' - Фаулирао је Смаилагић на шуту за три поена Џеријана Грента. Американац је био сва три пута прецизан.

3' - Ледеј је поентирао после доброг продора, али истом мером је узвратио и Митоглу. У стрелце се уписао и Доужер који је потом фаулирао Слукаса. Да ствар буде гора Грк је поентирао, потом је реализовао и додатно бацање.

2' - Прва тројка на утакмици дело је Френка Каминског. Уписао се и Лесор, лепо се Француз снашао под кошем.

1' - Партизан први напад није реализовао. Са друге стране прве поене постигао је Маријус Григонис са линије пенала.

Партизан меч почиње у петорци: Пи Џеј Доужер, Матеуш Понитка, Зек Ледеј, Ален Смаилагић и Френк Камински. Ергин Атаман је од старта на паркет послао Костаса Слукаса, Џеријана Грента, Маријуса Григониса, Диноса Митоглуа и Матијаса Лесора.

19.40 - Одличне вести за навијаче Партизана. Капитен Кевин Пантер враћа се на паркет после 35 дана. У тиму ће бити и Алекса Аврамовић који ће играти са заштитном маском након што је поломио нос у дуелу са Јаком Клобучаром против Цедевита Олимпије. Ван тима ће бити једино Урош Трифуновић.

Уочи меча:

Биће овај дуел веома емотиван за Матијаса Лесора. Центар "зелених" остао је у лепом сећању навијачима црно-белих који ће му сигурно приредити сјајан дочек. Још један бивши играч клуба из Београда је члан грчког великана. У питању је Јоанис Папапетру, али он неће играти због повреде.

За разлику од њих двојице, Лука Вилдоза неће имати лепу добродошлицу, с обзиром на то да је прошле такмичарске године носио дрес Црвене звезде.

"Парни ваљак" игра добро код куће ове сезоне. До сада је одиграо четири меча и уписао је три победе. Једини тријумф у "Арени" остварила је Барселона.

Ови тимови су прошле сезоне одиграли два меча и оба су била веома тесна. Партизан је уписао победе. У Атини је било 89:91, а у Београду 83:81.

Ипак, садањши Панатинаикос је много јачи. На клупи је сада Ергин Атаман, а ту су и нека озбиљна кошаркашка имена попут Костаса Слукаса, Кендрика Нана... Но, треба имати на уму да никоме није лако да игра пред 20.000 противничких навијача.

Црно-бели ће учинити све да се врате на победнички колосек у Евролиги након што су у прошлом колу поражени од Ефеса у Истанбулу.

Екипа Жељка Обрадовића тренутно има учинак 4-6, а грчки клуб је на 6-4.

БОНУС ВИДЕО: Срби тешко прихватају да неко нешто боље ради од њих, због овога су момци шампиони