ЗВЕЗДА ПАЛА У ЗАВРШНИЦИ: Шутерско вече Милана о коме ће се причати, један играч посебно блистао

А. И.

24. 11. 2023. у 22:15 >> 22:21

КОШАРКАШИ Црвене звезде дочекали су у Београдској арени Олимпију из Милана, Био је то сусрет 10 кола, у коме су славили 71:93 (19:20, 20:18, 17:25 15:30)

Сјајно је Дејан Давидовац отворио меч. У првој деоници постигао је седам поена за домаће, али је Ло Маодо убацио осам. Мучила се у организацији напада Звезда, али је Теодосић са три пенала у последњој десетинки успео да спусти заостатак на 19:20. Посебно треба истаћи да домаћина у уводних 10 минута није служио шут за три, шутирали су 0-6.

Лоше су домаћи отворили другу деоницу, отворио ју је поенима Недовић, али је после Звезда упала у ритам ривала који је брзо повео 21:26. У пресудним тренуцима са две тројке успео је Недовић да одржи домаће у животу, а тачку на и ставио је Милош Теодосић тројком за 39:38.

У првом полувремену имао је сјајне минијатуре Дејан Давидовац. Убацио је 12 поена, осам је допринос Милошса Теодосића, а један мање убацили су Митровић и Недовић.

Госте је у игри држао Маодо Ло са 15 поена.

Где је Дејан Давидовац стао у првом, наставио је у другом делу, са две брзе тројке натерао је Месину да затражи минуту одмора, а уједно је донео домаћину шест поена предности након 23 минута игре у мечу. Управо након тог тајм-аута Праве серију 12:0 играчи Милана. У завршници периода гости су дошли до прве двоцифрене предности, захваљујући Миротићу и Лоу, у последњих 10 минута ушли су изабраници Јаниса Сферопулоса уз заостатак 56:63.

Успела је Звезда у наставку да се спусти на минус четири, а онда је уследила минијатура Шилдса који је везао две тројке, убацивши 13 од 17 поена у другом полувремену. Играла је Звезда добру одбрану, али није то омело госте који су убацили чак 15 тројки из 21 покушаја, док је у другом полувремену тај учинак био девет од 10. Док је вечерас тим са Малог Калемегдана имао учинак 7 од 25. Није првопласирани тим АБА лиге имео решења за Лоа који је убацио чак 32 поена у победи Олимпије 69:93.

ЗВЕЗДА - ОЛИМПИЈА  71:93 (19:20, 20:18, 17:25 15:30)

Звезда: Лазаревић, Теодосић 8, Давидовац 18, Митровић 11, Симоновић 2, Нејпир, Тоби, Боломбој 4, Илић, Недовић 16, Гедраитис 7, Дос Сантос 5

Олимпија: Маодо ло 32, Појтерс 7, Бортолани 8, Тонут 6, Мели 11, Камагате, Рици, Хол, Шилдс 19, Миротић 8, Хајнс, Воигтман 2

ЗВЕЗДА - ОЛИМПИЈА  71:93 (19:20, 20:18, 17:25 15:30)

Звездаши су на вечерашњем мечу позвали Делије да сутра дођу у Нови Сад где фудбалери играју против Војводине од 16 часова.

Tekst potpisa

40' Бортолани убацује тројку, а потом губе домаћи лопту, поентира и Мели.

36' Не смета Лоу одлична одбрана која је над њим играна, погодио је за три, одговорио је Гедраитис двојком, Након тога Шилдс је био сигуран са пенала - 67:80.

35 - Изнова Шилдс када је то Олимпији најпотребније погађа за три 65:72. Невероватно, добио је Шилдс нову прилику након изгубљене лопте Звезде. Убацио је још једну тројку. Чак 11 од 14 поена убацио је у другом полувремену.

34 - Ло, нова тројка. игра утакмицу живота играч Милана. У просеку убацује 8,2 поена, до сада је већ на 25. Тргнула се Звезда. Погодио је Гедраитис, потом и Недовић зуа 65:69.

33' Ово је било потребно Црвеној звезди. Погодио је тројку Јаго, спустио домаће на минус пет. Одбранили су се црвено-бели, а тоби поклања Италијанима фаул у нападу 61:66

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 17:25

30' Сјајна одбрана Звезде, а Тонут из немогуће ситуације погађа за два. Потом Митровић завршава на линији пенала. Погодио је два пута кошаркаш Звезде - 56:63.

29' Шест играча гости су након тајм-аута имали на терену. Досуђена је Италијанима техничка грешка, успешно ју је реализовао Немања Недовић - 52:61.

27' Боломбој и Недовић прекидају серију гостију, али поново Миротић далекометном паљбом убија ритам домаћих за прву двоцифрену предност гостију

25 - Праве серију 12:0 гости. Након минута одмора Ло и Миротић су се разиграли 47:51

23' Никола Миротић је убацио прве поене, и то тројку. На другој страни неуспешан напад Звезде, али након тога добра одбрана Давидовца и нови напад црвено-белих.

22' Одговорио је Давидовац лаганом тројком. Потом промашује Мели, а митровић контру завршава лаганим поенима 44:41. Још једном тројком Дејан Давидовац разгалио је навијаче и Месину натерао да тражи минуту одмора.

21' Почео је други део утакмице нападом гостију. Сјајана одбрана Митровића. Промашио је на другој страни Теодосић. Шилдс далекометном тројком уписује прве поене у наставку - 39:41

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 39:38

20' Тројком Милоша Теодосића звезда успева да дође до вођства - 39:38

18' - Маодо Ло прави велике проблеме црвено-белима. Немачки репрезентативац убацио је 15 поена од почетка утакмице. Гости су имали осам поена предности до пре неколико секунди, али је Звезда серијом 5:0 успела да ухвати нови прикључак - 32:37.

15'  Шилдс убацује прве поене. Армани увећава предност 26:32.

14' Потом сјајно Гедраитис погађа за два. Ипак, доста стрпљивије играју гости, који одржавају предност сјајном пик ен рол игром 26:30

13'  Мучи се црвена звезда, али Митровић закуцава за 23:28. Две добре одбране црвено-белих.

12' Друга везана тројка за госте. Погодио ју је Бортолани - 21:26.

11' Тону је поентирао за госте, а Недовић отворио другу деоницу поенима за домаће - 21:23

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 19:20

10' Снажно закуцавање Недовића, а потом и тројка Лоа - 16:20. Прави потом Појтрес фаул у нападу - последњи напад за Црвену звезду. У последњој десетинки фаулиран је милош теодосић на шуту за три. Три пенала за плеја домаћих. Сва три је погодио за 19:20

5'  Дошао је до вођства гостујући састав. Половичан је био Мели, а потом Војтман погађа за два. Смањује Марко Симоновић на 9:10.

4' Спор ритам, погодио је и Ло - 5:5. Потом мајсторија Давидовца, има шут три од три - седам поена.

3' Погодио је Мели тројку, а потом Давидовац још једном успева да убаци за два - 5:3.

2' Још два поена погодио је Давидовац. Доста нервозан почетак игре на обе стране.

1'  Један пенал погодио је Давидовац на старту меча.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КАКАВ ДОЧЕК: Никола Миротић ушао у Арену, а "делије" су ово урадиле... (ВИДЕО)

20.00 - Прокишњава Београдска арена. Вода капље на терен због чега мора да се чисти сат времена пре почетка утакмице.

УОЧИ МЕЧА

Црвено-бели, после победе над Морнаром и преузимања водеће позиције у регионалном надметању, желе да на свом терену наставе у истом стилу у Евролиги.

Иако има проблема са саставом тима због изостанка Бранка Лазића, и Адама Ханге тренер кошаркаша Црвене звезде Јанис Сферопулос добио је и једну добру вест.

На терен се враћа Шабаз Нејпир. Током четвртка, дан пред меч, Нејпир је тренирао са екипом, док је и на дан самог меча одрадио нормалан тренинг са својима саиграчима и са маском ће бити спреман за мегдан са Етореом Месином и Олимпијом из Милана!

Црвена звезда се тренутно налази на 14. месту на табели са три победе и шест пораза, а Милано је са истим скором на једном месту ниже.

Победник вечерашњег дуела практично ће ојачати шансе за прикључак групи тимова који ће обезбедиди пласман у завршницу елитног надметања, док поражени тим остаје у зони зачеља.

БОНУС ВИДЕО: Они су наш понос! После Ђоковића, Јокићу уручено значајно признање