УСПЕЛА ШОК-ТЕРАПИЈА: Будућност са новим тренером победила у Еврокупу

21. 11. 2023. у 21:56

КОШАРКАШИ Будућности победили су после продужетка Тренто са 98:96 (20:22, 24:23, 17:20, 24:20, 13:11), те је тако Андреј Жакељ тријумфално почео мандат на клупи Подгоричана.

Меч у дворани "Морача" је био током већег дела изједначен. Само једном је разлика била двоцифрена и до ње су током првог квартала стигли гости 6:17.

Ипак, домаћин је успео да се консолидује и на велики одмор оде са поеном заостатка - 44:45.

Нису се ствари много мењале у другом полувремену. Тренто је углавном имао предност која је само једном износила седам разлике (66:73). Будућност је и на то имала одговор па је успела да избори продужетак.

У додатних пет минута Подгоричани су одиграли са више жеље и успели да дођу до важног тријумфа, укупно трећег у Еврокупу.

Најефикаснији код победника био је Јоан Макунду са 23 поена, пратио га је Мекинли Рајт са 22. На другој страни највише се истакао Прентис Хаб са 25, док је Андреј Гражулис бројао до 22.

Обе екипе после осам кола у групи Б имају учинак 3-5. Тим из Црне Горе у наредном колу гостује Гран Канарији.

БОНУС ВИДЕО: Циљ ми је био да играм за Звезду или Партизан