ПАРТИЗАН ОСТВАРИО ВАЖНУ ПОБЕДУ: Црно-бели у другом полувремену сломили отпор Албе

17. 11. 2023. у 22:46

КОШАРКАШИ Партизана победили су Албу у "Арени" са 89:74 (18:20, 25:20, 22:15, 24:19) у 9. колу Евролиге, па су ове недеље са немачким клубовима остварили половичан учинак, пошто су у среду поражени у Минхену од Бајерна.

Није меч био леп за око, није било много атрактиних потеза, а ни атмосфера није била онаква какву умеју да направе навијачи "парног ваљка".

Најслабији тим Евролиге је дошао у Београд да проба да направи чудо. Били су гости конкурентан ривал у првих 20 минута када су црно-бели имали предност од три разлике - 43:40.

Ипак, домаћин је тројкама (четири погођене) у финишу треће четвртине сломио отпор ривала. Покушала је Алба у последњем кварталу да уведе меч у неизвесну завршницу, али тим Жељка Обрадовића је одиграо сигурно и паметно и успео је да задржи високу предност.

Партизану је ово био трећи тријумф код куће, једино је поражен од Барселоне, док тим из Немачке још увек није никога победио на страни, а једино се радовао против Арманија на свом паркету.

Најефикаснији код Партизана био је Алекса Аврамовић са 20 поена, пратио га је Данило Анђушић са 16. На другој страни највише се истакао Јоханес Тиман који је бројао до 21, док је Тим Шнајдер додао 12.

Црно-бели сада имају учинак 4-5 и у наредном колу гостују Ефесу. Алба је на 1-8 и у 10. рунди иде на ноге лидеру на табели мадридском Реалу.

Партизан - Алба 89:74 (18:20, 25:20, 22:15, 24:19)

Дворана: "Штарк Арена". Гледалаца: око 19.000. Судије: Емилио Перез, Јакуб Замојски, Максим Бубер.

Партизан: Вукчевић, Ледеј 14, Дрезгић, Аврамовић 20, Јарамаз, Нанели 14, Трифуновић 2, Анђушић 16, Доужер 5, Понитка 2, Камински 9, Кабокло 9.

Алба: Браун 8, Проћида 3, Вецел 6, Делу, Матисек, Томас 2, Никић, Самар 4, Олинде 10, Кумађе 8, Тиман 21.

Четврта четвртина: Партизан - Алба 89:74

40' - Крај утакмице у "Арени"! Последњи кош био је дело Нанелија!

39' - Победиће Партизан утакмицу. Тачку на меч је ставио далекометном тројком Аврамовић, али Обрадовићу је није свидела ноншалантност па је позвао нови минут одмора.

38' - Тајм-аут је затражио Обрадовић након погођених пенала Тимана.

37' - Остао је Тиман сам и погодио је шут за два поена. Одлично игра центар гостију. На другој страни је Анђушић био прецизан ван линије 6,75.

35' - Лепа финта шута Анђушића и лаки поени са полудистанце. Тиман се потом изборио за два пенала након фаула Ледеја. Оба је погодио немачки центар.

34' - Видео је Доужер усамљеног Нанелија под кошем коме није било тешко да пробаци лопту кроз обруч. Тајм-аутом је реаговао Израел Гонзалес.

БОРБА Џејмс Нанели/ФОТО: М. Вукадиновић

33' - Добро се снашао Кабокло у рекету и дошао је до четвртог поена новајлија у црно-белом дресу.

32' - Још једном је Тиман показао да добро игра леђима и дошао је до нових поена. Ледеј је на другој страни погодио шут ван линије 6,75.

31' - Наствља Аврамовић да продорима мучи госте. Први напад Албе је баш као и у трећој четвртини почео фаулом у нападу. Сјајно се снашао Тиман у наредном нападу гостију и успео је да поентира.

Трећа четвртина: Партизан - Алба 65:55

30' - Нова тројка за Партизан. Шнајдер је узвратио истом мером, али чини се да кош неће бити признат пошто је истекло време. Ипак, судије су признале кош након гледања снимка.

29' - Први пут на утакмици је двоцифрена предност и то после тројке Дужера - 62:52. Делује да тим из Берлина пада.

28' - Дуго се гледао снима због челенџа Израела Гонзалеса. Кад се утакмица наставила Ледеј се изборио за два пенала и оба је погодио. Доста греши Алба у овим тренуцима и то користи Ледеј за нову тројку.

27' - Погодио је тројку Анђушић, али истом мером је узвратио Проћида. Потом се Аврамовић подигао на шут са полудистанце и био је прецизан.

26' - Била је тешка позиција, но Анђушић је успео да погоди из продора. Ледеј је потом изгубио лопту.

25' - Аврамовић се вратио на паркет и изборио се за два пенала. Није се очекивало да ће Партизан овако неубедљиво у нападу почети друго полувреме. На другој страни је Доужер фаулирао Брауна на шуту, а Албин Американац је оба пута бипо прецизан са линије пенала - 47:48.

РАСПОЛОЖЕН Алекса Аврамовић/ФОТО: М. Вукадиновић

24' - Не блистају црно-бели у нападу на старту треће четвртине и гости воде после поена Тимана.

22' - Промашио је Самар, али му се вратила лопта и из друге шансе је успео да погоди. Није два напада реализовао Партизан.

21' - Алба није реализовала први напад у другом полувремену. Невероватан офанзиван скок и кош Ледеја. Била је јако тешка позиција. Вецел је на другој страни поентирао после продора поред Каминског.

Друга четвртина: Партизан - Алба 43:40

Првих 20 минута меча обележила је и једна жестока реакција тренера Партизана који се изнервирао у једној ситуације после лоше одбране. Толико је био љут да је ушао на пола терена како би играчима објаснио шта је била грешка.

Статистика првог полувремена је следећа: Партизан за два шутира 11/14 (78,6%), за три 4/14 (28,6%), док је непогрешив са линије пенала 9/9. Алба са друге стране за два има учинак 9/15 (60%), ван линије 6,75 - 5/15 (33,3%) и са пенала 7/9 (77,8%). Гости су били бољи у скоку - 18:11, као и у асистенцијама 12:10. Разлику су направиле изгубљене лопте - црно-бели су их имали пет, а "албатроси" 11. Домаћин је украо четири, а гости две.

20' - У стрелце се са линије пенала уписао и Трифуновић. Проћида је узео тежак шут са девет метара за крај првог полувремена и није био прецизан.

20' - Нанели је након реализована два бацања стигао до 10 поена. Опет се Тиман добро сналази под кошем ривала и успео је да погоди.

19' - Олинде се ушуњао под кош црно-белих и лако је поентирао. Јоханес Тиман је покупио промашај Делоуа и погодио је зицер. Одмах је тајм-аут затражио Обрадовић.

18' - Другу тројку погодио је Нанели на утакмици. Истом мером је узвратио Стерлинг Браун. Понитка је прошао по чеоној линији и успео је да поентира на други обруч.

17' - Ледеј је погодио свој шут са једне руке. Тиман је успео да поентира и то под фуалом Аврамовића. Светски првак са Немачком је реализивао и додатно бацање.

16' - Аврамовић се изборио за два пенала, али ће их извести након телевизијског тајм-аута. Опет је био прецизан плејмејкер црно-белих.

15' - Партизан је одиграо добру одбрану из које се десио контранапад Партизана. Доужер је био фаулиран и он се са линије пенала уписао у стрелце. На другој страни Жига Самар је погодио оба бацања.

14' - Први поени Кабокла у "Арени" што се Евролиге тиче. Вецел се изборио за два слободна бацања, но није ниједно погодио. Ипак, лопта је остала за Албу пошто ју је Кабокло избацио у аут.

13' - Другу тројку је погодио Шнајдер. Сада је то урадио преко Вукчевића што није нимало лако.

12' - Видео је Аврамовић рупу у рекету ривала кренуо на продор и поентирао. Наставља репрезентативац Србије да мучи ривала. Опет је пробио одбрану и поентирао под фаулом Матисека. Погодио је и бацање.

11' - Проћида је промашио први шут у другом кварталу. Италијан није погодио тројку. На другој страни Анђушић је погодио тројку. Истом мером је узвратио Шнајдер.

Прва четвртина: Партизан - Алба 18:20

10' - Сјајан пас је добио Аврамовић и потом снажно закуцао. Имао је Партизан последњи напад, али плејмејкер црно-бели није бацио добар пас Кабоклу.

9' - Ушао је Кабокло на терен и одмах је направио фаул над Вецелом који се такође први пут појавио на паркету на овом сусрету. Репрезентативац Новог Зеланда је оба пута био прецизан и серија гостију је 12:2. Аврамовић се подигао на шут са полудистанце и успео је да погоди.

8' - Браун је промашио тројку, скок је покупио Кумађе и успео да се избори за два слободна бацања 224 центиметара високи центар Албе. Оба је успео да погоди.

7' - Одличан напад црно-белих после тајм-аута. Ледеј се ушуњао по чеоној линији и закуцао. Кумађе је на другој страни остао сам испод коша и није му било тешко да поентира.

Зек Ледеј/ФОТО: М. Вукадиновић

6' - Прву тројку за госте постигао је Браун. После њега је исто урадио и Олинде. Познат је тим из Берлина као добар у шуту ван линије 6,75. После две везане примљене тројке тајм-аут је затражио Жељко Обрадовић.

5' - Добар напад Албе и први поени Тимана. На другој страни Нанели је погодио шут ван линије 6,75. Ледеј се потом затрчао у контранапад и направио је фаул у нападу.

4' - Промашио је Олинде флоутер, али је Кумађе био ту и прикуцао је лопту у кош. Прва тројка на утакмици је дело Каминског који је одлично отоврио сусрет у "Арени".

2' - Два напада и две изгубљене лопте за гостујући тим. Успео је и Камински да веже четири поена. Први кош за госте постигао је Олинде, потом је и асистирао Кумађеу за лако закуцавање.

1' - Први напад Партизан није реализовао. Трифуновић је промашио далеку тројку, али ни Алба није била успешна, пошто је Браун изгубио лопту. Нанели је погодио шут и постигао прве поене на утакмици.

Партизан меч почиње у петорци: Огњен Јарамаз, Џејмс Нанели, Урош Трифуновић, Зек Ледеј и Френк Камински. Алба ће дуел стартовати у саставу: Стерлинг Браун, Малте Делоу, Луис Олинде, Јоханес Тиман, Крист Кумађе.

20.23 - Није сам Кевин Пантер ван тима. Жељко Обрадовић неће моћи да рачуна на прехлађеног Балшу Копривицу, али и Алена Смаилагића. У саставу се нашао млади Саво Дрезгић.

Уочи меча:

Изабраници Жељка Обрадовића су изгубили још један меч у неизвесној завршници и против тима Израела Гонзалеса желе да се врате на победнички колосек у најелитнијем такмичењу.

Нема дилеме да је Партизан фаворит против Албе. Разлог је тај што је немачки клуб тренутно најлошили у Евролиги са само једним тријумфом, као и тај што се меч игра у "Арени" која ће сигурно бити пуна.

Алба је до сада једини тријумф остварила против Арманија код куће, док су црно-бели савладали Асвел, Црвену звезду и Фенербахче.

Вреди поменути да ће домаћин и на овој утакмици бити лишен помоћи капитена и најбољег играча Кевина Пантера.

Партизан у Евролиги има учинак 3-5, а тим из Берлина 1-7.

Реч Жељка Обрадовића пред меч:

- Озбиљна утакмица, без обзира на то што је Алба на табели у тој позицији у којој је, али је многе утакмице изгубила у завршници. Имају квалитет, знају да играју и играју специфичну кошарку. Исти је тренер као прошле године. Имали смо то искуство у првој утакмици прошле године смо одиграли веома слабо, а овде много боље у Београду, тако да се надамо да ћемо реаговати и да ћемо одиграти утакмицу свих 40 минута добро - то је неопходно - истакао је трофејни стручњак.

БОНУС ВИДЕО: Срби тешко прихватају да неко нешто боље ради од њих, због овога су момци шампиони

МИТРОВИЋЕВ АЛ ХИЛАЛ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ УСПЕХА: Плави талас има прилику да освоји титулу без иједног пораза!

МИТРОВИЋЕВ АЛ ХИЛАЛ ЈЕ НАДОМАК ИСТОРИЈСКОГ УСПЕХА: ''Плави талас'' има прилику да освоји титулу без иједног пораза!

УКОЛИКО данас остану непоражени против Ал Вехде у последњем колу Професионал лиге (20.00), фудбалери Ал Хилала ће освојити титулу без иједног пораза.

27. 05. 2024. у 07:40