ЗВЕЗДА ДОСАД НИЈЕ БИЛА ОВАКО МОЋНА! Фенербахче нокаутиран у Арени

А. И.

14. 11. 2023. у 22:34 >> 22:48

КОШАРКАШИ Црвене звезде остварили су велику победу над Фенербахчеом у осмом колу Евролиге. У препуној Арени славили су црвено-бели резултатом 87:56.

Фото Танјуг/АП

Изгубили су у уводу меча Шабаза Нејпира црвено-бели, а у завршници треће деонице и Јага дос Сантоса, али је домаћин сјајном тимском игром успео да упише важну победу, понајвише захваљујући одличном протоку лопте и шуту за три поена.

У уводу прве четвртине незгодан ударац у нос добио је Шабаз Нејпир, завршио је на клупи Американац, прве и незваничне прогнозе су да је сломио нос. Као замена одличну ролу приказао је Јаго дос Сантос.

Погодио је две тројке Бразилац и одлично проигравао Џоела Боломбоја, коме је набацио неколико атрактивних лоб додавања, а руски кошаркаш украјинског порекла убацио је за мање од осам минута чак 10 поена.

Где је стао Дос Сантос у првој, наставио је и у  другој деоници. На старту је преко руке погодио за три поена. Донео је на тај начин прву двоцифрену предност домаћину. Надовезао се на одличан шут и Милош Теодосић, а предност домаћина је расла и до 35:19.

Занимљиво је да су црвено-бели другу деоницу добили резултатом 20:10, и на полувремену су отишли уз осетну предност

Не само да је Звезда одржавала стечену предност, већ ју је у последњим секундама увећала до, тада, максималних + 20. Две тројке је погодио расположени Милош Теодосић, уз још неколико бравура у рекету, а још једну главобољу имао је Јанис Сферопулос пред последњих 10 минута.

Јаго је незгодно пао у последњем минуту треће деонице при проигравању Митровића. Помогли су му да изађе са терена, деловало је да има проблема да се ослони на десну ногу.

Сјајно су Тоби и Давидовац отворили последњу деоницу, подигли су црвено-беле на 26 поена предности. То није било све, на четири минута пре краја на семафору је стајало 78:48.

Иако без Нејпира и Дос Сантоса, контролисала је Звезда игру до краја меча, те су црвено-бели уписали трећу победу у сезони.

ЗВЕЗДА - ФЕНЕРБАХЧЕ 87:56 (25:16, 20:10, 15:14, 27:16)

Црвена звезда: Лазаревић 11, Теодосић 18, Давидовац 3, Митровић 8, Нејпир, Тоби 3, Боломбој 14, Илић, Недовић 12, Гедраитис 7, Кузмић, Дос Сантос 11.

Фенербахче: Мотли 8, Хазер 2, Вилбекин 6, Папајанис 6, Махмутоглу 3, Хејс Дејвис 12, Биберовић 7, Гудурић, Дорси 3, Калатес, Мадар 3, Сестина 6.

40 - Разиграо се Лазаревић за 84:53. Мелик Махмутоглу враћа тројком испод 30 госте. Не слаже се са тиме Рокас Гедраитис, погађа нову тројку - 87:56

38' - Погађа Биберовић тројку, за два уписује се Гедраитис, а Тарик Биберовић још једном везује поене за 80:53

36' - Сјајан Недовић, погодио је тројку на проигравање Давидовца. У наставку су натерали на грешку госте и поново освојили лопту - 76:48. Недовић је био највиши у скоку и 12. поеном подигао домаћина на 78:48.

35' Уз одличан проток лопте Стефан Лазаревић је уписао и седми поен - 73:46.

34' Погодио је за три и Лазаревић. Била је то 11. тројка вечерас за домаћина. Покушао је да врати Мадар, није успео 71:46.

33' Јам Мадар је одлично проиграо Папајаниса 68:44.

32' Мајк Тоби је погодио тројку за прве поене. Надовезао се и Дејан Давидовац - 68:42.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 15:14

30' Још једном из рукава вади полагање Теодосић 58:40. Сјајну акцију 10 секунди до краја одиграо је Јаго дос Сантос за Луку Митровића који је имао отворен пут ка кошу. Повредио се сада и Бразилац. Помогли су му да изађе са терена.

28' Четврта тројка, шеснаести поен Милоша Теодосића. Кад год је вечерас било потребно некадашњи репрезентативац Србије је био на висини задатка - 56:38.

27' Боломбој постиже поене ниоткуда за 53:38

24' Најџел Хејс Дејвис још једном погађа тројку, његов десети поен за 49:34. Надовезао се Нејтан Сестина - 49:36

23' Мотли уписује нове поене за госте - 47:31. Уследио је одличан одговор Луке Митровића.

22' Ипак, Јаго дос Сантос уписује нове поене за црвено-беле - 47:29.

21' Хејс Дејвис тројком отвара друго полувреме - 45:29.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ЛОШЕ ВЕСТИ ЗА ЗВЕЗДУ: Плејмејкер црвено-белих завршио у болници.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 20:10

- Морамо да наставимо са добром одбраном. Да зауставимо њихову нападачку игру. Шабаз Нејпир је у болници, сломио је нос, рекао је Сферопулос.

20' Деловало је да је Боломбој у безизлазној ситуацији, погодио је Недовић за три на повратни пас. Одговорио Тејлор Дорси - 43:26. Сјајно, Боломбој завршава полувреме лаким поенима.

19' Ослободио се Мадара Теодосић, потом је погодио тројку, а након тога Турци губе лопту 40:23.

18' Одговорио је Мотли са два лака поена.

17' Са пенала је два пута био сигуран Теодосић - 37:21.

14' Тражио је домаћин џеленџ, био је у праву. Преиначиле су одлуку судије и лопту дале Звезди. На другој страни Лазаревић одличан - 32:19. Са преко 10 метара погодио је тројку Милош Теодосић за 35:19.

13' Из рудника је ископао поене Теодосић, а на другој страни Вилбекин погодио је за три - 30:19.

12' Сјајан за три Дос Сантос. Погодио је вечерас трећу тројку за свој девети поен и прву двоцифрену предност црвено-белих 28:16.

КРАЈ ПРВЕ ЧЕТВРТИНЕ 25:16

10' Губи лопту Јаго, на другој страни Недовић прави фаул. Готово уз звук сирене Милош Теодосић је бацио навијаче у делиријум, преко руке је погодио за три - 25:16

9' Јаго дос Сантос уз степ бек погађа тројку, без икаквих проблема бежи чуварима. Вратио је Скоти Вилбекин 22:16.

8' Још два пута је Боломбој погодио са пенала, убацио је за 8 минута 10 поена 19:11 - одговорио је флоутером Хејс Дејвис.

7' Џоел Боломбој је фаулиран, сигуран је са пенала био два пута - 17:11.

6' Прву тројку за госте погодио је Јам Мадар - одмах одговор стиже Јага дос Сантоса 15:9. У рекету доста проблема имају црвено-бели да укроте Џонатана Мотлија.

4' Мотли поентира, користи нервозну игру у нападу домаћина. Уследила је добра одбрана Митровића, па атрактивно провлачење лопте кроз ноге Јага дос Сантоса, а онда Митровић поентира, као и у наредном нападу, поени Луке Митровића након добре одбране - 10:6. Још једна добра одбрана и закуцавање Боломбоја - 12:6.

3' Нејтан Сестина након тога лагано поентира - 6:4. Одличну одбрану одиграо је Боломбој.

2' Сјајан је био и Немања Недовић, лагано је положио. Док је Шабаз Нејпир добио лакат у нос, те је након медицинске помоћи напустио терен. Прве поене за госте постигао је Најџел Хејс Дејвис, а онда на другој страни Дос Сантос сјајно баца али-уп пас за Боломбоја - 6:2

1' Мотли је био непрецизан у првом нападу. Гедраитис сјајан на другој страни - 2:0

20.20 - Црвена звезда објавила је да је Београдска арена распродата за овај меч

19.48 - Екипа црвено-белих је стигла на место одигравања сусрета:

УОЧИ МЕЧА

Тежак "дупли програм" је пред Црвеном звездом. Црвено-бели дочекују турског великана после тесног пораза у Барселони и само два дана пред дуел са Олимпијакосом у Пиреју.

Никако Црвена звезда да ухвати прави ритам у Евролиги, а утакмица против Фенербахчеа прилика је за екипу Јаниса Сферопулоса да упише нови тријумф пред домаћим навијачима.

Фенер је недавно гостовао у Београду, где је поражен од Партизана, а сада ће на истом месту, у београдској Арени, играти против другог вечитог ривала.

Буран викенд у Задру, који је почео нападима на новинаре и финкционера клуба са Малог Калемегдана, успешно је окончан победом у дворани "Крешимир Ћосић", па црвено-бели у бољем расположењу очекују гостовање турског тима. Али...

Тренер Сферопулос има проблема са повређеним играчима, пошто у последњих неколико дуела није могао да рачуна на Бранка Лазића, Адама Хангу и Марка Симоновића.

РЕЧ ТРЕНЕРА ЗВЕЗДЕ: Сверопулос: Фенер има играче који могу да нас "убију"

Фенербахче је тим који је направљен да оде на фајнал-фор. После неколико утакмица заједно морамо да играмо добру одбрану и више у систему. Фенер има играче који могу да вас 'убију' ако их не браните добро. Што се тиче напада, морамо да играмо заједно и пронађемо најбоља решења. Морамо да читамо ситуације и узмемо оно што нам се пружа. Лазић и Ханга су још ван строја", истакао је Сферопулос пред дуел са турским тимом, рекао је тренер Звезде.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?