РАЈАКОВИЋ СА ДЕВЕТ ЖИВОТА: Волео бих да не копамо себи рупу од 19 поена на полувремену

В.П.

14. 11. 2023. у 13:07

ДРУГИ пут у осам дана, Торонто Репторси су се извукли из дефицита већег од 20 поена. Тим који предводи српски тренер Дарко Рајаковић заостајао је 23 у мечу са Вашингтоном и на крилима личног рекорда сезоне Паскала Сијакама пробудио се из коме и остварио пету победу у десет одиграних утакмица (111:107).

Камерунски крилни центар је у трећој четвртини постигао 22 од укупно 39 поена и повео јуриш Репторса, у којем су учествовали Скоти Барнс (19) и Јакоб Пелтл (13). Некако су тимским напором успели да добију утакмицу у којој се један од лидера практично није појавио на терену. МВП Мундобаскета у Манили Денис Шрудер убацио је само четири поена за 35 минута, шутирајући из игре 1/12!

- Завршено је нашом победом, али да будем искрен, више бих волео да не копамо себи рупу од 19 поена на полувремену - рекао је Рајаковић после још једног победничког преокрета.

Јанис Адетокумбо морао је да напрегне сваки мишић у свом моћном телу за победу Милвокија против Чикага (118:109). Демијан Лилард се вратио на терен после две пропуштене утакмице због повреде листа и није био у свом елементу, тако да је грчки суперстар био сам свој мајстор са 35 поена, 11 скокова и две асистенције. Заправо, имао је једног шегрта, америчког репрезентативца на минулом СП Бобија Портиса који је остварио дабл-дабл учинак од 19 поена и десет ухваћених лопти. Међу Булсима одскочио је црногорски ас Никола Вучевић са 26 поена, 12 скокова и пет асистенција.

ВЕЗЕНКОВ ЗАБЛИСТАО

БУГАРИН Саша Везенков, МВП Евролиге прошле сезоне, одиграо је најбољу утакмицу у својој краткој НБА каријери.

У тријумфу Сакрамента над Кливлендом (132:120) провео је на терену 17 минута и постигао 11 поена, уз шут из игре 4/6 (тројке 3/5) и две ухваћене лопте. Везенков је у првих осам мечева на просеку од 6,3 поена за просечно 14 минута игре у дресу Кингса.

Бостон је против Њујорка рутински стигао до осме победе у сезони (114:98). Никси једноставно нису могли да се изборе са толико муниције у саставу Селтикса, Џејсон Тејтум је сасуо 35 поена, Џејлен Браун 22, а Кристапс Порзингис 21. У Никсима су најефикаснији били Џејлен Брансон (26) и Џулијус Ренлд (25).

РЕЗУЛТАТИ: Бостон - Њујорк 114:98 (Тејтум 35 - Брансон 26), Торонто - Вашингтон 111:107 (Сијакам 39 - Кузма 34), Милвоки - Чикаго 118:109 (Адетокумбо 35 - Вучевић 26), Сакраменто - Кливленд 132:120 (Фокс 28 - Мичел 22).