БРЕЈДИ БИ МУ ПОЗАВИДЕО: Јокићев пас из аута за Гордона, изгледа да су у Сомбору ипак причали и о кошарци (ВИДЕО)

В. Прерадовић

28. 10. 2023. у 22:35

ЈЕДАН јокићевски пас из аута преко скоро целог терена за „алеј уп“ закуцавање Ерона Гордона, засенио је утакмицу у Мемфису где су Денвер Нагетси тек у самој завршници осигурали другу победу (108:104).

Тај пас српског суперстара на којем би му позавидео и легендарни квотербек Том Брејди, изненадио је све у дворани осим његовог саиграча кога је летос угостио у Сомбору. Можда су ипак мало разговарали и о кошарци.

„Гризлији“ су показали зубе шампиону, иако су без суспендованог Џа Морента (25 мечева), центра Стивена Адамса и Сантија Алдаме. Када су се у последњој четвртини напокон докопали вођства, тренер Нагетса Мајк Мелоун подигао је са клупе Николу Јокића и добио победничко убрзање. Тројка, па двојка за плус пет у мечу у којем је једини циљ био тријумф.

Игра Денвера и његовог заштитног знака није била импресивна, Јокић је за 35 минута постигао 22 поена (шут из игре 8/14, тројке 1/4), уз 12 скокова и седам асистенција, али и чак девет изгубљених лопти, више него што су у збиру имали сви његови саиграчи. Исти кошгетерски учинак остварио је Џамал Мареј, који је погодио само седам од 17 шутева.

- Сви желе да победе шампионе - рекао је Мелоун после меча. - Нема више оног „о, то је Денвер“. Сада је „шампиони долазе у град“.

После скромног издања на премијери сезоне, Богдан Богдановић је био знатно спремнији за дуел са Њујорком у Атланти. Ушао је са клупе и за 26 минута постигао 16 поена (шут 6/11, 4/9 тројке), али га је тренер Квин Снајдер вратио на столицу када се решавала судбина меча. Могуће да је тиме потписао други пораз Хокса (120:126), заједно са катастрофалним Трејом Јангом који је у прве две утакмице шутирао 8/35.

Никола Јовић није добио прилику у дербију Мајамија и Бостона, као ни Алексеј Покушевски у мечу Оклахоме у Кливленду. Зато је прве НБА минуте уписао Василије Мицић, који је у победи Тандера одиграо шест минута, погодио једну тројку, једном асистирао и изгубио две лопте. На паркету је био и центар Хјустона Бобан Марјановић, у поразу од Сан Антонија убацио је четири поена за седам минута.