АБА ШОК! Партизан изгубио нестваран меч са Мегом

23. 10. 2023. у 22:08

КОШАРКАШИ Меге шокирали су Партизан у АБА лиги, пошто су тријумфовали са 88:86 (21:11, 19:18, 29:32, 19:25) у невероватној утакмици одиграној у Хали спортова "Ранко Жеравица".

Млади тим Марка Бараћа је фантастично ушао у утакмицу, искористио је то што је ривал имао дупло коло Евролиге и што је у Пиреју играо продужетак против Олимпијакоса.

Домаћин је госте свео на само 29 поена у првом полувремену и уз постигнух 40 поена на одмор отишли са великих 11 разлике.

Мега је наставила у истом ритму, па је почетком трећег квартала стигла до 20 поена предности - 52:32. Ипак, од тог момента захваљујући сјајним Алекси Аврамовићу и Френку Каминском разлика домаћина је почела да се топи. Партизан је појачао агресивност у одбрани, док је у напад заиграо разноврсније и то је одмах донео резултат.

Мало по мало изабраници Жељка Обрадовића су смањивали предност противника, да би она први пут била анулирана у финишу меча када су црно-бели дошли до 82:82. Улседио је драматичан финиш!

Мега је након поена Тимотеја Маловеца отишла на +4 - 86:82. Ипак, Камински је успео да поентира, да би потом Огњен Јарамаз украо лопту Николи Топићу и после доброг продора донео ново изједначење, на 17,4 секунде до краја.

Након тајм-аута Бараћа херој је желео да буде Топић. Кренуо је у продор, није био прецизан, али је у борби за скок Урош Трифуновић постигао аутокош што је младом тиму донело велики тријумф.

Вреди поменути и то да је лошу партију пружио капитен гостију Кевин Пантер. Он је меч окончао без поена, са пет фаулова уз шут 0/5 за два и 0/3 за три.

Мегу је до победе предводио Никола Ђуришић са 17 поена, пратио га је Урош Плавшић са 15. На другој страни Алекса Аврамовић је бројао до 26, док је Френк Камински постигао 24.

Екипа Марка Бараћа је сада на учинку 2-2, а Партизан 3-1. Мега у наредном колу гостује Будућности, док црно-бели дочекују Црвену звезду.

Мега - Партизан 88:86 (21:11, 19:18, 29:32, 19:25)

Дворана: Хала спортова "Ранко Жеравица". Гледалаца: 1.500. Судије: Дамир Јавор (Словенија), Сашо Петек (Словенија), Денис Хаџић (Хрватска).

Мега: Пауновић, Миљеновић 5, Јелавић 9, Кобзисти, Поповић, Илијасолу 9, Ђуришић 17, Ковачевић 2, Јанковић 7, Плавшић 15, Топић 14, Маловец 10.

Партизан: Вукчевић, Ледеј 7, Аврамовић 26, Копривица 4, Пантер, Смаилагић 5, Јарамаз 2, Нанели 11, Трифуновић, Анђушић, Доужер 7, Камински 24.

Четврта четвртина: Мега - Партизан 88:86

40' - Велика победа Меге. Топић је кренуо на продор, промашио, али је у борби за скок Урош Трифуновић постигао аутокош и тако донео тријумф домаћину.

40' - Наставља Камински да поентира. Добро снашао под кошем, ослободио се два чувара и дошао до нових поена. Украо је Јарамаз лопту Топићу и успео да поентира за изједначење. Минут одмора је узео Бараћ пред напад домаћина на 17,4 секунде до краја утакмице.

40' - Изгубили су гости лопту, а онда је Мега одиграла сјајан напад који је дугом двојком завршио Тимотеј Маловец. Тајм-аут је затражио Жељко Обрадовић - 86:82.

39' - Изједначење црно-белима донео је одлични Френк Камински. Неизвесна завршница се игра у Хали спортова "Ранко Жеравица". Меги је предност вратио Илијасолу.

38' - Нервозно се игра у овим моментима на обе стране. Након неколико нереализованих напада на обе стране Нанели је успео да погоди флоутер.

36' - Табла је сада била савезник гостију. Аврамовић је погодио шут ван линије 6,75, лопта је погодила таблу и ушла у кош.

35' - Врло тежак шут узео је Јанковић и успео је да поентира. Одмах је тајм-аут затражио Жељко Обрадовић. Брзи поени на обе стране, најпре Аварамовића, а онда и Ђуришића.

САВЕТИ Жељко Обрадовић/ФОТО: КК Партизан/Драгана Стјепановић/АБА лига

34' - Нестварну утакмицу, убедљиво најбољу од доласка у Партизан игра Камински. Погодио је тројку из левог корнера. На другој страни опет Плавшић остаје сам на зицеру и долази лако до коша.

33' - Доужер је лепо финтирао ривала, остао сам на шуту за три поена и погодио. Довео је своју екипу на само четири поена заостатка. То је приморало Бараћа да већ на старту четврте четвртине затражи тајм-аут. Аврамовић је после минута одмора украо лопту на превођењу и дошао до лаких поена. Добра сарадња Топића и Плавшића и поени центра Меге и то уз фаул Трифуновића.

31' - Прве поене у четвртој четвртини постигао је Нанели, потом је Топић уписао три поена, а онда је закуцао Камински.

Трећа четвртина: Мега - Партизан 69:61

30' - Веома ефикасна трећа четвртина окончана је поенима Плавшића са линије пенала, па Мега са +8 - 69:61 улази у последњи период.

30' - Камински је у овом моменту главна снага Партизана у нападу. Он је постигао 15 поена и додао на то пет скокова. Имају играчи Меге проблем да га сачувају. Сјајан напад гостију окончан је тројком Нанелија. То је био његов први погодак ван линије 6,75 из трећег покушаја.

28' - Мега одолева, иако гости изгледају све боље. Нападички се пробудио Камински, док је Огњен Јарамаз унео доста енергије у одбрани.

26' - Пробудио се Партизан, подигао је енергију. Почели су да улазе и шутеви с поља. Бараћ је одмах реаговао тајм-аутом не би ли зауставио налет ривала. Одмах после минута одмора Миљеновић је поентирао ван линије 6,75.

ДОГОВОР Кошаркаши Меге/ФОТО: КК Партизан/Драгана Стјепановић/АБА лига

24' - Камински је постигао поене са линије пенала и је за сада све од гостију у овом периоду. Мега игра сјајно.

22' - Друго полувреме почело је поенима Јелавића, потом је Топић успео да погоди уз фаул Нанелија. Искористио је и додани пенал. Партизан два прва напада у трећем кварталу није реализовао. Ових +16 - 45:29 је највећа предност домаћина у досадашњем току сусрета.

Друга четвртина: Мега - Партизан 40:29

20' - Погодио је Аврамовић два слободна бацања. Опет је плејмејкер црно-белих успео да поентира и постигао је 14 поена и једини је који игра за госте када је напад у питању.

19' - Веома добро домаћин изгледа на терену, одржава двоцифрену предност. Код Партизана Аврамовић је на 10 поена и убедљиво је најбољи играч свог тима.

17' - Врло брзо Мега враћа двоцифрену предност након тројке Маловеца. Одмах тајм-аутом реагује Обрадовић.

16' - Подигли су гости ниво агресивности у одбрани, док све боље изгледају у нападу. Дужер и Смаилагић су успели да смање разлику ривала.

14' - Најрасположенији код Партизана је Аврамовић који је други пут био прецизан ван линије 6,75. Трећи покушај му није био успешан.

ФОКУС Алекса Аврамовић и Никола Топић/ФОТО: КК Партизан/Драгана Стјепановић/АБА лига

11' - Кошем Ђуришића са полудистанце отворен је други период. На другој страни није прецизан био Урош Трифуновић. Прву тројку за Мегу постигао је Омерџан Илијасолу, а потом је снажно закуцао Доужер.

Прва четвртина:  Мега - Партизан 21:11

10' - Уводни квартал окончан је поенима Копривице са линије пенала, па млада екипа Меге има двоцифрену предност.

9' - Прва тројка за госте била је дело Алексе Аврамовића. Искреирао је себи шут и успео је да погоди. Могло би ово да тргне црно-беле који и даље не блистају у нападу. Након тога у стрелце се уписао и Балша Копривица. Сада је минут одмора позвао Бараћ.

8' - Мега има двоцифрену предност, а Партизан је постигао само четири поена за седам минута. Због тога је Жељко Обрадовић морао да затражи тајм-аут.

7' - Тимотеј Маловец је поентирао под фаулом. Искористио је потом и слободно бацање. Не баш добар почетак утакмице за госте - 13:4.

ДУЕЛ Данило Анђушћ и Андрија Јелавић/ФОТО: КК Партизан/Драгана Стјепановић/АБА лига

5' - До поена је дошао Плавшић. Блокирао га је Тристан Вукчевић, али судије су процениле да је то била силазна путања. Вреди поменути да је у дворани и бивши играч Меге Бориша Симанић који је доживео тешку повреду на Мундобаскету, пошто је нажалост остао без бубрега после једног дуела са играчем Јужног Судана.

4' - Тим Марка Бараћа је боље отворио сусрет на крилима Топића и Николе Ђуришића. Гости су промашили неке шутеве на старту дуела.

2' - Прве поене на утакмици постигао је плејмејкер домаћег тима Никола Топић који у Меги игра на позајмици из Црвене звезде.

1' - Почела је утакмица уХхали спортова "Ранко Жеравица". Ово је последњи дуел 4. кола АБА лиге.

Уочи меча:

"Парни ваљак" не дочекује овај меч у идеалном расположењу, пошто је доживео два пораза у дуплом колу Евролиге, од Барселоне у "Арени" (92:83) и Олимпијакоса у Пиреју (98:94).

Тим Марка Бараћа је са друге стране у прошлом колу АБА лиге остварио прву победу на Јадрану, савладаши ФМП у гостима са 83:73.

Партизан је у серији од четири тријумфа против Меге и нема никакве сумње да је и овог понедељка велики фаворит.

БОНУС ВИДЕО: Срби тешко прихватају да неко нешто боље ради од њих, због овога су момци шампиони