ПАРТИЗАН ИЗГУБИО У "АРЕНИ": Барселона опет кобна по црно-беле

17. 10. 2023. у 18:22 >> 20:48

КОШАРКАШИ Партизана изгубили су од Барселоне са 83:92 (16:23, 18:21, 26:25, 23:23) у 3. колу Евролиге, првом који су одиграли на свом паркету.

ПАРТИЗАН ИЗГУБИО У АРЕНИ: Барселона опет кобна по црно-беле

Напунили су навијачи црно-белих "Арену" пружили сјајну подршку изабраницима Жељка Обрадовића, али ни то није било довољно да се дође до тријумфа.

Није блистао на овој утакмици Никола Калинић, но може се рећи да су његове две тројке биле кључне за исход. Прву је погодио у последњем нападу првог полувремена када је донео двоцифрену предност свом тиму, а другу пре крај меча када је Каталонце одве на испоставиће се недостижних +9 - 81:90.

Добро је домаћин почео меч, али Барселона је средном првог квартала преузела вођство. Партизан је водио још само једном на утакмици и то током другог периода када је било 30:29. Од тада ниједном више није имао вођство.

Опет шут за три поена није служио Београђане који су погодили само четири тројке из 12 покушаја. Са друге стране шпански тим је ван линије 6,75 шутирао 13/32, а чак шест пута је прецизан био Николас Лапровитола.

Покушавао је Партизан константно да се врати у меч. Неколико пута је долазио на шест поена минуса, но гости су увек имали одговор. Такође, офанзивни скок је био један од најважнијих фактора победе Барселоне. Каталонци су их имали 16, а домаћин девет.

Вреди истаћи да је Кевин Пантер и на трећем мечу ове сезоне у Евролиги постигао 11 поена и прекинуо је серију од 69 убачених слободних бацања заредом у најелитнијем европском такмичењу.

Екипа коју сада са клупе предводи Рожер Гримау је и прошле сезоне славила у Београду, а радовала се и као домаћин.

Шпанског великана је до тријумфа предовдио Николас Лапровитола са 20 поена, док је Вили Ернангомез постигао 15. Код црно-белих највише се истакао Пи Џеј Доужер са 13, пратио га је Зек Ледеј са 12.

Партизан у четвртак од 20.15 гостује Олимпијакосу, Барселона дочекује Бајерн. Каталонци су на учинку 3-0, а састав из престонице Србије на 1-2.

Партизан - Барселона: 83:92 (16:23, 18:21, 26:25, 23:23)

Дворана: "Штарк Арена". Гледалаца: 19.227. Судије: Фернандо Роча (Португал), Пиотр Пастусијак (Пољска), Артурас Сукис (Литванија).

Партизан: Вукчевић, Ледеј 12, Аврамовић 11, Копривица 8, Пантер 11, Смаилагић 9, Јарамаз, Нанели 14, Трифуновић, Анђушић, Доужер 13, Камински 5.

Барселона: Да Силва 13, Весели 12, Бризуела 2, Калинић 7, Саторански 4, Ернангомез 15, Лапровитола 20, Абринес 5, Паркер 9, Нађи, Јокубаитис 5, Пара.

Четврта четвртина: Партизан - Барселона 83:92

40' - До лаких поена дошао је Кевин Пантер који је дошао до 11 поена. Тајм-аутом је реаговао Рожер Гримау. Весели је оба пута био прецизан са линије пенала.

39' - Другу тројку на мечу постигао је Калинић, а на другој страни веома леп кош постигао је Доужер, продором на други обруч. Лаки поени за Веселог на другој страни. Тајм-аут је позвао Обрадовић на 1:27 до краја утакмице. Изгубио је лопту Партизан после минута одмора, у аут је избацио Доужер.

Жељко Обрадовић/ФОТО: Танјуг

38' - Одиграо је један на један Доужер и успео је да дође до нових поена, има 11 за сада летошње појачање црно-белих. Смаилагић је успео да погоди оба бацања.

37' - Узео је шут ван линије 6,75 Ернангомез и био је прецизан. Други пут узастопно Смаилагић долази до лаких поена. Нови скок у нападу је покупила Барселона и тројку је постигао Лапровитола.

36' - Добро се снашао Нанели и погодио је преко Абринеса. Након тога је до коша стигао и Смаилагић и одмах добар низ црно-белих тајм-аутом жели да прекине Гримау.

35' - Добра акција Партизана у којој су учествовали Пантер и Доужер. Потом је поентирао Паркер на једној, а Пантер на другој страни. Ернангомез је реализовао и два пенала након фаула капитена Партизана.

34' - Дозволили су црно-бели три узастопна офанзивна скока противнику и на крају фаулирали Паркера који је погодио оба пенала. Јарамаз није успео да се упише у стрелце пошто је промашио оба бацања. На другој страни Ернангомез лагано поентира.

33' - Искористио је Ледеј то што је ривал у бонусу, па је на половини терена успео да изнуди фаул од Абринеса. Крилни центар домаћег тима је оба пута био прецизан - 65:71.

МОЋНО Зек Ледеј "закуцава" Барселону/ФОТО: Танјуг

32' - Дуго је трајао напад црно-белих, Барселона је направила три фаула, а Камински је био половичан са црте. Сјајан продор Аврамовића и полагање контра руком на десној страни.

31' - Промашио је Пара тројку, но за скок се изборио Паркер и изнудио фаул за два слободна бацања. Успео је да их реализује бивши НБА ас.

Трећа четвртина: Партизан - Барселона 60:69

30' - Тројку је постигао Паркер. Некадашњем играчу Милвокија и другом пику на драфту је ово био први кош на утакмици.

30' - Нимало лак шут погодио је Весели. Камински није добро одиграо напад, али се Ледеј изборио за два пенала након фаула Паркера. Оба је реализовао Американац у редовима црно-белих.

29' - На другој страни Јокубаитис је оба пута био прецизан са линије пенала. Истом мером узвратио је Нанели - 58:64.

28' - Остао је Весели са Аврамовићем под кошем и успео је то да искористи и снажно закуца. Одличан потез Саторанског који је положио лопту на други обруч. Потом је направио фаул над Пантером. Капитен црно-белих је прекинуо серију од 69 везаних погођених бацања и то тако што је оба промашио.

27' - Сјајан проток лопте у нападу Каталонаца који је тројком, петом до сада завршио Николас Лапровитола. Ништа не чека Обрадовић и одмах тражи тајм-аут. Тројку је вратио Нанели. Важан кош за црно-беле. Подигао се Пантер на шут и погодио је под фаулом. Погодио је и додатно бацање.

ФОКУС Кевин Пантер/ФОТО: Танјуг

26' - Добро се Калинић позиционирао и успео да изнуди фаул од Пантера за два слободна бацања. Бивши кошаркаш Црвене звезде био је половичан са линије пенала.

24' - Невероватан шут успео је да погоди Ледеј. Прве поене постигао је Саторански тек сад, био је прецизан са линије пенала - 48:54.

23' - Оба слободна бацања погодио је Да Силва који игра веома добро. Снажно је потом закуцао Копривица после сарадње са Доужером. Да Силва је вратио промашај Калинића у кош.

22' - Промешао је Лапровитола одбрану домаћег тима и положио је, а тројку постиже Нанели. На другој страни прецизан је био Ернангомез, па опет Нанели. Игра се веома брзо у овим тренуцима.

21' - Све сам је урадио Доужер у првом нападу треће четвртине. Пробио је одбрану Барселоне и поентирао уз фаул Ернангомеза. Није реализовао додатно бацање. Погодио је потом тројку након што је Партизан добио екстра посед због тога што су играчи избацили лопту у аут.

Друга чевртина: Партизан - Барселона 34:44

Обрадовић је изнео утиске после првих 20 минута игре у препуној "Арени".

- Највећа наша грешка је што се не додајемо у нападу као што би требало. Па, ми имамо три асистенције, они 15! - поручио је Обрадовић пред почетак другог полувремена за Евролига ТВ.

Партизан је лоше шутирао тројке у првом полувремену - 1/7 (14,3%), за два је половичан 13/26, док су бацања 5/6 (83,3%). Барселона је за 20 минута кошарке шутнула чак 20 пута за три поена, а учинак је 8/20 (40%), за два су Каталонци на 7/15 (46,7%), а са линије пенала непогрешиви - 6/6.

20' - Ухватила Барселона два офанзивна скока и на крају је дуги напад тројком завршио Рокас Јокубаитис. Прво полувреме је тројком окончао Никола Калинић што је уједно прва двоцифрена предност једне екипе на овој утакмици.

19' - Изгубио је лопту Партизан, казнио је то новом тројком Аргентинац, а онда је Доужер успео да поентира. Након тога и Ледеј карактеристичним шутем једном руком. Сада Гримау тражи тајм-аут.

18' - После неколико нереализованих напада на обе стране тројку је постигао Лапровитола. Одмах је минут одмора позвао Обрадовић.

ДУЕЛ Николас Лапровитола и Балша Копривица/ФОТО: Танјуг

17' - Алекс Абринес је погодио шут ван линије 6,75, након тога су уследили промашаји на обе стране, пре свега Смаилагића, а потом и Да Силве.

16' - Весели је реализовао оба слободна бацања. Сјајно се снашао Смаилагић под кошем, неколико пута је финтирао ривала и успео је да погоди и то уз прекршај. Успео је и да вратио вођство црно-белима - 30:29.

15' - Дугу двојку погодио је Абринес и то су његови први поени на утакмици. На другој страни Камински је био прецизан са линије пенала.

14' - Опет је Аврамовић тај који уноси живост у игру Партизана. Кренуо је снажно на продор и поентирао уз фаул Паркера. Одмах је тајм-аутом реагоавао Рожер Гримау. Кратак је са линије пенала био репрезентативац Србије.

13' - Камински је добро пратио ситуацију и вратио у кош промашај Аврамовића. Плејмејкер црно-белих је постигао прву тројку за домаће на овој утакмици. Прве поене за госте у другој четвртини постигао је Дарио Бризуела.

12' - Два шута за госте на старту другог квартала промашио је Паркер, па су Каталонци још увек без поена у овом делу сусрета.

11' - Друга четвртина почиње поенима Аврамовића. Кренуо је на продор, Паркер је ударио рампу, али била је силазна путања и кош је признат.

А ПРЕД МЕЧ ПАРТИЗАН - БАРСЕЛОНА: Кевин Пантер доживео најсрећнији тренутак од доласка међу црно-беле

Прва четвртина: Партизан - Барселона 16:23

10' - Уписао се у стрелце и Аврамовић. Кренуо је снажно на продор и положио поред Ернангомеза. А други пут од почетка утакмице играчи Партизана праве неспортски фаул. Овога пута Камински је непрописно зауставио Ернангомеза. Шпански репрезентативац је оба реализовао.

9' - Сјајан потез Ледеја. Испао је Паркер у одбрани, Американцу се отворио пут у рекету и то је искористио за ауторитативно закуцавање.

8' - Нанели је добро прошао и није успео да поентира из добре ситуације. Након тога Калинић је промашио тројку, те је потом Ледеј успео да изнуди фаул за два слободна бацања и оба пута је био прецизан - 12:19.

7' - У стрелце се уписао и Вили Ернангомез. Ледеј је потом промашио тројку, а онда је шут ван линије 6,75 погодио Лапровитола и Жељко Обрадовић реагује тајм-аутом.

6' - Да Силва је добро ушао у утакцмицу, украо је лопту и закуцао. Бившем играчем Албе је ово био девети поена. Пантер је поново био прецизан са полудистанце.

5' - Направио је Копривица неспортски фаул над Да Силвом. Крилни кошаркаш гостију био је оба пута прецизан са линије пенала.

4' - Прву тројку на утакмици постиже Да Силва, после њега је исто урадио и Лапровитола након што је Барселона украла лопту.

3' - Одлично отварање меча за Копривицу. Покупио је промашај Доужера и поентирао. Добру акцију одигали су гости и закуцавањем ју је завршио Да Силва. Исти сценарио је виђен на другој страни од Копривице.

2' - Пантер је погодио први шут који је узео. Подигао се на шут са полудистанце и био је прецизан капитен домаћег тима.

1' - Прве поене на утакмици постиже Весели, бивши играч Партизана. Чех је био прецизан са полудистанце. На другој страни, "продао" је ривалу финту и снажно је закуцао.

Партизан ће меч почети у саставу: Пи Џеј Доужер, Кевин Пантер, Џејмс Нанели, Зек Ледеј и Балша Копривица. Барселона дуел креће са петорком: Николас Лапровитола, Томаш Саторански, Никола Калинић, Оскар да Силва и Јан Весели.

18.23 - Што се овог меча тиче црно-бели ће бити ослабљени не играњем Матеуша Понитке. Уместо Пољака у саставу се нашао Тристан Вукчевић.

Уочи меча:

Каталонци су у главни град Србије дошли са две стартне победе (Ефес и Олимпијакос) и нема дилеме да желе да наставе у том ритму, али исто тако морају да буду свесни да их чека квалитетан ривал и пуна дворана протвничких навијача.

Црно-бели су премијерну победу у Евролиги ове сезоне остварили у прошлом колу, када су разбили Асвел у Француској.

Нису црно-бели на том мечу блистали у шуту за три поена што је велика снага "парног ваљка" (4/19, 21,1%). Ипак, очекује се да проценти буду бољи у "Арени". Барселона је са друге стране одличим шутем ван линије 6,75 однела победу из Пиреја (15/26, 57,57%).

Екипа из Шпаније је прошле сезоне у оба меча савладала Партизан. Најпре је славила у "Блауграни" (79:68), а онда и у Београду (89:80).

БОНУС ВИДЕО: "ТО МИ ЈЕ НАЈВЕЋА ЖЕЉА!" Новак Ђоковић отворио душу