ПАРТИЗАН ДОМИНАНТАН ПРОТИВ КРКЕ: Црно-бели у Новом Месту залечили евролигашке ране

08. 10. 2023. у 17:49

Кошаркаши Партизана убедљиво су савладали Крку на гостовању (96:56) у оквиру 2. кола АБА лиге

Током прве четвртине видела се хаотична игра се обе стране, и Крка и Партизан имали су изезетно лош шут из игре, али су црно-бели решили прву деоницу резултатом 16:11.

У другој четвртини изабраници Жељка Обрадовића одиграли су знатно боље у нападу, а и одбрамбено су подигли ниво игре, и убацују 29 поена, док су примили само 11, те тако црно-бели одлазе са + 23 на полувреме.

Трећа четвртина је била нападачки врло добра са обе стране, Крка успева први пут у некој четвртини да испарира поентерски црно-белим, док је Партизан имао одговор и на то и успео је да још више увећа предност и мирно улази у последњу деоницу са + 26.

Четврта четвртина је у потпуности била у знаку актуелног шампиона АБА лиге и летошњег појачања Пи Џеј Доужера, који је сјајно одиграо последњу деоницу и допринео Партизану да још више увећа предност и лако стигне до друге победе у АБА лиги.

Најбољи појединци у редовима Крке били су Миха Черквеник и Хамилтон са 14 поена док су у редовима побеничке екипе најбољи били Алекса Аврамовић са 15 , Копривица са 12 док је Доужер додао 11 поена.