СЈАЈАН МЕЧ У ЖЕЛЕЗНИКУ: Крка се победом против ФМП-а вратила у АБА лигу

02. 10. 2023. у 19:42

КОШАРКАШИ ФМП-а и Крке одиграли су одличан меч у 1. коло АБА лиге који је решен тек након продужетка. На крају се радовала екипа из Словеније која је победила у Железнику са 97:99 (18:27, 26:26, 24:21, 15:9, 14:16).

Изабраници Гашпера Окорна су одлично отворили меч, брзо су стигли до двоцифрене предности - 9:22. Ипак, како је меч одмицао тако су "пантери" играли све боље, али су на одмор отишли са минусом од девет разлике - 44:53.

ФМП је много боље изгледао у другом полувремену и мало по мало је топио предност Крке. Домаћин је први пут на утакмици до вођства дошао у 35. минуту када је тројку погодио искусни Бојан Суботић.

До краја је било веома неизвесно, а пошто меч није решен после 40 минута морао је да се игра продужетак. На крају је гост био концентрисанији и успео је да дође до првог тријумфа у новој сезони по повратку у АБА лигу.

Најефикаснији код победника био је Јуриј Мацура са 23 поена, пратио га је Јан Шпан са 18. На другој страни најбољи је био Иго Бесон са 23, док је Нејт Вотсон додао 19.

Крка у наредној утакмици дочекује Партизан, док ФМП иде у Загреб на ноге Цибони.

БОНУС ВИДЕО: ДОЧЕК ЗА ПАМЋЕЊЕ: Заједничко уживање кошаркаша Србије и навијача