А ПОСЛЕ НАЈНЕВЕРОВАТНИЈЕ КОШАРКАШКЕ УТАКМИЦЕ... ФМП остао без ФИБА Лиге шампиона

27. 09. 2023. у 18:29

Квалификације за ФИБА Лигу шампиона су почеле уз вероватно најневероватнији меч у елитној европској кошарци, а данас су настављене и то уз пораз српског представника.

Наиме, у четврфиналу квалификационог турнира у турској словачки Патриоти Левице за ривала су имали кипарски АЕК из Ларнаке. И, на том мечу десило се право чудо - Словаци нису дали ниједан једини поен у првој четвртини.

Осморица њихових играча су шутирала, али нио од њих није погодио - свих 16 шутева из игре су промашили, а слободних бацања у уводној деоници није ни било (укупно је направљено пет прекршаја у тих десет минута).
Прву четвртину Кипрани су добили са 20:0, потом повели са 22 разлике на старту другог сегмента меча, а иако су Патриоти узвратили ударац, па после -25 на старту другог полувремена пришли на 55:58, даље од тога нису могли - АЕК је победио са 74:66.

У сенци тог четврфинала остала су сва остала (на четири квалификациона турнира), а у једном од њих играо је ФМП. И изгубио од Варезеа за 71:73, иако је имао велико вођство.

Наиме, Италијани су последу четвртину добили са чак 24:11 и преокретом изборили пролазак даље, и поред тога што су у завршници губили са десет поена разлике. Но, како су "пантери" постигли свега три поена у последњих шест минута, десило им се шта им се десило.

Кош одлуке постигао је Оливије Хенлан две секунде пре краја, од чега се ФМП није опоравио.

Шон Мекдермот постигао је 17 поена за Варезе, а Хенлан 13. Код ФМП-а најефикаснији су били Алекса Степановић са 15 и Бојан Суботић са 13 поена.

Варезе ће у полуфиналу турнира у Турској играти са победником меча Шоле – Антверпен.

Бонус видео:  Никола Јокић - од доброћудног дебељуце, до најбољег и најплаћенијег кошаркаша на свету