"КОЈЕ СМО МИ ХРВАТИ БУДАЛЕ!" Легендарни Ацо Петровић послао поруку "неверним Томама"
Познати хрватски кошаркашки стручњак, легенда Цибоне и репрезентације Југославије Александар Петровић пажљиво прати сва дешавања на Светском првенству у Јапану, на Филипинима и у Индонезији и активно их коментарише на друштвеним мрежама.
ФОТО: ЕПА
Популарни Аца Трица запитао се после сјајне победе Литваније над Американцима да ли је у Србији и даље заступљеније мишљење да је балтичка селекција лакши ривал од "јенкија". Уследили су бројни коментари на ту тему.
После првог четвртфиналног меча, у којем су "орлови" маестралном игром у одбрани и нападу стигли до убедљиве победе над Литванијом, Петровић је на свом Твитер налогу честитао Србима и изнео своје мишљење о тријумфу.
"Сјајна Србија. Ово што су одиграли српски плејеви је врх. Јовић разбио Литванију офанзивно, а Аврамовић дефанзивно", написао је бивши хрватски селектор.
Петровић је и уочи мечева других четвртфиналних дуела, који су одиграни у среду, поручио да може да претпостави да ће Канада и Немачка победити - и био је на крају у праву - с тим да је са друге стране навијао за Летонију и Словенију.
Посебно за Словенију пошто би се њиховим проласком у полуфинале потврдила прича о југословенској школи кошарке, међутим, на крају је само Србија као представник Екс-Ју земаља.
"Могуће да имамо сутра и Словенију у полуфиналу Светског првенства...", написао је Ацо Петровић раније и потом се осврнуо на резултате "бивше Југе" на Мундобаскету на Филипинима: "Црна Гора је исто тако одиграла сјајно првенство, а ми бисмо да растуримо АБА лигу и да играмо сами са собом. Које смо ми б...".
Наиме, Ацо Петровић је мислио на Хрвате и то да су "будале" они који би да униште АБА лигу, пошто је већ годинама у свађи са онима који се противе регионалном такмичењу. Тако се директно оптуживао и са легендарним хрватским кошаркашем Дином Рађом, односно са свима онима који су покушавали да "отерају" хрватске клубове из АБА лиге. За сада је Петровић победио, али ко зна шта носи време...
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
ТРАГЕДИЈА ЗАДЕСИЛА РИВАЛА СРБИЈЕ! Погинуо члан репрезентације Доминиканске Републике
06. 09. 2023. у 10:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
РАТ ЗА ФИНАЛЕ: Енглеска против Аргентине у новом поглављу једног од највећих ривалстава светског фудбала!
Једно од највећих ривалстава у историји светског фудбала добија ново поглавље. Енглеска и Аргентина састају се у полуфиналу Светског првенства 2026, а победник спектакла у Атланти избориће велико финале где га чека Шпанија.
15. 07. 2026. у 07:30
КО КАЖЕ ДА СУ НЕПОБЕДИВИ! Првак Европе шокирао двоструког шампиона света и оставио га без финала Мундијала! (ВИДЕО)
Фудбалска репрезентација Шпаније играће у финалу Светског првенства, пошто је савладала селекцију Француске резултатом 2:0 (1:0).
14. 07. 2026. у 22:59
ВОДИТЕЉКА ГОДИНАМА НЕ СПАВА СА МУЖЕМ: "То је за мене трауматично!"
ВОДИТЕЉКА са супругом већ годинама не спава у истом кревету...
14. 07. 2026. у 11:17
Коментари (0)