СРБИЈА ПРОТИВ ХРВАТСКЕ У КОШАРЦИ? "Орлови" чекају одлуку
МУШКА кошаркаша репрезентација Србије биће жребана из првог шешира за квалификационе групе за Европско првенство, које ће бити одржано 2025. године у Финској, Летонији, Пољској и на Кипру, саопштила је данас ФИБА Европа.
ФОТО: М. Вукадиновић
Жреб квалификација за ЕП 2025. ће бити одржан у уторак од 11.30 часова у Минхену, а 32 селекције биће подељене у осам група са по четири репрезентације.
Имајући у виду да ће, како се наводи, "селекције из првог шешира за ривале добити тимове из шешира број 4, 5 и 8", то значи да би Србија, као једна од четири нејбоље рангиране селекције на старом континенту, могла да добије, рецимо, за супарнике Хрватску из четвртог шешира, Босну и Херцеговину из петог и још неког из најслабије четворочлане "групе" на жребу.
Ево и свих шешира:
Први шешир: Шпанија, Француска, Србија, Словенија.
Други шешир: Литванија, Грчка, Италија, Немачка.
Трећи шешир: Чешка, Пољска, Турска, Црна Гора.
Четврти шешир: Финска, Хрватска, Украјина, Летонија.
Пети шешир: Белгија, Грузија, Израел, БиХ.
Шести шешир: Мађарска, Естонија, Холандија, Бугарска.
Седми шешир: Велика Британија, Исланд, Шведска, Северна Македонија и
Осми шешир: Португал, Данска, Словачка, Кипар.
У саопштењу се наводи да ће квалификације за контитентално такмичење бити одигране у три прозора и то од 19. до 27. фебруара 2024, од 18. до 26. новембра 2024. и од 17. до 25. фебруара 2025. године.
По три најбоље пласирана тима из сваке групе пласираће се на Европско првенство. У групама у којима се налазе домаћини континенталног шампионата (Кипар, Финска, Пољска и Летонија) пласман ће изборити селекције организатора као и две најбоље пласиране репрезентације.
Жреб ће бити делимично диригован, па ће репрезентације из првог шешира бити у групама А, Ц, Е или Г, са екипама из четвртог, петог и осмог шешира. Национални тимови из другог шешира ићи ће у групе Б, Д, Ф или Х са тимовима из трећег, шестог и седмог шешира.
Европско првенство ће бити одржано од 27. августа до 14. септембра 2025. године.
БОНУС ВИДЕО: СВЕ ПРШТИ ОД ДУЕЛА: Тренинг кошаркашке репрезентације Србије
Препоручујемо
ЧЕТВОРИЦА ОСТАЛА У БЕОГРАДУ: Светислав Пешић повео 14 кошаркаша Србије у Атину
07. 08. 2023. у 11:13
УСИЈАЊЕ: Милиони лете на све стране! Душан Влаховић пред трансфером у Премијер лигу
07. 08. 2023. у 16:08
КО БИ СЕ ОВОМЕ НАДАО: Клуб који са клупе предводи џелат Србије и Црне Горе на прагу је уласка у другу фазу Лиге шампиона!
Карабаг, циљајући да прекине серију од пет утакмица без победе против холандских тимова у Европи, дочекује Ајакс на "Републичком стадиону Тофик Бахрамов" у оквиру шестог кола Лиге шампиона.
10. 12. 2025. у 07:40
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 20:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)