ПРЕОКРЕТ ЗА ВЕЛИКУ ЛЕКЦИЈУ: Сјајна Србија опет победила на У20 Европском првенству за кошаркашице

30. 07. 2023. у 15:46

Млада женска кошаркашка репрезентација Србије остварила је и другу победу на "У20" Европском првенству чији је домаћин Литванија.

У другом колу такмичења по групама наш тим био је бољи од Португалије - резултат је гласио 77:59 (15:21, 20:17, 24:6, 18:15).

После изједначеног првог полувремена, тим који води селектора Дајана Бутулија сјајно је отворио наставак. Серијом 15:2 се одлепио на двоцифрену разлику – 50:40 колико је било после поена Марине Мерчетић.

У том делу посебно је одбрана била сјајна. Португалија је убацила само шест поена за читаву деоницу. Одлична дефанзива дала је крила нашим девојкама и у нападу, постајале су све сигурније, одржавале предност и сигурно ишле ка победи.

Најефикаснија у селекцији Србије била је Дуња Зечевић са 15 поена, Невена Росић је убацила 12, Марина Марчетић 11, по 10 су уписале Јована Спасовски и Анђела Матић.

Следи дан одмора, следећи ривал нашег тима је Чешка, у уторак од 19 часова и 30 минута.

БОНУС ВИДЕО: НБА ДРАФТ 2014: Где су, шта раде "класићи" Николе Јокића који су изабрани пре њега?