ИМА ЛИ КРАЈА?! Нови откази селектору Пешићу! Ко ће уопште играти за Србију на Светском првенству у кошарци?
ВЕСТ да Никола Јокић неће играти за Србију на предстојећем Светском првенство шокирала је све љубитеље кошарке у нашој земљи, али ту није крај лошим информацијама.
FOTO: FIBA.Basketball
Како преноси "Спорт клуб" двојица плејмејкера Стефан Јовић и Огњен Јарамаз такође ће пропустити Мундобаскет, што је лоша вест за селектора Светислава Пешића. Играч Сарагосе због приватних проблема неће наступити, док нови члан београдских црно-белих неће играти због повреде.
То значи да ће искусни стручњак на позицији организатора игра имати највероватније Алексу Аврамовића. Остаје да се види ко ће осим играча Партизана добити позив на бековским позицијама.
Највећу кошаркашку смотру по свему судећи пропустиће и Василије Мицић, па су "орлови" у дефицитарном положају на позицији плејмејкера.
Такође, за репрезентацију неће играти ни Никола Калинић, Немања Бјелица, Алексеј Покушевски...
Подсетимо, Пешић је за понедељак у 16 часова заказао конференцију када ће бити познат и списак играча на које рачуна за Светско првенство које се одржава у Јапану, Филипинима и Индонезији од 25. августа до 10. септембра.
Србија се налази у групи Б са Порториком, Јужним Суданом и Кином.
БОНУС ВИДЕО: НИКОЛА ЈОКИЋ ЈЕ ПОНОСАН: Коњ српског НБА аса освојио "Суботичку миљу"
Препоручујемо
ПОЗНАТ НОВИ КАПИТЕН СРБИЈЕ: Он ће предводити ''орлове'' на Мундобаскету
23. 07. 2023. у 14:14
ВЕЛИКИ ПРОБЛЕМ ЗА ''ОРЛОВЕ'': Никола Јокић неће играти за Србију на Мундобаскету
23. 07. 2023. у 14:25
КАЈСЕДО + ПАЛМЕР = ДОБИТНА КОМБИНАЦИЈА? Убитачни двојац предводи Челсу на тешком гостовању у Лиги шампиона
АТАЛАНТА и Челси улазе у шести меч Лиге шампиона са идентичним учинком (10 бодова), али и са различитим расположењем уочи директног судара у Бергаму. "Плавци" имају бољу гол-разлику и тренутно држе место у топ 8, док је домаћину ово идеална прилика да их претекне и заузму позицију која директно води у осмину финала.
09. 12. 2025. у 07:00
ХРВАТСКА У ШОКУ: Ево шта су "гробари" из Београда урадили Бед блу бојсима, навијачима ФК Динамо Загреб! (ФОТО)
Док Хрватска још прича о тамошњем дербију, у коме су се састали Динамо Загреб и Хајдук Сплит, као нова тема тамошњој јавности наметнула се - вест из Србије.
09. 12. 2025. у 20:50
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (12)