ПРЕМИНУО ОТАЦ ДАНТЕА ЕГЗУМА: Бивши саиграч Мајкла Џордана изгубио најважнију битку

Дарко Николић
Дарко Николић

03. 07. 2023. у 23:08

Бивши кошаркаш и отац досадашњег Партизановог плејмејкера Дантеа Егзума је преминуо.

ПРЕМИНУО ОТАЦ ДАНТЕА ЕГЗУМА: Бивши саиграч Мајкла Џордана изгубио најважнију битку

Фото: Танјуг

То је саопштио КК Партизан на друштвеним мрежама, опростивши се од овог 60-годишњака.

Данте Егзм је на утакмицама у Београду, али и на гостовањима црно-белих имао подршку оца крај терена, а Сесил је често истицао да велики утисак на њега остављају навијачи Партизана и атмосфера коју праве.

Сесил Егзум је студирао на универзитету Северна Каролина од 1980. до 1984. и био члан шампионске НЦАА генерације која је 1992. са Мајклом Џорданом и Џејмсом Вортијем освојила титулу.

Изабран је као 194. пик од стране Денвер нагетса, али баш пред пробу доживео је тешку повреду колена. Преселио се 1986. у Аустралију, где је на нешто нижем нивоу играо кошарку, а онда тренирао младе кошаркаше у Мелбурну пуних 27 година.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

СПЕКТАКЛ У МАДРИДУ: Реал жели да остане у трци за титулу, Атлетико да му уништи шампионске снове

ЈЕДАН од највећих дербија светског фудбала игра се вечерас од 21.00 на "Сантијаго Бернабеу" где ће Реал Мадрид дочекати Атлетико у мечу који може имати огроман утицај на расплет шампионске трке у Ла Лиги.

22. 03. 2026. у 07:30

Коментари (0)

АКО ЈЕ МАРАДОНА БИО БОГ, ОНДА ЈЕ ОН ИСУС! Син Дијега Арманда о новом свецу Напуља