"Е, САДА САМ 100% СИГУРАН ДА ЋЕМО ПОБЕДИТИ!" Звезда изгубила, Душко Ивановић још сигурнији да црвено-бели освајају титулу

13. 06. 2023. у 22:20

ПАРТИЗАН и Црвена звезда су се у уторак састали у првом мечу финала АБА лиге за сезону 2022/2023, а иако исход није био такав какав су црвено-бели прижељкивали, њихов тренер Душко Ивановић имао је шта и позитивно да каже о игри својих изабраника.

Е, САДА САМ 100% СИГУРАН ДА ЋЕМО ПОБЕДИТИ! Звезда изгубила, Душко Ивановић још сигурнији да црвено-бели освајају титулу

Подсетимо, Партизан је победио Црвену звезду у првој утакмици финала АБА лиге, али много теже него што је мислио након вођства од 22 поена из првог полувремена.

Можда баш зато, Ивановић је овако сумирао утиске:

- Мој коментар... једноставно, Партизан је играо много боље од нас у првом полувремену. Не толико боље, колико са много више енергије. То му је дало много самопоуздања. У другом полувремену смо покушали, били близу, али фалило нам и снаге и самопоуздања да преокренемо збивања у нашу корист. То смо оставили за другу утакмицу.

На питање зашто је та "енергија" недостајала на почетку, рекао је:

- Дешава се. Партизан је познат по томе да на свом терену игра првих 10-15 минута изузетно агресивно. Знали смо то, али нисмо успели да одговоримо. Пробаћемо у другој утакмици.

На питање новинара "Рекли сте после претходног дербија да ћете победити Партизан у финалу, да ли сте и даље сигурни у то?", одговорио је уз осмех:

- Ништа се није променило. Сад смо 100% сигурни да ћемо победити!

Упитан како је Лука Вилдоза, који није играо у овој утакмици, Ивановић је рекао:

- Боље је. Видећемо. У овом тренутку не бих могао да вам одговорим.

За крај је овако одговорио на питање како то да је Звезда боље одиграла у другом полувремену:

- Прилагодили смо се судијском критеријуму!

Бонус видео:  Породица променила "Оче наш" због КК Партизан