ДА ЛИ ЈЕ ОВО РЕАЛНО? Ево колико су Звезда и Партизан зарадили од Евролиге

Евролига је завршена тријумфом мадридског Реала који је кошем Серхија Љуља савладао Олимпијакос у финалу резултатом 79:78.

ДА ЛИ ЈЕ ОВО РЕАЛНО? Ево колико су Звезда и Партизан зарадили од Евролиге

Photo: ABA League j.t.d./Dragana Stjepanović

“Краљевски клуб” је тријумфом у Каунасу дошао до зараде од 1.759.398 евра од учешћа у Евролиги, док је Олимпијакос инкасирао 996.992 евра.

Што се тиче српских клубова, Партизану је припало 645.112 евра, док је Црвена звезда зарадила 410.526, преноси Баскетњуз. Листу од 14 клубова који су добили новац од Евролиге за учешће у елитном такмичењу закључио је Виртус Болоња са 175.940 евра.

Треба нагласити да у ову суму није урачуната зарада клубова од продаје улазница, а јасно је да је Партизан највише профитирао у Евролиги после неколико оборених рекорда по посети у “Арени”.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (2)

ВЕЛИКА ВИНА НАСТАЈУ НА ВЕЛИКИМ ЛОКАЦИЈАМА: Oткривамо зашто винарија Ердевик и Фрушка гора имају идеалне услове за шардоне