ЛЕБРОН ПОСЛАО ЈАСНУ ПОРУКУ ЈОКИЋУ: Свет једва чека, Нагетси и Лејкерси у борби за велико финале

13. 05. 2023. у 08:10

Кошаркаши Лос Анђелес лејкерса убедљиво су на домаћем паркету савладали Голден Стејт вориорсе 122:101 у шестом мечу полуфинала Западне конференције, и тако заказали дуел са Денвер Нагетсима у борби за велико финале.

Танјуг/АП

Лејкерси су победом над Голден Стејтом изборили финале конференције са Денвер нагетсима, а њихов први меч се игра 17. маја у 2.30 након поноћи.

Лејкерси су боље ушли у меч пред својом публиком, први су стигли до поена, а предност коју су стекли нису препустили ривалу ни у једном тренутку. Домаћа екипа је након прве четвртине имала пет поена предности, који су на полувремену порасли на 10.

У трећој четвртини када се очекивало да Вориорси узврате ударац, само је постало још горе по екипу Стива Кера. Лејкерси су брзо дошли на плус 18, а шут Вориорса за три поена, њихово главно оружје издао је гостујућу екипу која је на мечу шутирала скромних 27 одсто.

Џордан Пул који је прве поене на мечу постигао баш у трећој деоници је серијом својих поена успео да смањи резултат на 14 поена заостатка пред последњу деоницу.

Танјуг/АП

Податак који им није ишао на руку је тај да су ове сезоне до тог тренутка да им је скор 27:0 у утакмицама у којима су заостајали на крају треће деонице.

Уводна три минута у последњој деоници решила су и најмању дилему о победнику уклико је она и постојала. Лос Анђелес је за три минута направио серију 11:0, а гостујућа екипа је у том периоду испунила и бонус.

Од тог тренутка, обе екипе играле су да "одраде време" до краја утакмице. Лејкерси су на утакмици извели 42 слободна бацања од којих су реализовали 31.

Иако је био шутерски нерасположен, Стеф Кари био је најефикаснији појединац на мечу са 32 поена, док је Донте Дивићенцо убацио 16 поена.

У екипи Лејкерса Леброн Џејмс је  послао јасну поруку, да ће бити кључна фигура у дуелу са Нагетсима, постигао је ветеран 30 поена, Остин Ривс је допринео са 23, Расел са 19, док је Дејвис постигао 17 поена уз 20 скокова.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45