РАЗБИЈАЊЕ У ПАРАМПАРЧАД: Никола Јокић и Денвер демолирали Финикс (ВИДЕО)

10. 05. 2023. у 06:28

КАКВА партија Денвера и Николе Јокића. Нагетси су у петом мечу полуфинала Западне конференције разнели Сансе - 118:102 и повели у серији са 3:2.

Момак из Сомбора је још једном показао да је за њега само небо граница, пукао је још један трипл-дабл – 29 поена, 13 скокова, 12 асистенција, чиме је свима дао дознање да је НБА прстен најближе Колораду.

Најбољу утакмицу у овом плеј-офу имао је Брус Браун са 25 поена (7-11 из игре, 9-10 пенали, 5ск), нарочито значајан у првом полувремену био је Мајкл Портер, који је завршио са 19 поена (7-11 из игре, 8ск), док је Џамал Мареј уписао такође 19 поена (7-15 из игре), уз 5 скокова и 6 асистенција.

Нагетси су много боље чували Девина Букера, који је имао најслабији меч у серији – 28 поена, уз шут из игре 8-19, при том је неке шутеве погодио када је меч већ био решен, док је Кевин Дурент окончао меч са 26 поена (10-24 из игре), 11 скокова и 7 асистенција. Двоцифрен је био и Диандре Ејтон са 14 поена.

Што се тиче самог меча, Нагетси су боље отворили серијом 9:0, а до краја прве четвртине убацили су чак 35 поена (35:24). Предводио их је Мајкл Портер Џуниор са 14, али су се гости тргли у другој деоници и на крилима Букера и Дурента пришли на само три поена заостатка (45:42). Био је то повод за Мајка Мелоуна да тражи тајм-аут, међутим, није пауза пореметила Сансе. Штавише, по повратку са ње повели су први пут у мечу (48:47), али је налет гостију тројком пресекао Јокић, па су домаћини успели да задрже вођство до краја првог полувремена које је српски центар окончао са 10 поена, 7 скокова и 6 асистенција.

По повратку са великог одмора Јокић је наставио где је стао и водио саиграче ка новој двоцифреној предности (63:53). За само три минута уписао је шест поена, две асистенције и један скок, а до краја деонице је додао још 11 поена, по један скок и асистенцију. Дакле, у последњих 12 минута меча ушао је са 27 поена, 10 скокова и 9 асистенција.

Уз помоћ Џамала Марија, који се такође пробудио у трећој четвртини, Јокић је водио Денвер до максималних 21 разлике у дотадашњем току меча. Тиме је питање победника било решено, а колико су немоћни били гости показало је и Дурентово беспотребно одгуривање Јокића који је у финишу четвртине пришао клупи Финикса да види коју ће акцију противник одиграти. Иако неуобичајено, имао је право на то јер се није радило о тајм-ауту, па је ас Санса добио техничку грешку, али на другој страни и Брус Браун који је био међу играчима укљученим у кошкање.

Без обзира на гужву која се створила, однос снага у игри остао је исти. Денвер је био доминантан од почетка до краја и можда и неочекивано лако стигао до победе која му доноси меч-лопту.

Шеста утакмица на програму је у четвртак на петак од 4.00 по средњоевропском времену, у Финиксу.