ЗВЕЗДА ЈЕ У ПОЛУФИНАЛУ АБА ЛИГЕ: Црвено-бели победили у Задру и наставили серију тријумфа (ФОТО)

08. 05. 2023. у 15:58

ЦРВЕНА звезда пласирала се у полуфинале АБА лиге, пошто је у другој утакмици четвртфинала победила Задар у гостима са 63:74 наставила серију тријумфа, ово је био 13. у свим такмичењима.

Није ово био овај меч толико леп за гледање, али за црвено-беле је најважније да су успели да тријумфују и избегну мајсторицу. Домаћин је фаворизованом ривалу пружио добар отпор, но није могао да изненади.

Гости су добро отворили меч. У једном моменту су имали предност од 15:28, а тада је домаћин направио серију 13:0, а у једном моменту је и повео 33:30 након тројке Хуана Дејвиса.

Ипак, изабраници Душка Ивановића су на велики одмор отишли два поена предности - 33:35. У наставку сусрета су црвено-бели били бољи, имали су одоговор на сваки налет тима Данијела Јусупа.

Најефикаснији у победничком тиму био је Лука Митровић са 13 поена, један мање је постигао Факундо Кампацо. На другој страни највише се истакао Лука Божић са 17, док је Сани Чампара бројао до 15.

Црвена звезда ће у полуфиналу играти против Будућности и имаће предност домаћег терена. Задар се на овај начин опростио од домаће публике када је АБА лига у питању.

Задар - Ц. звезда 63:74 (12:19, 21:16, 11:18, 19:21)

Дворана: "Крешимир Ћосић". Гледалаца: 4.000. Судије: Саша Пукл, Илије Белошевић и Марио Мајкић.

Задар: Дејвис 11, Кларица, Сикирић, Жганец, Чампара 15, Матулина, Лакић 4, Дрежњак 7, Божић 17, Рамљак 6, Шантељ 3.

Ц. звезда: Вилдоза 9, Лазаревић, Кампацо 12, Митровић 13, Лазић 1, Мартин, Добрић 9, Илић, Недовић 7, Марковић 7, Петрушев 11, Бентил 5.

Четврта четвртина: Задар - Звезда 63:74

40' - Прва тројка за Леона Шантеља, а тачку на меч ставља тројком Огњен Добрић.

39' - Промашио је далеку двојку Чампару, исправио је Божић и поентирао. На другој страни поентирао је и Митровић.

38' - Нова тројка за Чампару, а онда је узвратио истом мером Марковић. Други погодак искусног плејмејкера у шуту ван линије 6,75.

36' - Од коша до коша је кренуо Божић и дошао је до нових поена. Потом је отворену тројку промашио Добрић. Ипак, Марковић је омогућио свом тиму нови напад који је он завршио тројком - 55:64.

36' - Продор Дрежњака је заустављен фаулом Петрушева за два слободна бацања играча домаћег тима. Дарио је промашио оба пенала.

35' - Добар напад гостију после минута одмора и тројка Вилдозе. Лакић није узвратио истом мером, а онда је фаулирао Митровића.

34' - Сам је остао Божић у рекету ривала и дошао је до нових поена. Незадовољан је Душко Ивановић и одмах је затражио тајм-аут.

33' - Лазић је успео да изнуди два бацања, али капитен Звезде је био половичан са црте.

32' - Чак четири офанзивна скока ухватио је Задар. Овај дуг напад је окончао поенима Божића, на другој страни Вилдоза је погодио после продора. А, онда опет серија офанзивних скокова домаћег тима и опет је Божић поентирао.

31' - Тројка Лакића на старту четвртог периода, а онда Митровић поентира из другог напада гостију.

Трећа четвртина: Задар - Звезда 44:53

30' - Трећи квартал завршен је првим поенима Аријана Лакића. Он је био половичан са линије пенала.

29' - Лош напад Звезде. Имали су гости неколико напада да поентирају, али Вилдозда два пута није био прецизан.

28' - Задар у овом периоду поентира претежно са линије пенала. Сада је прецизан био Сани Чампара. Домаћин је до сада постигао само осам поена у овом кварталу.

27' - Изнудио је два бацања Стефан Марковић. Кренуо је на продор и фаулирао га је Дејвис коме је то био четврти фаул. Једно од два је погодио плејмејкер црвено-белих.

26' - Митровић је промашио полагање, али ту се нашао Петрушев да лопту врати у кош. Одмах минутом одмора реагује Данијел Јусуп.

25' - Период без поена на обе стране. Деловало је да ће Петрушев имати лако закуцавање, али стигао је да му избије лопту Дејвис.

24' - Сјајно је трећу четвртину отворио Кампацо. Дошао је до нових поена после продора. Божић је на другој страни изнудио два бацања после фаула Марковића и оба је погодио.

24' - Зицер је промашио Рамљак, а онде ја Кампацо у контри провукао лопту кроз ноге Божићу и потом се изборио за два бацања која је погодио. Затим је и Добрић поентирао из контре после украдене лопте - 37:44.

22' - Добрић је погодио "флоутер" и дошао је до четвртог поена. Божић је успео на истеку напада да пронађе начин да поентира.

21' - Друго полувреме је почело тројом Кампаца. На другој стани Лазић је фаулирао Дејвиса на шуту ван линије 6,75. Американац у редовима домаћих је погодио два бацања.

Друга четвртина: Задар - Звезда 33:35

Невероватно прво полувреме у дворани "Крешимир Ћосић". Гости су једном моменту имали +13 - 15:28, а онда је домаћин узвратио серијом 13:0.

20' - Последњи напад у првом полувремену имали су гости. Вилдоза је искористио то што га је чувао Дејвис кога је натерао да га фаулира. Плејмејкер црвено-белих је опет оба пенала реализовао.

20' - Добар је био Вилдоза. Најпре је ударио блокаду, потом покупио скок, а онда изнудио два пенала. Аргентинац је оба пута био прецизан и то су били његови први поени.

19' - Промашио је Марковић тројку, али је офанзивни скок покупио Петрушев и успео је да изнуди два бацања, али погодио је само једно.

18' - Нови лош напад гостију који нису ни стигли да шутну на кош ривала. Задар је повео после тројке Дејвиса.

17' - Коначно до поена за госте долази Петрушев из контре. Лепо је Лука Божић проиграо Дејвиса за лаке поене.

16' - Серија домаћина је 13:0 после тројке Чампаре. Муче се црвено-бели у нападу у овим тренуцима. Навијачи Звезде ово сигурно нису очекивали.

15' - Задар је брзо дошао до три поена минуса, након три везане изубљене лопте Звезде. Домаћин се наградио са шест лаких поена. Одмах је тајм-аут тражио Ивановић. Две је веома лако изгубио Кампацо што није својствено за њега.

14' - Фаул Бена Белтила изнудио је Дарио Дрежњак. За разлику од прошлог пута сада је погодио оба бацања.

13' - Фантастичан потез Митровића. Ролингом се ослобдио Дрежњака и потом сјајно закуцао. Ово је био његов седми поен. Добро је после продора поентирао Хуан Дејвис.

12' - Серију без поена за домаће прекинуо је Чампара. Потом је исто урадио и Вилдоза, а од свега је хрватски клуб добио два бацања за која се изборио Дрежњак. Погодио је једно од два пенала.

12' - Три лопте је изгубио Задар у другом кварталу. Гости су то искористили и преко Бентила додатно повећали предност. Био је принуђен Данијел Јусуп да затражи тајм-аут.

11' - Добрић је напао не баш добру одбрани ривала и дошао до првих поена. Звезда је потом украла лопту, а онда одиграла одличан напад који је кошем под фаулом завршио Митровић. Он је реализовао и додатно бацање.

Прва четвртина: Задар - Звезда 12:19

10' - Чампара је промашио тројку на истеку напада. Гост ће за последњи напад имати 0,9 секунди. Пробао је Вилдоза са противничке половине, али погодио је таблу.

10' - Митровић је дошао до лаких поена након доброг проигравања Бентила. Прву тројку за Задар погодио је Сани Чампара. Вратио је истом мером Бентил.

9' - Добар напад домаћина и сам под кошем ривала је остао Рамљак који је стигао до лаких поена. Незадовољан је био Душко Ивановић, па је реаговао минутом одмора - 9:14.

9' - Напао је Дрежњак леђима Недовића, а фаул је после помоћи направио Кампацо. Дарио је оба пута био прецизан са линије пенала.

8' - До поена долази и Недовић после доброг продора. Потом погађа и тројку бек црвено-белих.

ДУЕЛ Марко Рамљак и Немања Недовић/ФОТО: КК Задар/Звонко Куцелин/АБА лига

7' - Промашио је Кампацо полагање, али ту се нашао Петрушев и поправио је промашај саиграча. Играчи ће на кратку паузу због телевизијског тајм-аута. По повратку на паркет Божић је изнудио два бацања након фаула Бранка Лазића и био је половичан.

6' - Коначно је и Задар поентирао, урадио је то Лука Божић, а онда и Марко Рамљак после играња ноге једног играча домаћег тима. Судије нису реаговале.

5' - Ипак, ни гости не блистају у нападу. Нови фаул у нападу направио је Хасан Мартин. Кампацо потом поентира "флоутером". Невероватан почетак меча. Задар је без поена.

4' - У стрелце се уписао и Филип Петрушев. Гости за сада играју одлично у одбрани, па три и по минута домаћин није успео да поентира.

2' - Аргентинац је дошао до првих поена и то поготком ван линије 6,75. Други пут на овом мечу Рамљак промашује полагање.

2' - Факундо Кампацо је кренуо снажно на продор, но направио је фаул у нападу. Истом мером је на другој страни одговорио Аријан Лакић.

1' - Задар је добио подбацивање, али први напад домаћег тима није био добар, пошто је Рамљак промашио полагање. Узвратио му је промашајем и Немања Недовић.

Уочи меча:

Црвено-бели су фаворити на овој утакмици, посебно због тога што су у првом мечу четвртфинала убедљиво тријумфовали у Београду и сигурно желе да што пре завршио посао у овој серији.

Ипак, изабраници Данијела Јусупа желе још једно изненађење. Подсетимо, они су у првом делу сезону неочекивано победили у дворани "Александар Николић" (96:98) и надају се да би то могли да понове.

Вреди истаћи да је актуелни шампион АБА лиге у одличној форми, пошто има низ од 12 узастопних победа у свим такмичењима.

Подсетимо, онај ко тријумфује у овој серији у полуфиналу регионалног такмичења играће против Будућности која је са 2-0 савладала Мегу.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

НОВА ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до пре неки дан су деловали прилично моћно, а како и не би када су малтене "почистили" Лос Анђелес Лејкерсе из НБА плеј-офа, али актуелни шампиони сада се налазе у проблему.

06. 05. 2024. у 20:13