ГОДИНЕ СУ САМО БРОЈ: "Краљ" влада и са 38, нестварна серија Лејкерса!
ЛОС АНЂЕЛЕС Лејкерси су након плеј-ина и пласмана у плеј-оф успели да савладају Мемфис Гризлисе (125:85) и тако укупним резултатом у серији 4:2 закажу дуел са бољим из меча Голден Стејт Вориорси - Сакраменто Кингси.
Танјуг/АП
Кинги су добили шести меч, те ће о томе ко ће на мегдан језерџијама одлучити мајсторица. Кингси су се вратили у плеј-оф након 16 година паузе и показали да нису ту залутали случајно.
У Крипто арени Лејкерси су већ након 12 минута игре имали двоцифрену предност која је до средине друге ишла на 20 поена (49:29). Остатак меча рутински су решили.
На крају не најбољи у победничком саставу био бек Дианђело Расел са 31 поеном, а 38-годишњи Леброн Џејмс је на паркету провео 31 минут – знатно мање него у неким претходним мечевима серије. Четвороструки НБА шампион је забележио 22 поена, 5 скокова и 6 асистенција.
Танјуг/АП
Ентони Дејвис је уписао 16 поена и 14 скокова за златно-љубичасте, а Остин Ривс је додао 11.
О потпуном сивилу у редовима Мемфиса најбоље говори чињеница да је најефикаснији играч утакмице био Шпанац Санти Алдама, који је претходно у првих пет утакмица серије постигао укупно 23 поена. Сада је имао 16 поена и 5 скокова.
„Ледено“ шутерско вече имали су главни поентери Гризлија – Џа Морент је постигао 10 поена, а Дезмонд Бејн 15 поена.
БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?
Препоручујемо
КРИЗА НА "СТАМФОРД БРИЏУ": Челси у озбиљним проблемима пред гостовање једне од најразигранијих екипа Премијер лиге
После болног пораза у Бергаму и серије скромних резултата у Премијер лиги, Челси се враћа на „Стамфорд бриџ“ са јасним циљем, прекинути лош низ и одржати корак са екипама из врха. Међутим, противник који долази у Лондон је тренутно један од најнепријатнијих у првенству, Евертон Дејвида Мојеса који на крилима четири победе у последњих пет кола долази у престоницу.
13. 12. 2025. у 07:30
АУСТРИЈА ЈЕ ЗАПАЊЕНА: Ево шта су "делије" управо урадиле у Грацу (ФОТО/ВИДЕО)
Штурм Грац и Црвена звезда играју утакмицу у Лиги Европе, а пред тај меч "делије" су изненадиле локалну јавност.
11. 12. 2025. у 17:18 >> 17:40
КРАХ - ИБРАХИМОВИЋ ОСТАЈЕ БЕЗ НОВЦА: Уложио милионе у нови бизнис - све пропало
ЗЛАТАН Ибрахимовић је започео бизнис који не иде онако како је планирано.
11. 12. 2025. у 11:24
Коментари (0)