"ОРЛОВИ", СРЕЋНО: Србија данас добија ривале на Светском првенству у кошарци
МУШКА кошаркашка репрезентација Србије сазнаће данас имена противника у групној фази на Светском првенству које се одржава у Јапану, Индонезији и Филипинима од 25. августа до 10. септембра
ФОТО: М. Вукадиновић
Жреб за Мундобаскет на програму је од 13.30 сати по средњоевропском времену у Манили.
Селекција Србије биће жребана из другог шешира заједно са Француском, Словенијом и Литванијом, што значи да са ове три репрезентације не можемо да будемо у групи.
Сигурно је и да наша репрезентације неће играти у групи у Јапану, јер су Јапанци изабрали Словенију као земљу која ће играти у њиховој групи.
Дакле, изабраници селектора Светислава Пешића ће такмичење у групи играти у Индонезији или на Филипинима, док ће завршница, односно елиминационе рунде, бити одржане у Манили.
Поред свечане церемоније жреба, биће одржани и радни састанци везани за процедуре током Светског првенства, којима ће присуствовати генерлани секретар КСС-а Златко Болић и директор репрезентације Драган Тарлаћ.
Шешири за Мундобаскет
Шешир 1: Филипини, Шпанија, САД, Аустралија
Шешир 3: Грчка, Италија, Немачка, Бразил
Шешир 4: Канада, Венецуела, Црна Гора, Порторико
Шешир 5: Иран, Доминиканска Република, Финска, Нови Зеланд
Шешир 6: Кина, Летонија, Мексико, Грузија
Шешир 7: Јордан, Јапан, Ангола, Обала Слоноваче
Шешир 8: Либан, Египат, Јужни Судан, Зеленортска острва
БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?
Препоручујемо
МИЛАНЕЗИ ОВЕ СЕЗОНЕ НЕ ЗНАЈУ СА НОВАЈЛИЈАМА У ЛИГИ: Један податак ипак радује навијаче - ево шта се последњи пут десило у шампионској сезони
СA жељом да увећа предност на врху табеле Серије А, Милан ће наставити борбу за Скудето у недељу поподне, када на стадиону "Ђузепе Меаца" дочекује Сасуоло.
14. 12. 2025. у 07:00
ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, изнедрила је и једну несвакидашњу ситуацију која има везе са спортом. Јер, најновије спортске вести из Русије тичу се украјинске шампионке, која је осујећена у покушају терористичког напада.
14. 12. 2025. у 16:00
ОВО ЈЕ СТРАШНО! Узнемирена Биља открила где је Аца био у време МАСАКРА - певач месецима у Аустралији
ПЕВАЧИЦА Биљана Јевтић огласила се поводом терористичког напада који се догодио у Сиднеју. Њен супруг, певач Александар Аца Илић, последња три месеца провео је управо у том граду.
14. 12. 2025. у 19:24
Коментари (0)