ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА НА СТАРТУ ПЛЕЈ-ОФА: Црвено-бели разбили Задране и успешно кренули у одбрану титуле у АБА лиги

28. 04. 2023. у 21:45

КОШАРКАШИ Црвене звезде убедљиво су савладали Задар у првој утакмици плеј-офа АБА лиге са 100:73 (25:20, 33:16, 20:17, 22:20) у дворани "Александар Николић".

Овај меч је био неизвестан у неколико уводних минута. Црвено-бели су потом заиграли агресивније на оба краја терена. Посебно је домаћин блистао у другој четвртини у којој је постигао чак 33 поена.

Наставили су изабраници Душка Ивановића да доминирају и у наставку сусрета. Разлика је константно расла и то до максималних +33 колико су имали у више наврата.

Оно што може да радује црногорског стручњака је добра игра у нападу. Звезда је тројке шутирала 15/33, а сваки играч се уписао у стрелце.

Црвено-беле су до победе предводили Немања Недовић и Филип Петрушев са по 16 поена. Код Задра је најбољи био Лука Божић са 18, док је Марко Рамљак бројао до 17.

Друга утакмица која се игра у Хрватској на програму је 8. маја од 18 сати.

Ц. звезда - Задар 100:73 (25:20, 33:16, 20:17, 22:20)

Дворана: "Александар Николић". Гледалаца: 5.241. Судије: Миливоје Јовчић, Сашо Петек и Марко Мустапић.

Ц. звезда: Вилдоза 8, Лазаревић 5, Кампацо 8, Митровић 13, Лазић 6, Мартин 8, Добрић 8, Ивановић 3, Недовић 16, Марковић 5, Петрушев 16, Бентил 4.

Задар: Дејвис 3, Кларица, Сикирић, Жганец 3, Чампара 5, Матулина, Лакић 11, Дрежњак 11, Божић 18, Рамљак 17, Шантељ 5.

Четврта четвртина: Звезда - Задар 100:73

40' - Пукла је стотка у "Пиониру". Добрић је успео да погодио "флоутер", а последњи кош био је дело Санија Чампаре.

39' - Тројку је погодио и Чампара, али је прецизан био тек из шестог покушаја. Лакић је и са линије пенала успео да поентира.

37' - На другој страни је тројку погодио Аријан Лакић. Уписује се и Никола Ивановић поготком ван линије 6,75.

36' - Добра контра Задрана. Сјајан потез Митровића. Успео је центар црвено-белих да поентира и то уз фаул Дрежњака. Погодио је и додатно бацање.

35' - Божић је снажно закуцао, а онда је на другој страни поентирао и Бен Бентил. Божић је поново поентирао. Сада је био половичан са линије пенала.

34' - Лепа центарска техника Божића и лаки поени. Дугу двојку погодио је Марковић. Није то баш био шут у његовом маниру, али га је погодио.

32' - Шантељ је поентирао за Задар. Лепа центарска тениха Митровића. Недовић је промашио тројку из дотрчавања.

31' - Четврти квартал почео је тројком Немање Недовића коме је ово био 15. поен. После Недовића и Марковић је био прецизан ван линије 6,75.

Трећа четвртина: Звезда - Задар 78:53

30' - Прве поене у наставку постигао је Лука Вилдоза. То су уједно били последњи поени у трећој четвртини.

29' - Добар напад Задра је окончан тројком Шантеља. Звезда је дуго без поена и одмах тајм-аутом реагује Душко Ивановић. Настављају гости серију поенима Божића.

27' - Два пута је полетео Мартин. Снажну је Американац закуцао после додавања Петрушева и Видлозе. На другој страни је Рамљак дошао до поена уз фаул. Искористио је и додатно бацање - 76:46.

25' - Тројка Петрушева, па лаки поени Мартина после асистенције Кампаца за великих +31. Једва је дочекао телевизијски тајм-аут Јусуп да покуша да прекине серију домаћина.

24' - Сам у корнеру, омиљеној позицији остао је Лазић и казнио је Задар. Ово је био други погодак капитена клуба са Малог Калемегдана ван линије 6,75 на овом сусрету. Гости искључиво поентирају са линије пенала.

23' - Све поена за домаће у овом кварталу за сада је постигао Петрушев. Задар нема решење за центра црвено-белих у овом тренутку.

22' - Неспортски фаул је направио Мартин. Ипак, тај поклон није у потпуноси искористио Рамљак који је погодио само једно бацање. Звезда је после само 86 секунди треће четвртине испунила бонус.

21' - Задар је одиграо лош први надап. Одбрана ривала је била агресивна, па се гости нису снашли. На другој страни "флоутером" је поентирао Петрушев.

Друга четвртина: Звезда - Задар 58:36

30' - Одличан последњи напад одиграо је домаћин. Кампацо је пробио и упослио Недовића који је дошао до 13 поена. Звезда је у другој четвртини постигла чак 33 поенa.

29' - Сјајан потез Кампаца. Финтирао је Дрежњака и положио лопту у високом луку. На другој страни Дрежњак игра сјајно.

28' - Рапсодија црвено-белих у овим тренуцима. Недовић је погодио две тројке и показао да у правом тренутку за Звезду хвала форму.

26' - Опоравио се Бен Бентил и погодио под кошем, а онда је Вилдоза погодио свој други шут за три поена. После коша Аргентинца тајм-аутом је реаговао Данијел Јусуп.

25' - Шут ван линије 6,75 погодио је Лазић. Дрежњак који игра одлично изнудио је три бацања и свако је реализовао.

24' - Опет пљуште тројке на обе стране. Добрић и Вилдоза на једној, односно Дрежњак на другој страни.

22' - Звезда је на старту другог квартала одиграла добру одбрану, док је у нападу тројку погодио Добрић.

Прва четвртина: Звезда - Задар 25:20

10' - Рамљак је блокирао Кампаца, а онда поени у контри за госте. Лука Митровић се са пенела увео у меч. Тројка Дрежњака и двоја Митровића било је последње од кошева у првом кварталу.

8' - Борбена утакмица од почетка. Задрани одлевају шампиону у првом кварталу. Кампацо је за разлику од прошлог пута погодио оба бацања.

7' - Погодио је Хасан Мартин под фаулом, али није искористио додатно бацање. На идентичан начин је поентирао и Божић, само што је он био прецизан са линије пенала.

6' - Опет Рамљак, али сада после офанзивног скока долази до нових поена. Прву тројку за домаће погодио је и Недовић.

5' - Леп продор Рамљака и нови поена Задра који за сада игра добро на оба краја терена. Ипак, Лазаревић је украо лопту Божићу и потом поентирао уз фуал. Погодио је и додатно бацање.

4' - Након неколико неискоришћених напада Лука Божић је прошао Лазаревићу иза леђа и дошао је до лаких поена - 6:7. Недовић се у меч увео поенима са линије пенала.

3' - Уписао се и Петрушев. Он је из левог корнера био прецизан такође за три поена.

2' - Прве поене за Звезду овом четвртиналу постигао је Факундо Кампацо. Био је Аргентинац прецизан ван линије 6,75. Истом мером узвратио је Аријан Лакић.

1' - Почела је утакмица у дворани "Александар Николић". Није домаћин искористио напад, Лука Божић је украо лопту Филипу Петрушеву. Гости су први напад искористили понеима Хуана Дејвиса.

Уочи меча:

Клуб са хрватског приморја је изненадио актуелног шампиона у првој утакмици одиграној у дворани "Александар Николић" (96:98). Можда је баш тај пораз утицао да екипа Душка Ивановића не буде прва на крају лигашког дела.

Ипак, Звезда се реванширала средином фебруара када је убедљиво тријумфовала са 95:76. Но, та победа није била довољно за челну позицију.

Нема дилеме да су црвено-бели фавотири на овом сусрету и била би права сензација да Задар два пута током сезоне слави у Београду.

Други меч игра се 8. маја у Хрватској. У полуфинале ће се пласирати екипа која прва стигне до две победе.

Подсетимо, ко слави у овом окршају у наредној фази такмичења играће са бољим из дуела Будућност - Мега.

БОНУС ВИДЕО: ЈОКИЋЕВА „СТОТКА“: Кога Србин јури по броју трпл-даблова

НОВА ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до пре неки дан су деловали прилично моћно, а како и не би када су малтене "почистили" Лос Анђелес Лејкерсе из НБА плеј-офа, али актуелни шампиони сада се налазе у проблему.

06. 05. 2024. у 20:13