МЕГА НАЈБОЉА НА ЈАДРАНУ: Црвена звезда поражена у финалу јуниорске АБА лиге

20. 04. 2023. у 19:41

ЈУНИОРИ КК Мега освојили су АБА лигу, пошто су у финалу победили Црвену звезду са 94:81 (24:13, 23:25, 22:27, 25:16).

Мега је од старта заиграла агресивно у одбрани, што јој је омогућило да има лаке поене у нападу, па је после 10 минута имала предност од 11 разлике - 24:13.

Наредне две четвртине припале су црвено-белима, али то није било довољно победу и титулу. Ривал је додао гас у последњем кварталу (25:16) и решио овај сусрет.

Најефикаснији код победника био је Филип Јовић са 26 поена, док је Никола Ђуришић додао 23. На другој страни најбољи је био Андрија Вуковић који је бројао до 21, пратио га је Никола Топић са 20.

Подсетимо, треће место у АБА лиги освојила је екипа Игокее која је раније данас победила Цедевита Олимпију.

БОНУС ВИДЕО: ЈОКИЋЕВА „СТОТКА“: Кога Србин јури по броју трпл-даблова