БОГДАНОВИЋ КАСНО ПОЧЕО ДА ИГРА: Атланта поразом почела плеј-оф НБА лиге (ВИДЕО)

16. 04. 2023. у 08:17

КОШАРКАШИ Атланте изгубили су од Бостона са 112:99 (29:19, 45:25, 20:31, 18:24) у првој утакмици плеј-офа НБА лиге.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић као и већина његових саиграча није постојао на терену до финиша треће четвртине. Србин је тек тада подсетио колико може. На крају је меч окончао са девет поена, те по четири скока и асистенције, за близу 28 минута на паркету.

Ипак, прво полувреме које су Хокси одиграли веома лоше је било пресудно за исход сусрета. Селтикси су на паузу отишли са чак 30 разлике - 74:44.

Гости су се мало тргли у наставку меча, добили трећи и четврти период, али то је било довољно само да се ублажи пораз.

Најефикаснији код победника био је Џејлен Браун са 29 поена и 12 скокова, дабл-дабл је забележио и Џејсон Тејтум - 25 поена и 11 ухваћених лопти. На другој страни најбољи је био Дежонте Мареј са 24, док је Тре Јанг додао 16.

Други меч ових ривала игра се такође у "ТД Гардену", а на програму је 19. априла.

Шампион НБА лиге, екипа Голден Стејт Вориорса изгубила је од Сакрамента са 126:123. Одличну утакмицу одиграо је Ди'Арон Фокс са 38 поена, док се у пораженом тиму највише истакао Стеф Кари који је бројао до 30.