ЗВЕЗДИНА ЗАВРШНИЦА ЗА ИНФАРКТ ПРОТИВ ФЕНЕРА: Црвено-бели славили, помогли и Партизану

А. И.

13. 04. 2023. у 21:24 >> 21:24

КОШАРКАШИ Црвене звезде савладали су Фенербахче у 34. колу Евролиге у дворани Александар Николић. У невероватној завршници Душко Ивановић надмудрио је Димитриса Итуидиса (91:89) Победа над турским гигантом помогла је Партизану, који сада има увећану шансу да у случају победе над Панатинаикосом буду пети пред плеј-оф.

ПРВА ЧЕТВРТИНА 15:21

Није добро екипа Црвене звезде отворила меч. Прелако је турски састав долазио до поена. Успевали су и споља и из нутра да пробијају и брзо су повели 11:4. Ипак, како је време текло успевала је екипа са Малог Калемегдана да одговори и врати се у четвртину.

Црвена звезда – Фенербахче 91:89 (15:21, 26:18, 16:18, 22:22, 12:10)

Дворана: Александар Николић, Београд; Судије: Лотермозер, Патернико, Алијага

Црвена звезда: Холанд 0, Вилдоза 17, Лазаревић 2, Кампацо 24, Митровић 12, Мартин 6, Добрић 22, Илић 0, Недовић 0, Марковић 3, Петрушев 5; Тренер: Душко Ивановић.

Фенербахче: Мотли 27, Хејс-Дејвис 19, Биберовић 0, Пјер 7, Џекири 2, Гудурић 11, Дорси 12, Калатис 11; Тренер: Димитрис Итудис.

Одличан је био Лука вилдоза који је за осам минута игре постигао седам поена, тако је Звезда успела да се спусти на 13:16 на семафору. У последњем минуту оба тима су грешила, серија од по две изгубљене лопте на обе стране, што је заиста ретко за видети у Евролиги, а након 10 минута игре заслужено је водио гост 15:21.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА 41:39

Заиграла је Црвена звезда знатно боље у другој деоници. Ношени Луком Митровићем успели су након три минута игре у наставку да направе превагу, а потом тројком Факунда Кампаца и да изједначе - 25:25. Џон Холанд је одличном одбраном натерао у неколико наврата ривала на грешку на другој страни.

Ипак, уследио је нови пад црвено-белих. Погрешили су Петрушев и потом Мартин, расположен је у тим тренуцима био Мотли. Серијом 10:2 гости су поново имали предност (27:35). Добрић је још једном био Звездин "икс фактор", постигао је четири поена у низу, потом и Вилдоза и Мартин уписују поене за изједначење 35:35. Завршница је припала Звезди која је успела поенима поеном Добрића са пенала, као и тројком Кампаца поведе 41:39.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА 57:57

Петрушев је отворио трећу деоницу поенима. Потом тројком Факундо Кампацо диже предност црвено-белих на 45:39. Након два минута игре, Мотли и Пиер турски тим враћају на само два поена заостатка. У наставку се уписао и Факундо Кампацо. Није се ту зауставио црвено-бели тим, тројком Стефана Марковића црвено-бели поново долазе до предности од пет поена.

Лука Вилдоза је после фаула добио и техничку грешку, Фенер то није казнио, али јесте изједначио захваљујући Мотлију и Пјеру. Ипак, од тог тренутка Вилдоза у продору добија фаул за два пенала, Марковић даје тројку, а играчи црвено-белих се бацају по паркету за сваку лопту - 52:47 за Звезду.

Ипак, у последњи минут ушао је фенер са вођством. Прецизан је за три био Тајлер Дорси, половичан одмах у наредном нападу са пенала био је Хејс, а одличан Добрић својим 14. поеном доноси ново изједначење домаћима (57:57).

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА 79:79

Гудурић је са пенала успео да врати предност гостима, потом новом је виђена магична игра Огњена Добрића који је погодио две тројке за 67:63. Поново се у завршници меча уздигао турски тим који је поенима Калатеса успео да преокрене, ипак, поентирао је у пресудном тренутку Добрић за прекид серије Турака 71:74. Користио је Дорси мисмеч против Вилдозе и на тај начин одржавао је предност гостију.

Неизвесна завршница виђена је у последњем минуту. Имали су Турци предност 75:78, када је Дорси направио фаул у нападу. Два пенала извео је Лука Митровић, погодио је оба пенала кошаркаш црвено-белих. Фаулирао је потом Мотлија који је погодио једно бацање 26 секунди пре краја домаћин је имао заостатак 77:79. Изједначење је соло продором донео домаћину Факундо Кампацо. Играо се продужетак

ПРОДУЖЕТАК 91:89

У продужетку је Звезди ишло све од руке. Прецизан је био Кампацо, пре тога и Лука Митровић, а Ник Калатес направио је фаул у нападу за 83:82. Петрушев је закуцавањем из ппика подигао атмсоферу до усијања - 85:82. Уследило је пенал надигравање. Прво је фаулиран био Мотли који је погодио оба, а након тога и Кампацо - 87:84. Невероватна акција Кампаца. Прво је био блокиран од стране Мотлија, брзо је импровизовао отишао у корнер након ухваћеног скока, погодио је тројку за 90:84, пото мје Мотли погодио једно бацање, а потом и закуцао у наредном нападу. Закомпликовали су потом црвено-бели на резултату 90:87, изгубио је Кампацо лопту при убацивању, а Дорси са пенала смањио заостатак на поен - 90:89

УОЧИ МЕЧА

Црвена звезда је десета на табели Евролиге са 16 победа и 17 пораза и изгубила је све шансе за пласман у плеј-оф најквалитетнијег европског клупског такмичења. Фенербахче је пети са скором 19/14, али је турском клубу вечерас неопходан тријумфа за сигуран пласман у Топ 8 Евролиге.

Тренер кошаркаша Црвене звезде Душко Ивановић ни за овај меч неће моћи да рачуна на комплетан тим, а "црвено-бели" желе победом да заврше сезону у Евролиги.

- Као пред сваку утакмицу идемо да победимо. Сви су играчи за сада до овог последњег тренинга, добро, играће њих само 12. Фенербахче је изузетно квалитетан тим, добили су задњу утакмицу против Ефеса можда највише захваљујући томе да су имали неке играче који су били повређени, па су силом прилика играли са пет ниских играча и играјући са пет ниских направили су разлику. Изузетно квалитетан тим, изузетан број играча који могу да реше утакмицу и ситуације 'један на један', рекао је Ивановић уочи меча са Фенербахчеом.

Све улазнице су распродате за меч између Црвене звезде и Фенербахчеа.

- То је заиста изузетан знак да су наши навијачи заиста фантастични што ја понављам стално и што је истина. И заиста дају снагу овим момцима кад изађу да играју, подршку им дају, значи им пуно, додао је Ивановић.

Фенербахче ће бити ослабљен на вечерашњем мечу, пошто за турски клуб неће играти Немања Бјелица, Скоти Вилбекин, Девин Букер и Метеџан Бирсен.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

ЈОКИЋ И ДЕНВЕР ПОКАЗУЈУ ЗАШТО СУ ШАМПИОНИ: Кошаркаши Минесоте нису навикли да играју под оваквим притиском

У ноћи између недеље и понедељка кошаркаши Минесоте ће угостити Денвер у круцијалној четвртој утакмици полуфинала Западне конференције (2:00).

12. 05. 2024. у 12:45

УГРОЗИЛИ НОВАКУ ЖИВОТ?! Скандал у Риму, ово је Ђоковић доживео после ударца флашом у главу!

Новак Ђоковић је шокантно елиминисан са римског мастерса, и то непуних 48 сати након што је погођен металном флашом у главу. Оно што се десило после његовог пораза - прилично је узнемирило истинске љубитеље спорта.

12. 05. 2024. у 21:51