ПАРТИЗАН "ЛАВЉЕГ СРЦА"! Црно-бела снови досањани у Монаку: "Парни ваљак" је у ТОП 8 Евролиге

07. 04. 2023. у 23:02

КОШАРКАШИ Партизана у 33. колу најелитнијег европског такмичења гостовали су Монаку. Сусрета из Кнежевине завршен је победом српског представника резултатом 88:84 којим су црно-бели и дефинитивно остварили снове и пласирали се у ТОП 8 Евролиге.

ПАРТИЗАН ЛАВЉЕГ СРЦА! Црно-бела снови досањани у Монаку: Парни ваљак је у ТОП 8 Евролиге

Био је ово "Дан Д" за црно-беле страну Србије, сав мукотрпан рад, месеци и месеци борбе, проливања зноја, давања емоције за један једини циљ, за ТОП 8 Евролиге стали су у ових два сата у Француској.

"Гробарска" еуфорија је расла из сата у сат пред почетак овог дуела, али је брзо спласнула након катастрофалног отварања утакмице Жоцове чете. Партизан преко три минута без поена из игре, а ривал гради 10:1.

Показали су безброј пута ове сезоне црно-бели хероји да је против њих просто не постоји недостижна предност, да ривал ни на преко 20 разлике и то у много даљој фази утакмице не може рачунати на победу, а тако је било и овога пута.

Пробудио се "парни ваљак", упалио своје "моторе", са закашњењем, али када их је упалио, показао је своју силину.

Партизана је заиграо компактно у одбрани, затворио је све путеве ка кошу, натерао је противника на велики број изгубљених лопту којих је ривал до полувремена већ имао 10.

Миц по миц предност се топила, а онда...

Онда се усијала рука Алексе Аврамовића који је кренуо да сипа са свих позиција и дефицит претвара у суфицит.

Партизан на његовим крилима одлази са + 7 на полувреме ношен фантастичном подршком својих присталица чији хук одзвања широм Европе.

Већ на почетку другог било је и огромних +15 за црно-беле, деловало је да "сечу кнезова"  у Kнежевини више нико не може зауставити, да је Партизан једном ногом у 8 најбољих, међутим домаћин је одбио да подигне "белу заставицу".

Направили су серију 11:0 дигли публику на ноге, ушли су у последњи минут са +1, али Зек Ледеј и Кевин Пантер заблистали су када је било најпотребније и донели победу београдском великану.

МОНАКО - ПАРТИЗАН 84:88

ХАЛА: "Гастон Медесан"

СТРЕЛЦИ

МОНАКО: Окобо 23 (3ас), Браун 7 (6ск), Лојд 10, Блосмгејм, Кутур, Диало 11 (5ск), Мотеијунас 10, Амини, Оутара 3, Страцел, Хол 10, Џејмс 10 (6ас, 4ск)

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 22 (13/14 са пенала), Аврамовић 22, Пантер 8 (4ас), Смаилагић 12, Папапетру 6, Егзум 2, Нанели 12, Лесор 4 (9ск), ТРифуновић, Анђушић, Мадар

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40. минут - Ледеј погађа оба пута, Џејмс потом губи посед. Партизан има +1 и лопту у рукама! Пантер за трииииииииииииииии.

39. минут - Зек Ледеј погађа оба пенала, Партизан поново води, све до силовитог закуцавања Хола за ново вођство Монака, какав меч!

38. минут - Џејмс погађа, Французи воде, наставља се резултатска клацкалица, потом Пантер са преко 10 метара промашује, срећом по црно-беле и Монако у нарендом нападу непрецизан са линије 6,75.

37. минут - Монтејунас за три! Невероватно, Монако сада има +1 на нешто мање од 3 и по минута до краја. Обрадовић зове тајм-аут. Након паузе Лесор погађа из офанзивнго скока након сопственог промашаја, Партизан поново води!

36. минут - Монтејунас погађа уз фаул, Монако одбија да подигне белу заставицу. Литвански центар погађа и додатни пенал, поново је +4 за Партизан. Егзум промашује у поседу црно-белих, а затим Окобо наставља да терорише српског представника. Ледеј чини фаул у нападу, ево прилиек за Монако да дође до изјендачења.

35. минут - Идеееееееееее тројкааааа! Џејмс Нанели погађа злата вредне поена, његова серија 5:0, Партизан на +7!

34. минут - Хол монстурозно закуцава на асистенцију Окобоа, потом окоба и поентира, сада је само +2 за парни ваљак, биће ово драматичан меч у Кнежевини.

33. минут - Папапетру за три, међутим поново лаки поени Монака из рекета, кош за кошем, 64:70, Лесор са четири пенала мора поново на паркет, јер Смаилагић такође има четири.

32. минут - Аврамовић за триииииииии! Партизан на +8. Узвраћају гости одмах са три поена.

31. минут  - Смаилагић је отворио последњих 10 минута поенима, међутим, Окобо наставља да затрпава кош српског представника и то поново уз фаул. 59:64.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. минут - Зек Ледеј до серије 4:0, за +9, међутим распуцани Џордан Лојд потом поентира након продора и то уз фаул, четврти Матијаса Лесора...

Крај треће четвртине, Монако 56 - 62 Партизан пред одлучујућих 10 минута у Кнежевини, још толико дели црно-беле од ТОП 8, али наравно, мораће Партизан да одржи ову предност, што ће бити изузетно тешко против овако мотивисаног и квалитетнго противника.

29. минут - Настављају се муке Партизана! Окобо је одмах након тајм-аута украо лопту, а Лесор га агресивно фаулира. Окобо је зарадио поена са пенала, Аврамовић је погодио у поседу црно-белих, а потом Ледеј за три, 53:58.

28. минут - Џордан Лојд за трииии! Невероватно, сада је то већ серија 11:0, домаћина, Обрадовић не верује шта се дешава, зове тајм-аут и у неверици гледа своје изабранике уз љутите повике, "ало бре, ало!"

27. минут - Окобога погађа уз фаул! Благи пад у игри београдског великана, серија домаћина 8:0, 53:46.

24. минут - Парни ваљак меље! Зек Ледеј погађа уз фаул, црно-бели на +15, "гробари" су затресли популарни "подрум", халу која се практично налази у подруму чувеног стадиона фудбалског клуба Монако.

23. минут - Пантер за три! Партизан на +13, Французи не знају шта их је снашло, "сеча кнезова" у Кнежевини!

22. минут - Брзи поени на обе стране, Смаилагић је одговрио на поена Монако након офанзивног скока, потом Блосомгејм промашује, а Кевин Пантер продире и полаже за +9. Лојд промашује отворену тројку за Монако, а Смаилагић чини фаул у нападу, остаје 37:46.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. минут - Тројком Окобоа Монако прилази на -7, 35:42, крја првог полувремена у кнежевени, Партизан лављег срца зауставио је једну од најбољих офанзивних екипа Евроеп на само 35 поена.

СТРЕЛЦИ НА ПОЛУВРЕМЕНУ

МОНАКО: Окобо 9, Браун 4 (4ск), Лојд 2, Блосомгејм, Котур, Диало 6, Мотеијунас 2, Амини, Оутара 3, Страцел, Хол 4, Џејмс 5

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 5, Аврамовић 15 (3ск), Пантер (3ас), Смаилагић 8, Папапетру 3, Егзум 2, Нанели 7, Лесор 2 (4ск), Трифуновић, Анђушић, Мадар

19. минут - Партизан на +10! Матијас Лесор до лаких поена из рекета.

18. минут - Алексаааааааааааааа! Ово је једно од његових вечери, Алекса Аврамовић је потпуно окренуо утакмицу својим уласком. Нова тројка као кап, Џон Браун пре тога погађа након офанзивног скока за Монако, 40:32 за црно-беле.

16. минут - Џејмс Нанели конвертује сва три слободна бацања, Партизан на +7, ко би ово очекивао након 10:1 за Монако на самом почетку.

15. минут - Смаилагић за три! Партизан на великих +6.

14. минут - Партизан води! Алекса Аврамовић прави ссерију у сопственој режији 7:0. Аврамовић за три, пре и после тога два сјајна продора Алексе, 31:28. Тајм-аут Монако. Саша Обрадовић је потпуно изгубио живце, сада на српском псује своје играче од којих нико не говори српски...

12. минут - Прво Алекса Аврамовић сјајан у одбрани, краде лопту Чачанин, па полаже у транзицији, затим Ледеј погађа оба пенала и смањује на -2.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. минут -  Партизан је заигра феноменално у одбрани у овим тренуцима, Нанели је силовито закуцао за само -2. на прелепу асистенцију Егзума, ипак Монако лаким поенима уз звук сирене поново бежи на +4, 22:18.

9. минут - Алекса Аврамовић погађа један од два пенала и смањује на -6, потом Зек Ледеј сјајно реагује у одбрани и краде лопту, а Данте Егзум из наскока са полудистанце погађа и смањује на -4, црно-бели показују знаке живота и враћају се након катастрфоалне увертире, 20:16!

7. минут - Зек Ледеј до 2+1 за Партизан, Џејмс одличан на продору за Монако уз звук сирене, па Нанели поентира, 20:13.

6. минут - Окобо је промашио за три, Монтејунас је дошао до офанзивног скока, али потом промашује и Утара отворену тројку, овога пута бољи грађење рекета Жоцове чете, 14:8. У поседу Партизана Зек Ледеј је остао сам као дух у углу, али лопта не пролази кроз обруч иду брзи поени за Монако преко Окобоа, па Лесор чини фаул у нападу, 16:8, потом Џејмс промашује са полудистанце, па Нанели за три, 18:8, лош почетак црно-белих....

4. минут - Црно-бели поново половични са пенала након што је Смаилагић фаулиран при шуту, једно слободно бацање на другој стрнаи користи Браун, а Ален Смаилагић уз доста среће погађа за три и доноси прве поене српског представника из игре ове вечери.

2. минут - Сјајан почетак домаћина, 10 везаних поена преко Утаре, Диалоа и Џејмса, на другој страни половичан учинак са леније пенала су једини поени београдског великана, 10:1.

1. минут - Меч је почео!

Црно-бели ће и ове ноћи на гостовању имати сјајну подршку. Поред навијача Партизана ту је и Новак Ђоковић.

ТАБЕЛА ЕВРОЛИГЕ

УОЧИ МЕЧА

Чекали су навијачи црно-белих лоше резултате Жалгириса и Басконије, међутим, до тога није дошло, Баскијци су без проблема савладали екипу Асвела, док је са друге стране литвански представник након велике драме славио против Макабија резултатом 68-67.

Оно што што је најважније је то да "парни ваљак" кључеве од плеј-офа држи у својим рукама и зависиће искључиво од својих резултата.

Како ствари стоје, Партизану ће бити потребан још један тријумф, а једну од две меч-лопте имаће вечерас.

Прошле недеље изабраници Жељка Обрадовића су направили велики корак, успели су да савладају Реал Мадрид и тако дођу до јако битних бодова.

"Краљеви" нису могли да се изборе са "паклом Арене" и сјајном игром противника.

Средином другог квартала српски представник је преузео контролу и није је испустио до краја меча.

Бриљантни су били Матијас Лесор и Кевин Пантер који су убацили по 16 поена, док су Данте Егзум и Џејмс Нанели додали по 15, односно 14.

Данас ће са супротне стране паркета стајати "кнежеви" који су тренутно четвртопласирани и у нокаут фази ће имати предност домаћег терена.

Монако има сјајну екипу предвођену Мајком Џејмсом који је први стрелац тима са 16,8 поена у просеку, док га прате Иља Окобо и Џордан Лојд са 12,6, односно 12,1.

Када су се ови ривали састали у 17. колу Партизан је тада рутински славио на свом терену резултатом 100-80.

Било је то једно бриљантно издање црно-белих, а противник је био без шанси.

Жељкови пулени ће у последњем колу дочекати Панатинаикос, док ће са друге стране Монако гостовати Анадолу Ефесу. Уколико црно-бели вечерас тријумфују, плеј-оф ће и математички бити обезбеђен.

РЕЧ ТРЕНЕРА

ЖЕЉКО ОБРАДОВИЋ ПРЕД МОНАКО: ''Кључ је одбрана за овај меч''

Обрадовић је рекао да ће за дуел са Монаком имати на располагању све играче.

- Монако је тим који има изузетне појединце, али играју тимски. Оно што смо анализирали, то је да они постижу просечно 86,5 поена, али њихова игра у транзицији је доста битна. Дају доста поена у транзицији и у изолацији, дају доста поена тамо где су посебно доминантни, а то је скок у нападу. Морамо о свему да водимо рачуна, да смањимо те бројке, кључ је одбрана и то је суштина те утакмице - рекао је Обрадовић на конференцији за медије у Београду уочи меча са Монаком.

КК Партизан / Драгана Стјепановић

Обрадовић је потом похвално говорио о тренеру Монака Саши Обрадовићу.

- Он ради одличан посао, честитам му на свему што је урадио у каријери, а посебно ове године шта је урадио са Монаком - додао је тренер Партизана.

Кошаркаши Партизана победили су почетком године на свом терену екипу Монака резултатом 100:80.

- Мајк Џејмс је изванредан нападач, то није ништа ново, има много поена у рукама, али има и Џордан Лојд и Ели Окобо, као и остали играчи. Могу да изађу са три мала, са високим тројкама и четворкама. На позицији пет имају играча који је способан да игра пик ен поп, али имају и скочног Донта Хола, који је способан да скаче из другог плана, да лупа рампе и контролише рекет. Не можемо да причамо само о једном играчу, Џејмс је много битан играч за њих, али и сви ови остали су изузетно битни -закључио је тренер Партизана.

БОНУС ВИДЕО: „КЛАСИЋИ“ НИКОЛЕ ЈОКИЋА: Где су сада играчи који су бирани испред Сомборца 2014?

ЛАВОВИ ТЕРАНГЕ ДОМИНИРАЈУ КОД КУЋЕ: Домаћини никада нису изгубили пред својим навијачима у квалификацијама за Светско првенство!

''ЛАВОВИ ТЕРАНГЕ'' ДОМИНИРАЈУ КОД КУЋЕ: Домаћини никада нису изгубили пред својим навијачима у квалификацијама за Светско првенство!

ФУДБАЛЕРИ Сенегала ће у трећем колу квалификација за Светског првенство 2026. године угостити једног од главних ривала у групи ''Б'', репрезетнацију ДР Конга (21.00).

06. 06. 2024. у 09:06

НОВОСТИ ЈЕДИНЕ ИЗ СРБИЈЕ НА ЛИЦУ МЕСТА! Новак Ђоковић оперисан у Паризу, ево како је све протекло

"НОВОСТИ" ЈЕДИНЕ ИЗ СРБИЈЕ НА ЛИЦУ МЕСТА! Новак Ђоковић оперисан у Паризу, ево како је све протекло

Новак Ђоковић није губио време после пуцања медијалног менискуса на десном колену. Данас се подвргнуо хирушком захвату у једној париској клиници у центру града, установи специјализованој за спортске повреде, а "Новости" су биле на лицу места.

05. 06. 2024. у 18:47