ЗВЕЗДА БЕЗ ШАНСЕ, НЕ И БЕЗ АМБИЦИЈА: Против Олимпијакоса за понос и рекорд

ДВЕ утакмице преостале су Црвеној звезди до тачке на турбулентну евролигашку сезону. Играче и навијаче бацала је у очај, потом дизала у небеса и напослетку оставила разочаране, близу и уједно далеко од топ 8 циљне линије.

ЗВЕЗДА БЕЗ ШАНСЕ, НЕ И БЕЗ АМБИЦИЈА: Против Олимпијакоса за понос и рекорд

ФОТО. М. Вукадиновић

У прошлом колу нестале су и математичке шансе за пласман у плеј-оф, али не и победничке амбиције у завршници. Претпоследњи меч одиграће у четвртак против лидера Олимпијакоса пред својом публиком у дворани "Александар Николић" (19.00).

За побратимски клуб из Пиреја прилика да победом осигура прво место и, условно речено, изабере најмање опасног противника у плеј-офу са осме позиције. За београдске црвено-беле прилика да вежу четврту победу у елити и узидају још једну циглу у зид самопоуздања пред наставак сезоне, у којем је циљ свих циљева одбрана јадранске круне и сигурна карта за наредно евролигашко путешествије.

KЉУЧНО УСПОРИТИ ВЕЗЕНКОВА

ОЛИМПИЈАКОС је у последњих шест утакмица остварио пет победа, меру му је узео само Партизан у "Штарк арени" (90:75).

То је била и једна од најлошијих партија лидера МВП трке Саше Везенкова, који је у том мечу постигао само шест поена. Иначе, бугарски крилни играч ове сезоне просечно бележи 17,5 поена, 6,9 скокова и индекс корисности 21,8, тако да је јасно где лежи кључ победе у дуелима са пирејским тимом.

Атински великан одавно није неупитни ауторитет за београдског мањег брата. Док се још чекало да падне рампа за Факунда Кампаца, Звезда је на крилима доступне половине аргентинског двојца освојила дворану "Мира и пријатељства" (90:86). Лука Вилдоза је постигао 22 поена у трећем узастопном тријумфу црвено-белих у сусретима са Олимпијакосом. Прошле сезоне су им са две победе поклонили "метлу за чишћење" (81:76 у Београду, 76:72 у Пиреју). Популарни "црвени" су дуго били недодирљиви, али сада имају само благу предност у евролигашким дуелима са Звездом (7-5).

После тог тријумфа у 15. колу над прошлогодишњим учесником фајнал-фора, црвено-бели су са скором 8-7 били на стабилном курсу ка првом пласману у топ 8 откад се такмичење игра у лигашком формату. Са седам победа у последњих осам утакмица били су и тим са најбољом формом у том периоду сезоне. Кола су кренула низбрдо од пораза у 20. колу од Жалгириса у Каунасу, где су пет минута пре краја имали седам поена предности.

Очекује се повратак у састав Немање Недовића за други окршај са Олимпијакосом. Пропустио је претходне три утакмице због опоравка од вируса, тако да ће црвено-бели у комплетном саставу јуришати на 16. победу, чиме би изједначили рекорд из сезоне 2016/2017 (16-14).

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

МАТЕМАТИКА ЈЕ ЈАСНА: Хрватима је потребан бод да се пласирају у нокаут фазу Светског првенства!

Хрватска и Гана одиграће један од најзанимљивијих мечева последњег кола групне фазе Светског првенства, пошто ће директан окршај у Филаделфији одлучити ко наставља, и са које позиције, такмичење из групе "Л". Афричка селекција је већ на четири бода и једном ногом је у шеснаестини финала, док "коцкасти" немају право на грешку и морају освојити бар један поен како би прошли даље.

27. 06. 2026. у 08:00

Коментари (0)

Како је Каленић пијаца изабрана међу најлепше на свету?