БОГДАНОВИЋ ДВОЦИФРЕН У ПОБЕДИ АТЛАНТЕ: Покушевски се вратио после три месеца паузе, Шарлот савладао Оклахому

29. 03. 2023. у 08:42

Кошаркаши Атланте победили су прошле ноћи на свом терену Кливленд са 120:118, и тако прекинули серију тог тима од четири узастопне победе. Гости су у последњој секунди могли да дођу до тријумфа, али је шут са пола терена промашио Донован Мичел.

Најбољи учинак у Атланти имао је Деџонте Мареј са 29 поена, пет асистенција и четири скока, рекорд сезоне је остварио Оњека Оконгву са 21 поеном, уз девет ухваћених лопти, а дабл-дабл учинак је забележио Тре Јанг са 16 поена и 10 асистенција.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић је у победничком тиму за мало више од 22 минута на терену постигао 12 поена, уз два скока, две асистенције и једну украдену лопту.

У гостујућем тиму бољи од осталих је био Мичел са 44 поена, уз по пет скокова и асистенција. Он је тако изједначио клупски рекорд Леброна Џејмса са 10 узастопних утакмица на којима је постигао 40 или више поена.

Даријус Гарланд је постигао 27 поена, док је Еван Мобли остварио дабл-дабл са 20 поена и 15 скокова.

Овим поразом Кливленда прво место у Централној дивизији осигурао је Милвоки.

Кливленд се налази на четвртом месту Источне конференције са 48 победа и 29 пораза, док је Атланта девета са половичним учинком 38/38.

Шарлот је на гостовању савладао Оклахому са 137:134, и тако забележио трећи везани тријумф.

Гости су на почетку последње деонице били у заостатку осам поена, али су то успели да надокнаде сјајном игром Пи Џеј Вашингтона.

Он је 22 од својих рекордних 43 поена постигао у последњој четвртини, а уз то је додао шест скокова и пет асистенција.

Тео Маледон је уписао 19 поена и девет ухваћених лопти, док је дабл-дабл остварио Ник Ричардс са 14 поена и 11 скокова.

Због повреде зглоба за домаћи тим није играо најбољи стрелац Шеј Гилџес-Александер.

Ајзеа Џо је био најефикаснији у Оклахоми са 33 поена, Џејлен Вилијамс је постигао 31 поен, а Џошу Гидију је за трипл-дабл недостајала једна асистенција (31 поен, 10 скокова и девет асистенција).

На терен се после повреде ноге вратио српски кошаркаш Алексеј Покушевски. Он је последњи меч одиграо крајем децембра, а против Шарлота је провео десет минута на терену и забележио две блокаде и један скок.

Оклахома се налази на 10. месту Западне конференције, последњем које води на плеј-ин турнир са скором 37/39, а Шарлот је на претпоследњој, 14. позицији Истока са 26 победа и 51 поразом.

Голден стејт је на свом терену био бољи од Њу Орлеанса са 120:109, и прекинуо низ гостију од пет узастопних победа.

Гости су крајем друге четвртине водили са 20 поена разлике (63:43), да би у наставку актуелни шампиони направили преокрет.

До победе их је водио Стефен Кари са 39 поена (шут за три 8/15), уз по осам скокова и асистенција, Џордан Пул је постигао 21 поен, а Клеј Томпсон је додао 17 поена.

Брендон Инграм је имао најбољи учинак у Њу Орлеансу са 26 поена, осам скокова и седам асистенција, Треј Марфи трећи је забележио 21 поен, а Си Џеј Мекалум је постигао 15 поена.

Голден стејт је сада на шестом месту Запада са 40 победа и 37 пораза, док је Њу Орлеанс осми са скором 38/38.

Вашингтон је на свом терену савладао Бостон са 130:111, уз дабл-дабл учинке Кристапса Порзингиса (32 поена и 13 скокова) и Дени Авдије (25 поена и 10 скокова).

Победе на домаћем терену оствариле су и екипе Торонта и Мемфиса.

Мемфис је до седме везане победе стигао савладавши Орландо са 113:108, док је канадски тим био бољи од Мајамија са 106:92.