НЕ БАШ ИДЕАЛНО ПО ПАРТИЗАН: Кошаркаши Ефеса кроз прави трилер до тријумфа над Реалом

14. 03. 2023. у 21:52

Кошаркаши Ефеса победили су вечерас у Истанбулу екипу Реала резултатом 90:89 (16:24, 24:15, 35:21, 13:29) у мечу 24. кола Евролиге.

Најефикаснији у екипи Ефеса био је Шејн Ларкин са 18 поена, док је Елија Брајант додао 17. Српски кошаркаш Василије Мицић провео је на терену 20 минута, а за то време имао је учинак од 10 поена, два скока и две асистенције. Код гостију, најбољи је Џанан Муса са 16 поена, док је Габријел Дек убацио 15.

Кошаркаши Ефеса су играли боље у првом полувремену које су добили резултатом 42:39. Домаћи кошаркаши су у последњу четвртину ушли с вођством 77:60. Међутим, Реал је заиграо ангажованије у последњем делу меча и серијом од 24:6 на 82 секунде пре краја повео 84:83. Ларкин је тројком вратио вођство Ефесу 86:84, што је првак Европе у пенал завршници успео да сачува предност и да дође до победе.

Реал је тренутно на другом месту на табели са 19 победа и девет пораза, док је Ефес десети са 14-14.

Ефес ће у четвртак на свом терену у 29. колу Евролиге дочекати Партизан, док ће Реал у Мадриду играти са екипом Арманија из Милана.

Табела Евролиге:

Бонус видео: ЦРНО-БЕЛО ЧУДО - Партизан од -20 до победе над Звездом у вечитом дербију

НОВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ: Ево у каквом је стању син Дејана Станковића

Пре неколико дана јавност је потресла вест да је син легендарног српског фудбалера Дејана Станковића, Стефан у болници у Милану, а сада се Станковић огласио и информисао све да се стање поправља.

20. 04. 2024. у 08:34