ЗВЕЗДА ПАЛА У "ДРАЖЕНОВОМ ДОМУ": Цибона у лудој завршници нанела тек други пораз шампиону Јадрана!

05. 03. 2023. у 17:28

У 20. колу АБА лиге кошаркаши Црвене звезде гостовали су у Хрватској, загребачкој Цибони. Након феноменалне представе у Драженовом дому и утакмице на једну лопту, црвено-бели поражени су резултатом 85:81.

ЗВЕЗДА ПАЛА У ДРАЖЕНОВОМ ДОМУ: Цибона у лудој завршници нанела тек други пораз шампиону Јадрана!

Потпуно неочекивано права резултатска клацкалица виђена је у првом полувремену данашње утакмице у коју је Звезда, по обичају на Јадрану, ушла као велики фаворит.

Екипе су се пуних 20 минута смењивале у вођству, а атипично за кошаркашку идеологију Душка Ивановића његов тим је изгубио битку у скоковима и упутио чак 24 шута за три у прва два квартала.

Погодили су само осам, па ни само једна изгубљена лопта наспрам пет ривала, уз боље проценте шута за два нису били довољни да Звезда направи осетнију разлику.

Огњен Добрић предводио је црвено беле са 12 поена, Петрушев је имао 9 на великом одмору, док су код Цибоса најефикаснији били Капуста и Радовичић са 10, а на семфоару је писало 39:40 у корист српског тима.

Трећи квартал припао је тиму са Малог Калемегдана који је у једном тренутку отишао и на максималних +9.

Деловало је да је Звезда сломила отпор овог поподнева изузетно мотивисане Цибоне и да ће у већ препознатљивом ритму засути кош ривала до краја и рутински привести меч крају.

Ипак хрватски тим одбио је да подигне белу заставицу, а Мајцунић, најбољи шутер бившег шампиона Европе погађа за три и смањује на само 2 поена предности.

Није могао ништа пре тога Мајцунић да погоди, а потом поентира и са полудистанце, ван баланса за 73:73 и најаву драме у Драженовом дому.

Минути празног хода српског тима су се наставили, а то Цибона користи и поготком Радовчића ван лине 6,75 одлази на +5 нешто више од два минута до краја.

А, за крај рафалне паљбе цибоса погодио је поново страшни Мајцунић у паду за три.

Домаћин је отишао на +6 на минту до краја, Ивановићеви изабраници не користе наредни посед, деловало је да је све готово, али је ипак уследила неизвесна завршница.

Факундо Кампацо је погодио на само 12 секунди до краја меча и разлику смањио на само један поен. Били су приморани да фаулирају црвено-бели, а Цибона поенима са линије пенала одлази на 83:80.

Исто чини и домаћин, Кампацо је био тај који је стао на линију слободних бацања, погодио је прво аргентински мајстор, друго је намерно промашио, али је дефанзивни скок српског бека, Александра Аранитовића практично одлучио меч.

Тада је би јасно, биће ово други пораз у сезони Црвене звезде у АБА лиги, уз 17 победа.

Најефикасниј иактер сусрета био је Борна Капуста са 24 поена а Филип Петрушев са 15 предводио је српског представника.

БОНУС ВИДЕО: ЈОКИЋЕВА „СТОТКА“: Кога Србин јури по броју трпл-даблова

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико грађани славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

СИТИ ИМА СВЕ У СВОЈИМ РУКАМА: Уколико ''грађани'' славе на свим утакмицама до краја, освојиће четврту узастопну Премијер лигу

У заосталој утакмици 29. кола Премијер лиге фудбалери Брајтона ће угостити разиграни Манчестер сити који јуриша ка новој титули првака Енглеске (21.00).

25. 04. 2024. у 07:45