ДУШКО ИВАНОВИЋ ПРЕД ЦИБОНУ: "Да поправимо расположење и задржимо позицију у АБА"
ПРИЛИКУ да поправе тмурно расположење након два евролигашка пораза, кошаркаши Црвене звезде имаће на недељном гостовању Цибони у 20. колу Евролиге (15.30).
ФОТО: М. Вукадиновић
Боље речено, имаће обавезу, будући да је циљ прво место у регуларном делу сезоне и предност домаћег терена у плеј-офу.
Уз сав респект према некадашњем загребачком гиганту, не би требало да имају тежак посао у лову на "вукове", који су само једном славили у последњих пет мечева. Са друге стране, тим тренера Душка Ивановића налази се у низу од 13 јадранских победа. Да је ово некад био "класик" говори и податак да су црвено-бели добили претходних 17 двобоја са "цибосима".
- Цибона је одиграла је неколико заиста добрих утакмица ове сезоне - каже Ивановић. - Не заварава нас резултат прве утакмице, ни њихова позиција на табели, то је тим у коме игра неколико врло талентованих младих играча, али и неки који имају доста искуства у АБА лиги. Морамо озбиљно да одиграмо ову утакмицу, да до краја држимо концентрацију како бисмо у добром расположењу дочекали дупло коло Евролиге, али и одржали позицију на табели АБА лиге.
Тренер Цибоне Јосип Сесар свестан је величине изазова у дуелу са евролигашким тимом.
- Имају сјајне индивидуалце, што се посебно односи на Вилдозу, Кампаца и Недовића. Стално држе висок ритам и тешко га је разбити, али ћемо настојати да будемо што бољи и агресивнији, посебно у дефанзивном делу игре.
Препоручујемо
АМЕРИКАНЦИ ПУЦАЈУ ОД САМОПОУЗДАЊА: Желимо да освојимо Светско првенство!
29. 06. 2026. у 17:49
КАКВА ДРАМА У МЕЧУ СРБИНА: Кроз пет сетова решено ко иде у друго коло Вимблдона!
29. 06. 2026. у 17:15
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"ЗВЕЗДАШ САМ ОД МАЛЕНА, ЗАТО САМ ОДБИО ПАРТИЗАН" Репрезентативац Србије Никола Јовић открио да је имао понуде и црвено и црно-белих
Српски репрезентативац Никола Јовић открио је да је имао понуде и Звезде и Партизана.
29. 06. 2026. у 12:06
ЛАПСУС ИЛИ САМОУВЕРЕНОСТ?! Селектор Хрватске: "Када прођемо Португал, видећемо шта и како даље!"
Фудбалери Хрватске играће у шеснаестини финала Мундијала против Португала. На папиру Кристијано Роналдо и другови су фаворити, али то ништа не мора да значи на терену. Селектор фудбалске репрезентације Хрватске Златко Далић обратио се јавности пред овај дуел.
29. 06. 2026. у 08:42
УМРЛА ЈЕ У БОЛОВИМА, У 47. ГОДИНИ Њену смрт Милош никада неће прежалити: "Болест је брзо напредовала"
"БОЛЕСТ је брзо напредовала. За само седам година она је легла у кревет и била је непокретна до смрти."
25. 06. 2026. у 10:29
Коментари (0)