ЈОКИЋ У КАНЏАМА "ГРИЗЛИЈА": Како ће изгледати одбрана против Србина у плеј-офу

В. П.

26. 02. 2023. у 22:12

КАКО ће изгледати одбрана против Николе Јокића у плеј-офу? Денвер је добио одговор на ово питање у 61. мечу регуларног дела сезоне, у којем су "гризлији" из Мемфиса и метафорично и дословно извукли канџе у борби са двоструким освајачем МВП награде.

ЈОКИЋ У КАНЏАМА ГРИЗЛИЈА: Како ће изгледати одбрана против Србина у плеј-офу

Српски суперстар показивао је судијама крваву огреботину на руци од рвања са противничким центрима у 19. поразу Нагетса ове сезоне (94:112), али су делиоци правде лаконски одмахивали главом. На територији "гризлија" провео је само 27 минута, углавном у првом полувремену док је још постојала некаква шанса. У наставку га је тренер Мајк Мелоун углавном држао на клупи, подаље од разгоропађених противника.

У том интервалу остварио је учинак од 15 поена (шут из игре 7/11), 13 скокова и само три асистенције, што јасно указује на стратегију Мемфиса да превасходно умањи његов утицај на проток лопте у нападу Нагетса. Шутирали су скромних 40 одсто, односно лоших 30 за три поена. Без Џокерових лопти послужених на тацни, Џамал Мареј и Мајкл Портер збирно су погодили само пет шутева из 23 покушаја.

- Имао сам осећај да је Мемфис приступио овом мечу као да се ради о плеј-офу, а ми смо играли 61. утакмицу регуларне сезоне - подвукао је Мелоун кључну разлику у овом дуелу, у којем је Денвер постигао најмањи број поена у првом полувремену у досадашњем току сезоне (42).

Мемфис је почетком другом полувремена стекао 32 поена предности, тако да је тренер Денвера у последњој четвртини оставио на клупи стартере како би их сачувао за утакмицу са Лос Анђелес Клиперсима у ноћи између недеље и понедељка.

СЕЛТИКСИ "ПРЕЖИВЕЛИ" ЕМБИДА

РЕЗУЛТАТИ: Шарлот - Мајами 108:103 (Хејворд 21 - Хиро 33), Орландо - Индијана 108:121 (Вагнер 21 - Тарнер 24), Њујорк - Њу Орлеанс 128:106 (Рендл 28 - Инграм 19), Мемфис - Денвер 112:94 (Морент 24 - Јокић 15), Филаделфија - Бостон 107:110 (Ембид 41 - Браун 26), Јута - С. Антонио 118:102 (Марканен 27 - Сочан 22).

ХАОС У ПАРТИЗАНУ! Љубимац гробара својевољно напустио екипу пред финале са Црвеном звездом!

ХАОС У ПАРТИЗАНУ! Љубимац "гробара" својевољно напустио екипу пред финале са Црвеном звездом!

Црвена звезда и Партизан у понедељак играју прву утакмицу финала првенства Србије у кошарци, а пред тај дуел дешавају се потпуно неочекиване ствари у табору црно-белих.

01. 06. 2024. у 16:09