ЗВЕЗДА ОДБРАНИЛА КУП РАДИВОЈА КОРАЋА! Црвено-бели прегазили Мегине клинце и престигли Партизан: Чудесни Огњен Добић херој делија

18. 02. 2023. у 22:52

КОШАРКАШИ Црвене звезде одбранили су трофеј Купа Радивоја Кораћа. Пред четом Душка Ивановића у великом финалу оружје је полижила млада екипа Мега Баскета, а коначан резултат био је 96:79.

Заиста сјајна кошаркашка представа у Чаиру, прегршт атрактивних потеза на обе стране, играло се ове вечери без гарда, за око, за славу, за публику.

Храбри Мегини клинци одмах су "показали зубе" великом фавориту и на велико изненађење прву четвртину решили у своју корист.

А онда, опет су засијали лидери Ивановићеве звезде. Усијала се рука Немање Недовића са дистанце, а Филип Петрушев је доминирао у рекету, па је овај дуо изградио +11.

Рекло би се да ће црвено-бели са таквим моментумом згромити ривала, међутим, Мега је одговорила шампиону Србије и Јадрана.

Заиграли су изабраници Марка Бараћа базичну тимску кошарку, редуковали број шутева са дистанце и кренули да гурају лопту под обруч.

У таквој игри истакли су су Алекса Ускоковић и Казалон, а Мега на одмор одлази са дефицитом од 8 поена, који су им давали за право да верују у чудо.

Мега затим прилази и на -4 када се разгоропадио још једном, као и много пута до сада, Звездин лојални војник - Огњен Добрић.

Проналазио је дно мрежице из напада у напад, а већ до краја трећег квартала имао је чак 24 поена на свом конту и практично сам изградио великих +15.

Поново је био "икс фактор" тима са Малог Калемегдана који је у мирном ритму привео четврту четвртину крају.

Овај тријумф носи посебну драж за присталице Црвене Звезда, која је по девети пут освојила Куп Радивоја Кораћа и тако је престигла вечитог ривала - Партизан који има осам пехара.

ЗВЕЗДА - МЕГА 96:79

ХАЛА: "Чаир"

ГЛЕДАЛАЦА: 4.800

СУДИЈЕ: Владимир Јевтовић, Синиша Прпа, Стефан Ћалић

ЗВЕЗДА: Вилдоза 6 (7ас), Лазаревић 2, Кампацо 2 (6ас), Митровић 14, Лазић 3, Мартин, Добрић 24 (6ск, 3ас), Илић 4, Недовић 20 (3ас, 3ск), Марковић, Петрушев 15 (8ск), Бентил 5

МЕГА: Миленковић, Бранковић 14, Ђуловић, Рудан 4 (4ск), Ускоковић 13 (5ск, 4ас), Казалон 15, Ђуришић 7 (4ас), КОвачевић 13, Церовина 7, Рори 6 (5ас), Мушикић, Стефановић

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ МЕЧА! Црвена звезда је нови шампион Купа Радивоја кораћа!

38. минут - Филип Петрушев погађа, а тим са Малог Калемегдана одлази на +18, славље делија у Чаиру је већ почело!

34. минут - Недовић за три! Звезда на прагу одбране трофеја Купа Радивоја Кораћа!

33. минут - Филип Петрушев конвертује оба пенала, након што је у досадашњем делу сусрета већ промашио три, 82:68. Мега је већ испунила бонус.

31. минут - Недовић погађа, Звезда до највеће предности на мечу, 80:65.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

29. минут - Сјајан лоб пас за Бранковића који погађа од таблу, а Вилдоза затим до шестог поена ове вечери, поново је +10 за Звезду.

27. минут - Нестварни Оген Добрић! Његова нова тројка и 21. поен.

26. минут - Каква партија Огљена Добрића! Његов већ 18. поен, а потом поентира и Лука Митровић, Звезда бежи на +9.

25. минут - Ковачевић сада поентира под обручем! Мега одржава заостатак од 4 поена предности.

23. минут - Ђуришић погађа уз фаул! Син легендарне тенисерке Весне Читаковић-Ђуришић погађа и додатно слободно бацање, а Мега поново на само -4.

22. минут - Наставак одличне шутерске вечери на обе стране! Амад Рори прво погађа ван линије 6,75, али брзо враћа Огњен Добрић истом мером.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

Немања Недовић је најефикаснији у редовима Црвене звезда, на другој страни су то Ускоковић и Казалон са 10. Заиста сјајна кошаркашка представа у Чаиру, прегршт атрактивних потеза на обе стране, игра се без гарда, а храбри Мегини клинци за сада одлично парирају великом фавориту.

20. минут - Ускоковић продире као шило, Мега и даље сјајно парира шампиону Србије и Јадрана.

19. минут - Пет везаних поена Ускоковића! Мега на -7. На другој страни Далибор Илић користи два слободна бацања, па потом Мега узвраћа кошем Ковачевића у транзицији.

18. минут - Бен Бентил за два, а потом Алекса Ускоковић погађа и то под фаулом, 45:38, све до поена Огњена Добрића.

17. минут - Феноменална тимска кошарка! Прлепа тимска акција коју Ковачевић завршава закуцавањем.

15. минут - Казалон за три! Мега поново спушта предност испод двоцифрене разлике, 37:29. Петрушев потом фаулиран, погађа први пенал, други промашује, али Далибор Илић након офанзивног скока погађа. На другој страни феноменалан алеј-ап пас Казалона за Бранковића који разваљује обруч!

14. минут - Немања Недовић пролази као брзи воз! Страшан продор миљеника делија, а потом и феноменално проигравање за Филипа Петрушева који закуцава за великих 37:26.

13. минут - Мега поенима Церовине прилази на -2, али Митровић и Петрушев поентирају из рекета и поново одлепљују тим са Малог Калемегдана, 33:26.

11. минут - Одлично су црвено-бели отворили другу деоницу. Серија 5:0 поенима Недовића и Петрушева.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. минут - Кампацо и Недовић промашују две везане тројке, Мега има последњи напад у првој четвртини. Млади Ковачевић је изнудио фаул 4 секунде пре краја. Једно од најпријатнијих изненађења турнира погађа оба пута, а Факундо Кампацо на другој страни промашује зицер уз звук сирене. Сјајна представа у Чаиру, присталице цвено-белих сигурно се нису надале овако добром отпору Мегиних клинаца.

9. минут - Церовина погађа! Његова мини-серија 4:0, Мега на -3 након тајм-аута Бараћа. А, потом сјајна леђна техника Ковачевића, и поени из рекета, 22:21

8. минут - Немања Недовић две везане тројке! Експресно је Звезда узвратила истом мером ривалу, а потом Недовић диже препуни Чаир на ноге!

7. минут - Иде тројка! Мега на -1.

6. минут - Огњен Добрић погађа са полудистанце, Звезда води. Лојални војнин са Малог Калемегдана потом и фаулиран у наредном поседу. Добић погађа оба пута, 16:12.

5. минут - Бранко Лазић погађа ван линије 6,75! Црвено-бели са поеном заостатка, а потом Лука Митровић половичан на линији пенала, нерешено је. Први тајм-аут у великом финалу у Нишу.

4. минут - Бен Бентил је реализова оба пенала и изједначио на 8:8, али Рори феноменално разиграва Бранковића који лагано поентира. Одличан отпор Меге на старту, одмах је аутсајдер на овом мечу показао зубе фавориту и води 10:8.

2. минут - Сјајан почетак меча! Две тројке на отварању за Мегу, Звезда поенима Вилдозе, Бентила и Митровића за два долази до 6:6.

1. минут - МЕЧ ЈЕ ПОЧЕО!

УОЧИ МЕЧА

"Црвено-бели" су у полуфиналу савладали Партизан и тако нанели и трећи пораз вечитом ривалу у овој сезони.

"Црно-бели" су боље отворили утакмицу, служио их је шут и након 20 минута игре имали су залиху од 10 поена.

У другом полувремену пулени Душка Ивановића су заиграли далеко боље, међутим, црногорски стручњак је искључен у првом полувремену те није могао да их у наставку предводи са клупе.

Најефикаснији у победничком табору био је Лука Вулдоза који је имао 15 поена, пратили су га Немања Недовић и Филип Петрушев са по 14, док је Факундо Кампацо такође био сјајан са учинком од 12 поена и 7 асистенција.

Са друге стране изабраници Марка Бараћа су након преокрета савладали ФМП.

Црвена звезда има прилику да дође до девете "Жућкове левице" и тако престигне вечитог ривала по броју трофеја.

Ови ривали су се три пута састајали у финалима и клуб са Малог Калемгдана је увек излазио као победник.

БОНУС ВИДЕО: Атмосфера са вечитог дербија у Купу Радивоја Кораћа