ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА ПАРТИЗАН! Потпуно луд меч у Нишу: Прекид утакмице, Душко Ивановић искључен, црно-бели испустили +18

17. 02. 2023. у 23:07

КОШАРКАШИ Партизана и Црвене звезде укрстили су копља у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа и режирали прави кошаркашки трилер. На крају тим са Малог Калемегдана однео је победу резултатом 83:75.

Све је прштало данас на паркету, али и на трибинама хале "Чаир".  Два великана српске кошарке као и много пута до сада приредила су меч за памћење.

Звезда је до средине прве деонице играла егал утакмицу, али од тренутка када је на семофру писало 7:7 кренула је шутерска клиника црно-белих.

Усијала се рука Кевина Пантера, Зека Ледеја и Џејмса Нанелија који су из напада у напад проналазили само дно мрежице, а "парни ваљак" на њиховим крилима гради огромних +18.

Експлодирао је црно-бели "коп" који је гледао како њихови хероји уништавају вечитог ривала.

Да ствар буде још гора по све у црвено-белом Душко Ивановић добија две техничке у низу због оштрих приговора! Стратег Црвене звезде морао је да напусти паркет хале "Чаир".

Небојша Илић је преузео његову улогу. Улог је био велики, а страсти огромне. Деловало је да би при том резултату и таквој консталацији Србија већ средином друге деонице могла да добије новог освајача "Жућково левице".

Партизан са сјајних 73,3 процента шута из игре, на другој страни Црвена звезда са катастрофалних  1/11 у шуту ван линије 6,75. Чаки ни 5 офанзивних скокова, као и надмоћ под обручима није замаскирала лоше шутерско вече тима са Малог Калемегдана, који на одмор одлази са 10 поена суфицита.

А онда, чудесан преокрет започиње аргентински дуо Кампацо-Вилдоза, који као да није постојао у првом делу меча.

Заплесали су свој добро препознатљиви танго по клизавом паркету "Чаира" и топили предност ривала. Обрадовићева чета која је летела у првом делу меча није знала шта ју је снашло.

Фанатична одбрана Звезде на граници фаула, Лесор и Пантер удвајани, а оно што су започели Аргентинци довршио је Филип Петрушев нестварном ролом крајем треће и почетком одлучујеће деонице.

Момак који је био на ширем списку репрезентације Србије преузео је лидерску улогу, изградио +6 након -18, а тројка Недовића нокаутирала је Партизан. Звезда иде на 69:60, када је меч због убацивања предмета на терен прекинут.

Судије су баш као и у полуфиналном мечу напустиле паркет, а вратиле су се тек након близу 30 минута, и то тек након што су капитени обеју екипа са микрофоном упутили последњи апел да ће меч уколико било шта упадне на терен, бити прекинут.

И заиста, њихове речи умириле су узаврелу атмосферу. Меч је настављен, Звезда поенима Луке Митровића на мање од четири минута пре каја иде на максималних +11, али црно-бели одбили су да подигну белу заставицу и тројком Кевина Пантера дошли на -4 минут и 30 секунди пре краја меча.

Ипак црвено-бели нису подлегли притиску, а суфицит који су имали био је довољан да се пласирају у финале Купа Радивоја Кораћа у ком их чека екипа Меге.

Најефикаснији у Црвеној звезди био је Лука Вилдоза са 15 поена, док су по 14 додали Филип Петрушев и Немања Недовић. Код Партизана је одличан био Зек Лидеј са 16 поена, док је Нанели додао 19.

ПАРТИЗАН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 75:83

ХАЛА: "Чаир"

ГЛЕДАЛАЦА: 4.800

СУДИЈЕ: Урош Николић, Урош Обркнежевић, Стефан Ћалић.

СТРЕЛЦИ:

ПАРТИЗАН: Вукчевић, Ледеј 16 (5ск), Дрезгић, Авраамовић 3 (4ас), Пантер 12 (4 изг.л), Смаилагић, Егзум 8, Микић, Нанели 19 (6ск), Лесор 13 (12ск), Трифуновић 2, Анђушић 2

ЗВЕЗДА: Вилдоза 15 (6ск), Лазаревић, Кампацо 12 (7ас), Митровић 11 (7ск), Лазић 3 (3ас), Мартин 2, Добрић 4, Недовић 14, Марковић, Кузмић, Петрушев 14, Бентил 8 (7ск)

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

40. минут - Крај меча! Црвена звезда је други финалиста Купа Радивоја Кораћа!

39. минут - Бентил погађа уз фаул! Делује да нема више повратка за црно-беле

38. минут - Иде тројка! Какав меч! Кевин Пантер тројка као кап. Следи драма у Чаиру, само +4 за Звезду, црно-бели за тили час поново хватају резутатски прикључак. Лесор сада прави фаул при шуту за три Луке Вилдозе који данас има 4/4 на линији пенала. Аргентинац наставља сигурно и погађа и наредна три, 80:73.

37. минут - Лука Вилдоза краде лопту и полаже у контри! Али Џејмс Нанели експресно узвраћа продором и поентира уз фаул. Кош и фаул Нанелија, 77:70.

36. минут - Поново Лука Митровић погађа из рекета! Црвено-бели на огромних +11. НА другој страни Зек Ледеј погађа отворену тројку! Ништа још ниеј готово

35. минут - Данте Егзум погађа два пенала, 71:64, а Лука Митровић силовито закуцава у поседу Звезде, 73:64.

34. минут - Лука Митровић погађа из рекета након сјајне асистенције иза леђа Факунда Кампаца.

33. минут - Меч је настављен! Матијас Лесор поентира након офанзивног скока. Француз на дабл-дабл учинку, 13 поена и 11 скокова.

ПРЕКИД УТАКМИЦЕ - Судије су и у другом полуфиналу напустиле терен. Овога пута је разлог превелики број убачених предмета на паркет. Остаје неизвесно да ли ће полуфинале Купа Кораћа бити настављено. Како "Новости" незванично сазнају тражи се пражњење дела трибина. Капитени обеју екипа напустили су терен и отишли су са делегатом на разговор са судијама у свлачионицама "Чаира".

Капитени обеју екипа сада су се вратили на паркет и упутили последњи апел навијачима  да морају да престану са убацивањем предмета. Уколико било шта заврши на паркету, меч ће бити прекинут потпуно!

33. минут - Недовић за три! Делиријум на трибини где су смештене "делије", Партизан не зна шта га је снашло.

31. минут - Немања Недовић погађа са дистанце! Црно-бели у нокдауну потпуном.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

30. минут - Филип Петрушев за три! Звезда води након -18, крај треће деонице, следи трилер завршница.

28. минут - Период утакмице када се ушло у пенал-обрачун, Филип Петруш погађа сада оба пута са линије пенала, а потом и са полудистанце, 58:56.

27. минут - Прекид утакмице! Делије су у континуитету вређале тренера Партизана, судије су прекинуле меч, а Бранко Лазић је потом упутио молбе навијачима тима са Малог Калемегдана. Меч је настављен.

Џејмс Нанели погађа уз фаул! Најефикаснији играч сусрета потом погађа и додатно слободно бацање, Партизан има 58:51, а на другој страни Лука Митровић половичан.

26. минут - Лука Вилдоза цепа мрежицу! Пре тога је Џејмс Нанели погодио за два, 54:50. Бентил прави фаул у рекету над Лесором, црвено-бели у бонусу.

25. минут - Силовито закуцавање Матијаса Лесора! Важни поени за Обрадовићеве пулене, након што је Факундо Кампацо поново реализовао оба пенала.

24. минут - Лука Вилдоза сада за три! Његова мини серија 5:0, тим са Малог Калемегдана је сада пришао на само -5.

23. минут - Факундо Кампацо за три! Какав меч, Звезда са -18 до -7.

22. минут - Факундо Кампацо фаулиран при шуту. Аргентинац погађа оба пенала, Звезда на -11, а Аврамовић промашује у поседу Партизана. Затим поново фаулиран Кампацо, који је овога пута половичан на линији слободних бацања, 47:37.

21. минут - Џејмс Нанели отвара трећу деоницу нови поенима, 47:34, Бранко Лазић промашује за три, капитен Звезде има 1/5 ове вечери.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

20. минут -  Крај првог полувремена у Нишу и то каквог! Све је прштало данас на паркету, али и на трибинама хале "Чаир". Партизан са сјајних 73,3 процента шута из игре, на другој страни Црвена звезда има 53,3 процента, и лоших 1/11 у шуту ван линије 6,75.

Чаки ни 5 офанзивних скокова, као и надмоћ под обручима није замаскирала катастрофално шутерско вече тима са Малод Калемегдана.

19. минут - Поново феноменална асистенција аргентинског плејмејкера и поново Бен Бентил долази до лаких поена.

18. минут - Важни поени Факунда Кампаца, па потом и маестрална асистенција за Бен Бентила, 44:30.

17. минут- Егзум погађа за три 40:25! Нестварно шутерско вече Партизана се наставља.

16. минут - Лесор погађа уз фаул 37:23, Партизан у налету Звезда не може ништа да погоди

15. минут - Партизан има +10! Џејмс Нанели погађа тројку из угла, делиријум на делу трибине на ком су смештене најватреније присталице парног ваљка.

14. минут - Период празног хода обеју екипа. Поени Луке Митровића су приближили црвено-беле на -7.

13. минут - Зек Ледеј за три! Партизан иде на великих 28:19.

12. минут - Душко Ивановић добија две техничке у низу због оштрих приговора! Стратег Црвене звезде мора да напусти паркет хале Чаир. Небојша Илић ће преузети његову улогу. Улог је велики, страсти су огромне, а овај тренутак би могао да има енорман утицај на коначан епилог.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. минут - Крај прве четвртине. Парни ваљак има +6 након првог квартала. Црно-бели имају 3/6 у шуту за три, чета Душка Ивановића има 1/7. У редовима Партизана најефикасниј Зек Ледеј са 8, на другој страни Немања Недовић је уписао 6 у првој деоници.

9. минут - Делује да би кошаркашка Србија поново могла да гледа прекид утакмице полуфинала Купа Кораћа! Навијачи Партизана непрестано вређају породицу Небојше Човића, овога пута супруга председник Црвене звезде је на тапету. Константни апели са разлгаса хале у "Чаиру" да се прекине са скандирањем не престају.

8. минут - Страшан продор Немање Недовића и поени уз фаул Лесора! Партизан у бонусу, Недовић неконвертује додатно слободно бацање,14:11, али након промашаја Аврамовића миљеник делије поново погађа за два.

7. минут - Зек Ледеј цепа мрежицу! Серија црно-белих 5:0, пре тога је Матијас Лесор поентирао из рекета. Тајм-аут Душко Ивановић.

5. минут - Два напада и две тројке, прво Лазић, а онда Ледеј на другој страни, после тога Кампацо проналази пут до коша, а онда исто чини и Егзум - 7:7.

3. минут - 2:2 - Бен Бентил закуцава и доноси прву предност црвено-белима у овом полуфиналу. Све неутралипе егзум у наредном нападу.

Први напад за Црвену звезду, који није искористила екипа Душка Ивановића. На друој страни тројку маши Пантер, а потом са девет метара није био прецизан ни Факундо Кампацо.

1. минут - Меч је почео! Спектакл у Нишу, борба за легендарну "Жућкову левицу", вежите се полећемо!

20:50 - Узаврела атмосфера у "Чаиру", погледајте какву су увертиру направили популарни "гробари" и "делије" уочи полуфиналног сусрета.

УОЧИ МЕЧА

Црно-бели су имали, можемо слободно рећи "загревање" у првој рунди. Изабраници Жељка Обрадовића су контролисали ситуацију на терену од самог старта и на полувремену су стекли залиху од 19 поена.

Наредних 20 минута Партизан је одржавао предност и на крају меча резултат је гласио 91-69.

Најзаслужнији за победу био је Матијас Лесор који је имао 17 поена, док су га пратили Данило Анђушић и Зек Ледеј са по 14, Алекса Аврамовић се зауставио на 13 погодака.

У листу стрелаца су се уписали још Тристан Вукчевић (9) Данте Егзум (8), Џејмс Нанели (6), Урош Трифуновић (5), Кевин Пантер (3), Саво Дрезгић (2).

Са друге стране црвено-бели су се мучили у првом полувремену да би већ у трећем кварталу сломили противника. Коначни резултат гласио је 89-64.

Лука Вилдоза је са 18 погодака предводио свој тим, Немања Недовић и Филип Петрушев су комбиновано убацили 24 поена, док су Факундо Кампацо и Огњен Добрић бројали до 10.

Поентерски учинак су имали још Стефан Марковић (6), Хасан Мартин (6), Бранко Лазић (5), Далибор Илић (4), Лука Митровић (4) и Огњен Кузмић (2).

"Вечити ривали" су ове сезоне три пута одмерили снаге. Пулени Душка Ивановића су тријумфовали два пута, док је "парни ваљак" последњи окршај у Евролиги решио у своју корист.

Две утакмице које су се играле у оквиру Евролиге су биле на највишем могућем нивоу и љубитељи кошарке широм Европе су могли да уживају.

Прелепе слике смо могли видети у дворани "Александар Николић" и "Штарк" арени.

Оно што ће вечерас свакако правити разлику је присуство Факунда Кампаца који ће по први пут заиграти против "вечитог ривала". Видећемо како ће се Аргентинац снаћи али нема сумње да ће његова појава на терену утакмици дати додатну драж.

БОНУС ВИДЕО: МИЛИОНИ ЗА КОБИЈЕВ ДРЕС: Потрага за новим власником на аукцији у Њујорку