ПАРТИЗАН ФАНТАСТИЧНО ЗАПОЧЕО КУП КОРАЋА: Црно-бели декласирали Спартак у Нишу! Све на крилима сјајног Лесора и Анђушића

15. 02. 2023. у 19:46

КОШАРКАШИ Партизана фантастично су отворили овогодишње издање Купа Радивоја Кораћа. Пред црно-белом четом овога пута оружје је положио Спартак из Суботице, а коначан резултат био је 91:69.

Резултатска неизвесност постојала је само у првој деоници, када је велики аутсајдер показао зубе, великом фавориту.

Деловало је да би екипа Жељка Лукајића потенцијално могла до неизвесне завршнице и сензације, али су наредне три деонице показале велику разлику у класи између данашњих ривала.

Након нешто слабијег старта црно-бели изградили су великих +19 већ до полувремена.

Стартна постава сачињена искључиво од српких играча - Анђушић, Аврамовић, Смаилагић, Трифуновић, Вукчевић, није дала резултате. Међутим, већ по повратку Пантера, Ледеја и Лесора на паркет, ствари су легле на своје место, кренула је препознатљива црно-бела доминација.

Предност је расла, гробари су и у Нишу, и против не баш атрактивног противника били ветар у леђа својим херојима, који су рутински из минута у минут повећавали предност.

Друго полувреме као да је било формалност, а у црно-белом табору истакли су се Тристан Вукчевић, који је доживео језиву повреду средином друге деонице, барем је тако деловало, али се вратио на паркет потом. Као и Данило Анђушић, који је још једном искористио минутажу максимално и зачинио вече својим шутерским минијатурама.

Навијачи Партизана су у једном тренутку на ружан начин скандирали супрузи Небојше Човића, због чега су реаговале судије и запретиле да ће прекинути меч. Ситуација се поновила још једном након тога. Међутим играчи су довршили прво полувреме, док у наставку није било слично скандирања.

Лесор је предводио листу стрелаца са 17 поена и поново су му навијачи по завршетку меча скандирали име у трансу. Ледеј је скупио дабл-дабл са 14 поена и 11 скокова.

Аврамовић их је испратио са 13 поена, шест асистенција и четири ухваћене лопте, док је Анђушић имао 14 поена.

Шансу су у последња два минута добили и јуниори Партизан Моззарт Бета Виктор Микић и Саво Дрезгић, на одушевљење публике и комплетне клупе.

Голобради Дрезгић успео је да се упише међу стрелце, што је посебно обрадовало публику. Код Спартака Андрија Бојић је убацио 17 поена, два мање имао је Александар Даниловић, док је двоцифрен био још Алекса Југовић са 10 поена.

ПАРТИЗАН - СПАРТАК СУБОТИЦА 91:69

ХАЛА: "Чаир"

СУДИЈЕ: Јелена Смиљанић, Мaрко Јурас

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

KRAJ MEЧА

35. минут - Тристан Вукчевић погађа уз фаул, потом реализује додатно слободно бацање, а затим и полаже у контри за 86:62.

34. минут - Тројка Данило Анђушић!

33. минут - Стојан Додић тројком спушта разлику која је у једном тренутку износила и +23. Шест минута до краја меча, Обрадовић је променио читаву петорку, одмара носиоце. Све је решено у четврфиналу Купа Радивоја Кораћа.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

29. минут - Пантер промашују дотрчавајућу тројку у контри, али Зек Ледеј купи офанзивни скок, црно-бели имају 71:53.

25. минут - Важна тројка Данила Анђишића, па потом и Зек Ледеј за два, црно-бели имају +14.

22. минут - Андрија Бојић погађа, па потом и тројка Даниловића! Одлично отварање другог полувремена Спартака.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА.

Након нешто слабијег старта црно-бели изградили су великих +19. Стартна постава сачињена искључиво од српких играча - Анђушић, Аврамовић, Смаилагић, Трифуновић, Вукчевић, није дала резултате. Међутим, већ по повратку Пантера, Ледеја и Лесора на паркет, ствари су легле на своје место.  Тренутно су најкјефикаснији Аврамовић са 10 поена уз пет асистенција, као и лесор који је такође убацио 10 поена. По осам су додали Ледеј и Анђушић.

- Навијачи Партизана су у једном тренутку на ружан начин скандирали супрузи Небојше Човића, због чега су реаговале судије и запретиле да ће прекинути меч. Ситуација се поновила још једном након тога. Међутим играчи су довршили полувреме, видећемо шта носи наставак.

18. минут - Алекса Аврамовић погађа за три! Потом Урош Трифуновић погађа два слободна бацања, а Партизан иде на великих +19.

15. минут - Матијас Лесор разваљује обруч! Лукаић реагује тајм-аутом, Партизан на огромних +17.

14. минут - Џејмс Нанели за три! Враг је очигледно однео шалу. Обрадовић је након несигурног старта својих пулена послао све главне адуте на паркет. Лесор, Пантер, Нанели, Зек Ледеј. Очекивало се да ће бити доста ротација, али изгледа да за сада неће много експериментисати трофејни стручњак.

13. минут - Зек Ледеј погађа уз фаул! Мини-серија црно-белих, који брзо иду на +8. Прља потом губи лопту у поседу Спартака, а Данте Егзум поентира из рекета. Партизан први пут има двоцифрену предност.

11. минут - Одличан отпор Спартака се наставља! Југовић новом тројком смањује на 25:21. Кевин Пантер сада губи лопту. Екипа Жељка Лукаића има прилику да додатно приђе ривалу.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

10. минут - Поново Матијас Лесор! Егзум је имао добар продор, али његово полагање излази из обруча. Међутим ту је Лесор, да офанзивним скоком повећа предност црно-белих на 23:16.

9. минут - Силовито закуцавање Лесора, па потом и поени са пенала Француза! Партизан иде на 21:16.

7. минут - Важна тројка Кевин Пантера, црно-бели поново воде, а потом и Зек Ледеј прецизан ван линије 6,75, 17:13 за парни ваљак.

6. минут - Алекса Југовић погађа за три, тек што је ушао на терен! Добар отпор Суботичана у увертири, 11:11, а потом Соколовић до лаких поена за вођство Спартака.

5. минут - Језива повреда сада Тристана Вукчевића! Талентовани момак је сјајно закуцао, али је приликом доскока, по свему судећи доживео тежу повреду. Вукчевић не може да настави меч, напушта паркет са болном гримасом, у игри је уместо њега Матијас Лесор.

4. минут - Тројка као кап! Данило Анђушић је наместио нишанске справе од самог старта. Међутим, Даниловић погађа за три на другој страни, поново је Спартак експресно одговорио на поготке са дистанце ривала, 9:8.

3. минут - Серија промашаја на обе стране у шуту за три, поени Данила Анђушића са линије пенала направили су минималан суфицит у корсит црно-белих.

1. минут - Меч је почео! Сјајан амбијент у хали "Чаир", трибине готово па испуњене до последњег места.

Одмах погађа Алекса Аврамовић вна линије 6,75, али одмах узвраћа омалени Пи Џеј Харди, 3:3, сјајан почетак меча.

УОЧИ МЕЧА

Црно-бели су ово такмичење последљи пут освојили 2020. године када су у финалу савладали Црвену звезду резултатом 85:84 а титулу најкориснијег играча тада је понео Огњен Јарамаз који сада са успехом брани боје минхенског Бајерна.

Прошле сезоне "парни ваљак" је поражен у финалу управо од вечитог ривала.

Због ограниченог броја странаца Жељко Обрадовић се одлучио да Јанис Папапетру и Јам Мадар буде ти који неће заиграти у Нишу.

Партизан се налази у делу жреба где и пулени Душка Ивановића те верујемо да ћемо у полуфиналу гледати још један кошаркашки спектакл у виду вечитог дербија.

Овај дуел ће Лесору,Пантеру,Егзуму и компанији послужити као лакши тренинг за оно што тек следи.

БОНУС ВИДЕО: ЗВЕЗДА УБЕДЉИВА: Пети гол црвено-белих против Вождовца