ГДЕ ЈЕ ЗВЕЗДА, ТУ ЈЕ ДРАМА: Недовић ударао, Добрић и Вилдоза нокаутирали Макаби! (ВИДЕО)

В. Прерадовић

09. 02. 2023. у 22:58

СПРЕМИТЕ се за драму и када се не осећа њен мирис, јер то је Црвена звезда у Евролиги. Макаби је био у нокдауну највећим делом меча у Тел Авиву од удараца Немање Недовића, али је нокаутиран тек у последњим секундама аперкатима Огњена Добрића и Луке Вилдозе - 89:86.

Петом узастопном победом над израелским великаном, који је ове сезоне на домаћем терену изгубио још само од Барселоне, ставила је тачку на низ од четири пораза и остала у никад неизвеснијој плеј-оф трци. Срећом, Тел Авив је већ неко време Звездина сигурна лука.

Биће нам мало лакше ако Браун не буде играо, рекао је тренер црвено-белих пред пут у Израел. Амерички плејмејкер, који је на дан утакмице продужио уговор до 2026, остао је у цивилу и мало више олакшао посао свом некадашњем тиму. Без њега, Макаби је скуп одличних баскеташа без правог лидера.

Изостанак најбољег играча не баца сенку на одлично прво полувреме српског тима на обе стране терена. Одбрана је била довољно покретљива да затвори већину организованих покушаја домаћина, пролазила су само солирања Болдвина и Колсона. Напад је изгледао неупоредиво боље у односу на претходне утакмице, највише захваљујући феноменалном Недовићу.

Наш репрезентативни бек поигравао се са поносом Израела, прочистио дуге цеви и погодио четири тројке, као део репертоара којим је у првих 20 минута сасуо 18 поена директно у лице противника. Ширину Звездином нападу давали су Добрић, Петрушев и Ивановић са пет асистенција, уз три украдене лопте. Чак и без доприноса дезоријентисаног Вилдозе, црвено-бели су два минута пре одмора имали 14 поена предности.

Недовић је остао ван игре у уводу треће четвртине, али то није успорило Звезду. Само је променило концепцију и пребацило тежиште на центарску линију. Петрушев је наставио успон ка евролигашким звездама, Митровић ставио тапију на противнички рекет са пет офанзивних скокова, из којих је вођство нарасло на 16 разлике. Болдвин је накратко преузео шоу док се на паркет није вратио шеф параде у Тел Авиву. Недовић је наставио тамо где је стао, понудио Макабију да сам изабере оружје од којег ће страдати. Тројке и неухватљиви продори као загонетка коју не баш елитна одбрана домаћина није могла да одгонетне.

Макаби се у последњој четвртини придигао са патоса, агресивнијом одбраном на Недовићу укочио Звездин напад и увео меч у своју комфорну зону. Имао је и свог Недовића у лику Болдвина, који је играо утакмицу каријере. У критичним тренуцима указао се Вилдоза, скромно издање покривао детаљима који живот значе. У драматичној пенал завршници хладнокрвно је погодио четири слободна бацања и одбранио Добрићев кључни кош, 12 секунди пре краја.

- Изгледа да не знамо мирно да добијемо утакмицу, увек нека драма - рекао је Недовић, који је меч завршио са 28 поена. - Важна победа за хватање воза за топ 8. Много сам бољи шутер од тих 23 одсто за три поена, али је најважнија победа. Ако уз то одиграм добро, још боље.

ИВАНОВИЋ: ОДЛИЧНИ 35 МИНУТА

ТРЕНЕР Црвене звезде Душко Ивановић задвољан је издањем свог тима у већем делу меча са Макабијем.

- Играли смо одлично 35 минута, у последњих пет имали смо проблема у нападу и то нас је коштало мирније завршнице. Све у свему, могу да будем задовољан оним што су моји играчи показали против изузетно доброг тима на његовом терену.

МАКАБИ 86

Ц. ЗВЕЗДА 89

ДВОРАНА „Менора Мивтачим“. Гледалаца: 10.000. Судије: Перез, Сукис, Кливаз.

МАКАБИ: Адамс 9, Болдвин 38 (5/9 за два, 6/10 за три), Мартин, Менко, Соркин 5, Дибартоломео 2, Хилијард 10, Коен 2, Браимо 2, Нибо 2, Зив, Колсон 16.

Ц. ЗВЕЗДА: Вилдоза 10, Лазаревић, Митровић 14 (6/8 за два, 6 ск), Лазић 2, Мартин, Добрић 13, Ивановић 3 (7 ас), Илић, Недовић 28 (5/7 за два, 6/9 за три), Кузмић 5 (5 ск), Петрушев 12 (5 ск), Бентил 2.

НОВАК ЂОКОВИЋ НИЈЕ ОЧЕКИВАО ОВО: Енди Мареј тражи да се због њега направи преседан на Ролан Гаросу

Жудели су љубитељи тениса да поново гледају тениски дерби Новак Ђоковић - Енди Мареј, али од тога неће бити ништа. Бар не ове седмице на турниру АТП Женева опен. На Ролан Гаросу? Можда. Али, пред тај, предстојећи гренд слем, који почиње у седмици пред нама, десила се једна занимљива ствар.

21. 05. 2024. у 20:48