ИГРАЧИ СТУПИЛИ У ШТРАЈК: Финансијски "Гордијев чвор" у Кошаркашком клубу Слога из Краљева
Због неисплаћених зарада кошаркаши краљевачке Слоге ступили су у штрајк и после пропуштених тренинга нису отпутовали ни на првенствену утакмицу 18. кола КЛС у Панчеву против Тамиша.
Г.Шљивић
- Исплаћена нам је само половина једне од укупно две и по плате колико нам се дугује. Пошто нису испоштовани претходни договори са руководством, одлучили смо да више не толеришемо лажна обећања – каже један од првотимаца краљевачких „белих“.
У управи клуба, с друге стране, потврђују да постоји кашњење у исплати зарада, али и да није прекршена одредба у Уговорима са играчима према којој је клуб обавезан да им плату исплати најкасније 45 дана од датума доспећа.
- Играчима се дугују по две плате и чинимо све што је у нашој моћи да намиримо сва дуговања, а реално је да то буде почетком марта када добијемо средства од Града који је наш једини финансијер. Мислим да су играчи реаговали исхитрено и предузели кораке који нису у складу са уговорима. Клубу са богатом историјом и традицијом нанета је велика штета, а како ће се све решити ни сам нисам сигуран – каже Владан Ђоковић, председник Слоге.
Неодиграна утакмица у Панчеву регистрована је службеним резултатом 20:0 за домаћина, Краљевчанима сасвим извесно следи низ санкција, од одузимања бодова до финансијских казни.
У међувремену је и шеф стручног штаба Марко Димитријевић, један од најзаслужнијих за добре резултате у минулом периоду, поднео оставку, а неизвесно је да ли ће екипа отпутовати на предстојећи балон АБА 2 лиге у Бања Луци. Једначину са више непознатих употпуњује и непознаница на који ће начин клуб изгурати актуелну сезону коју игра на „два фронта“.
Препоручујемо
КАКАВ ОБРТ! После повреде Николе Јокића десило се нешто тотално невероватно
31. 12. 2025. у 07:02
СЕНЕГАЛ У ОСМИНИ ФИНАЛА АФРИЧКОГ КУПА: У победи стрелац и бивши нападач Црвене звезде
30. 12. 2025. у 22:50
"ДОБРО СМО СЕ ТАКМИЧИЛИ": Овако је Пењароја прокоментарисао меч Валенсија - Партизан
30. 12. 2025. у 22:38
ЕМОТИВНО ВЕЧЕ НА "ОЛИМПИКУ": Легендарни капитен се враћа кући, навијачима Роме ће бити чудно да не бодре свог вољеног сина
ПОСЛЕДЊИ меч 17. кола Серије А доноси емотиван дуел на Олимпику, где Рома дочекује Ђенову. У центру пажње је повратак Данијелеа Де Росија у Рим, овога пута као ривала, док домаћин тражи победу којом би одржао корак за тимовима из врха табеле.
29. 12. 2025. у 09:00
ПАО АЛЕКСАНДАР ЛУКАШЕНКО: Ово је његова прва реакција (ВИДЕО)
Најновије вести из Белорусије су прилично неочекиване.
30. 12. 2025. у 19:58
УМРО НАЈТЕЖИ ЧОВЕК НА СВЕТУ: Са 600 килограма ушао у историју - борио се да смрша, али болест је пресудила
ДРЖАО је Гинисов рекорд за најтежег човека на планети...
30. 12. 2025. у 18:15
Коментари (0)