ЗВЕЗДА ГАЗИ СВЕ РЕДОМ! "Танго Аргентино", монструозни Петрушев, Недовић-шоу: Монако доживео катастрофу у Београду

12. 01. 2023. у 20:59

КОШАРКАШИ Црвене звезде савладали су екипу Монака резулатом 92:68 у 19. колу Евролиге.

ЗВЕЗДА ГАЗИ СВЕ РЕДОМ! Танго Аргентино, монструозни Петрушев, Недовић-шоу: Монако доживео катастрофу у Београду

Кошаркашка расподија! Од доласка Душка Ивановића Звезда је одиграла много добрих утакмица, наратив на малом Калемегдану се променио у потпуности, али овај меч, ово је било вероватно из кошаркашких снова искусног тренерског "вука".

Одбрана је функционисала беспрекорно. Прва три минута без примљеног коша, заустављен цео нападачки арсенал ривала, а само је Мајк Џејмс успевао да пронађе дно мрежице, показујући зашто је један од најбољих шутера које Европа тренутно има.

Пуних 7 минута Америкац је био једини из редова француског тима који се уписао у листу стрелаца и одржавао резултатски прикључак.

А онда... Велики повратак на евролигашке паркете Луке Вилдозе. Аргентинац је на паркет крочио у финишу прве деонице испраћен овацијама домаће публике.

И баш од тог момента, све се променило, нека поптуно нова енергија завладала је како трибинама хале Александар Николић, тако и паркетом.

Вилдоза крунише свој повратак тројком из првог додира за ерупцију одушевљења. Одједном се разбудио и Немања Недовић, који започиње свој шоу.

Три везане тројке у кратком временском периоду. Одличне роле Огњена Добрића и Луке Митровића који је доминирао испод обруча.

Бранко Лазић је бриљирао у својој рођенданској вечери у шутерском сегменту, поред увек неупитног вољног момента, који ни вечерас није изостао.

Петрушев је купио офанзивне скокове, погађа и за три и за два. Пионир је носио надахнуте момке са Малог Калемегдана који су из минута у минут градили све већи капитал. На крају, на одмор Звезда одлази са +18, ношена страственом подршком "делија".

О томе каква је ово тимска кошарка била, говори и податак да је Звезда на полувремену имала 16 асистенција, што је просек евролигашких екипа, али када се у обзир узму цели мечеви, а не само прве две деонице.

Наставак је показао колико је овај тим за кратко време са Ивановићем сазрео и колико је само ментално јака, готово без и једног пада у игри, максимало концентирсано, ниски став, одбрана као да је разлика пола коша у последњем нападу, а не и константних 20 +.

Вилдоза је плесао, "Тангo Аргентино" поново у Београду, Петрушев је господарио рекетом на оба дела терена, демонстрирао свој раскошан таленат, али и нестварне физичке атрибуте.

Момак који је био на ширем списку репрезентације је закуцвао, обезбеђивао ексра-поседе, асистирао и уз помоћ саиграча градио огромних 24 поена предности, са којим је Звезда уписала велику победу над "кнежевима" у Београду.

Нема играча у редовима црвено-белих за кога се може рећи да је имао лошу партију, чак напротив, велика већина је била јако расположена. Најучинковитији био је Филип Петрушев који је за 25 минута проведених на терену постигао 21 поен, уписао десет асистенција и забележио шест скокова.

У редовима Монака најефикаснији био је Мајк Џејмс са 26 поена шест скокова и две асистенције. Јако добро је играо Џејмс, али је проблем што су његови саиграчи потпуно заказали и није имао праву подршку.

Тим са Малог Калемегдана је успео да убележи десету победу у Евролиги ове сезоне, колико имају и Макаби и Жалгирис на седмом и осмом месту на табели, са једном одиграном утакмицом мање.

Standings provided by Sofascore

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МОНАКО 92:68

КРАЈ МЕЧА

38. минут - Наставља Звезда у силовитом ритму! Тројке Лазића и Добрића, поени Кузмића, огромних 89:65.

34. минут - Петрушеееееев закуцава! Монако делује као да само чека последњи звук сирене, 78:56.

33. минут - Каква игра Луке Вилдозе! Плеше Аргентинац по терену, дели асистенције без гледања, сада је баш такву уделио Филипу Петрушеву који закуцава за 76:56.

32. минут - Стефан Лазаревић промашује отворену тројку, Петрушев купи офанзивни скок и постиже поене, на другој страни Дијало узвраћа за два, а потом Блосомгејм половичан са линије пенала, 74:53, Стефан Лазаревић губи лопту, посед за Монако, и даље огроман капитал пред наставак за Звезду, али Босомгејм погађа из угла за три, и смањује разлику испод 20.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МОНАКО 72:50

30. минут - Стефан Лазаревиииић за триии! Ово је 12 тројка Звезде, Монако у нокдауну, Пионир поново подрхтава! Џејмс промашује на другој страни уз звук сирене, изабраници Душка Ивановића имају +22 пред последњих 10 минута.

29. минут - Огњен Добрић за три! Звезда поново на великих +16, Окобо помашује, а Вилдоза погађа за три! Звезда гази!

28. минут - Важни поени Филипа Петрушева! Џејмс је пгоодио за три, Монако је дошао на -11, Добрић промашује за два, али Петрушев купи офанзивни скок и поентира уз контакт.

25. минут - Како игра Лука Митровић! Серију момка из Новог Сада од 5:0 прекида Браун поенима, +15 за српски тим, 60:45.

22. минут - Први минут другог полувремена без поена у тек после скоро два минута игре Монтејунас даје поене за 54:38. Утара даје тројку и уписује се на листу стрелаца, а прве поене за Звезду са пенала даје Петрушев - 55:41. Мајк Џејмс погађа шут са једне ноге . 55:43!

ЛИСТА СТРЕЛАЦА ПОЛУВРЕМЕ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Холанд, Вилдоза 6, Лазаревић, Митровић 10 (5ск, 3ас), Лазић 6, Добрић 7, Радуљица, Илић, Недовић 11, Марковић 3 (5ас), Кузмић 2, Петрушев 9

МОНАКО: Браун 3, Окобо 6, Блосомгејм 2, Макунду, Кутур, Дијало 2, Монтејунас 2, Утара, Стразел, Хол 5, Џејмс 16

ДРУГА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МОНАКО 54:36

20. минут - Даје Џејмс поене, али одмах узвраћа Лука Вилдоза продором и кошем уз фаул - 52:34. На крају после динамичног краја полувремена и поена Добрића - 54:36.

19. минут - Психолошки је пао Монако и Браун промашује једно бацање, али смањује на 47:30. А онда јако добра одбрана Звезде и велика је штета што је на крају Немања Недовић ударио по прстима Мајка Џејмса.

Три бацања, погађа два за 47:32. А онда Добрић додаје до Митровића и сада је 49:32.

18. минут - Бранкооооооо Лазииииииић! "Срушиће" се кров Пионира! 47:29.

17. минут - Наставља Звезда да меље! Прво је промашај Петрушева поправио Лука Митровић, потом Џон Браун губи лопту, а снажно Петрушев закуцава. Браун погађа за два, Ивановић враћа Вилдозу, а Петрушев погађа за три! Поново +15, то је била и максимална предност коју је имала Звезда до сада.

14. минут - Рафална паљба! Немања Недовић сада погађа ван линије 6,75. Диало и Данте Хол поенитрају за Монако из рекета. Свестан Обрадовић да ово није шутерско вече његове екипе гура лопту у рекет. Али нема решења за Немању Недовића, нова тројка, шутерска клиника, шоу Недовића, 7 од 13 има Звезда за три. Сада поени и из рекета, Огњен Кузмић, на другој страни Мајк Џејмс до 12 поена након тројке, страшан меч, све пршти на обе стране, нема сецкања игре, са једног на други крај паркета.

13. минут - Звезда прави разлику! Марковић сада за три, +12 за шампина Србије.

12. минут - Блосомгејм сада промашује зицер, Монако 2 од 10 у шуту за два, на другој страни Вилдоза промашује отворену тројку. Французи нису реализовали ни наренди напад, Обрадовић у неверици гледа своје изабранике који је постоје на паркету. Добрић кажњава Монако тројком, а Блосомгејм на другој страни смањује на 26:17.

ПРВА ЧЕТВРТИНА, ЦРВЕНА ЗВЕЗДА - МОНАКО 23:15

10. минут - Крај прве четвртине, Блосомгејм је промашио два слободна бацања са линије пенала, Недовић је преузео одговорност у последњем нападу за свој тим у првој деоници. Покушао је Недовић са преко 10 метара, али његов шут излази из обруча. Остаје 23:15 у корист српског тима.

9. минут - Вилдоооооооооозааааааа! Одмах тројка Аргентинца, па онда и украдена лопта, асистенција Вилдозе за Добрића, а овај у контри полаже за великих +12, делиријум у хали! Какав повратак на терен плеја црвено-белих. На другој страни Монако до поена са линије пенала, 23:13.

7. минут - Недовић за три! А онда и сјајан продор Немање, на другој страни Монтејунса погађа, смањује предност ривала, али Литванац у наредној акцији промашује чист зицер. Плус три за Звезду, напад за Звезду, Вилдоза на терену, поени Лука Митровић, и онда поново Митровић из рекета, 18:11, Пионир на ногама!

5. минут - Џејмс за три! Његов осми поен, постигао је све кошеве своје екипе, Монако води 8:6, али Лазић узвраћа! Одличан улазак у меч капитена Звезде који данас прославља рођендан.

4. минут - Петрушев закуцава у контри! Звезда на 4:0, све до поена Џејмса, Монако тек на истеку трећег минута до првих поена. Потом Џејмс фаулиран при шуту за три, звезда кнежева конвертује сва три пенала, а на другој страни Добић мирно полаже на обруч, београдски тим води 6:5. Недовић први пут на паркету, Добић на клупи.

2. минут - Неврозан почетак обеју екипа, доста изгубљених лопти и промашаја, двојка Марковића прави разлику у прва два минута меча.

1. минут - Меч је почео!

16:55 - Незапамћена сцена на центру паркета. Легендарни Саша Обрадовић је уочи почетка меча дошао до средине терена и пољубио грб Црвене звезде.

УОЧИ МЕЧА

Црвено-бели су након велике победе над Валенсијом у 17. колу доживели пораз од Реал Мадрида на свом терену.

Изабраници Душка Ивановића су пружили јак отпор, међутим, скраћена ротација је учинила своје.

На терену није било Николе Ивановића, Хасана Мартина, Луке Вилдозе и Факунда Кампаца.

Немања Недовић и Филип Петрушев су поново били ти који су највише вукли, комбиновано су убацили 35 поена. Пратио их је Огњен Добрић са 11 погодака.

Највише проблема домаћим играчима правио је Џанан Муса који је бројао до 19, Валтер Таварес је имао 17 кошева, док се Питер Корнелије зауставио на 12.

У црвено-белом табору данас неће бити Хаса Мартина и Факунда Кампаца, док за Вилдозу постоје шансе да заигра, што би било од огромног значаја. На свето то, Бен Бентил је због болести и температуре пропустио дуел са Реалом, а готово извесно неће бити у ростеру ни против тима из Кнежевине.

У неугодном тренутку по Душка Ивановића на мегдан стиже екипа која ове сезоне игра добру кошарку. Пулени Саше Обрадовића су изгубили од Партизана прошле недеље, међутим, пре два дана су против Олимпијакос поправили утисак.

"Кнежеви" су савладали Пирејце резултатом 64-60 и тако стигли до своје 12. победе у такмичењу.

Гледали смо једну утакмицу са не тако великим бројем поена, међутим, то није спречило Мајка Џејмса да постигне 19 погодака. Алфа Дијало је имао 16, Алек Питерс 12, док се Костас Слукас зауставио на 10.

Ови ривали су се састали у 6. колу и тада је Монако тријумфовао резултатом 85-70. Најзаслужнији за победу био је тандем Џејмс-Лојд који је комбиновано убацио 41 поен.

Бивши играч Црвене звезде се још увек опоравља од повреде и његов наступ је под знаком питања.

РЕЧ ТРЕНЕРА

ДУШКО ИВАНОВИЋ: "ИМАЈУ И ОНИ ЛОШИХ СТРАНА"

- Наша очекивања су увек таква да мислимо да можемо да добијемо сваку утакмицу, па и ову. Монако је екипа чија позиција на табели говори сама по себи. Физички изванредни, имају одличне индивидуалце, највише ситуација 1 на 1, одлични шутери, изванредни у скоку. Имају и они лоших страна, само видећемо да ли ћемо их сутра наћи - рекао је Ивановић.

БОНУС ВИДЕО: Навијачи Олимпијакоса и Звезде заједно скандирали "Косово је Србија"